Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ez így működni fog, vagy...

Ez így működni fog, vagy várjunk vele?

Figyelt kérdés

2 és 8 hónapos lesz a kislányom. Nem szól pisi, kaki előtt, max utána, de azt sem mindig. Képes inkább kakis fenekkel játszani és ki se jönni a szobájából. Viszont van, mikor rögtön szól utána. Elöl van folyamatosan szem előtt a bili. Raul, de nem pisil bele. Próbálkoztunk itthon is pelus nélkül, de kérte a pelust, adtunk rá. Most nagymamajanal volt 3 napot, szinte végig pelus nélkül, csak éjszaka nem. Mikor hoztuk haza, rá akartam adni, azt mondta anyósom ne, mert osszezavarjuk. Azóta csak éjszaka van rajta, de nappal odapisil, ahol éppen van.

Epp az előbb kérdeztem meg, hogy kell e pisilni, raul e a bilire, nem-nem. Kevesebb, mint 1 perc múlva bepisilt a szőnyegre.

Rá fog jönni, hogy neki is jobb ha nem pisil be? Vagy nem tudja még, hogy jön a pisi? Helyes az, ha megkerdezzuk tőle, hogy pelust vagy bugyit akar?

Köszönöm ha segitetek



máj. 31. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Anyósodnál a 3 nap alatt végig bepisilt? Ha igen, és most otthon is, akkor láthatóan totálisan nem érett a szobatisztaságra. Pár alkalom oké, mert megszokta a pelust, de ha ennyire fogalma nincs a dolgokról ez felesleges még neki. Lehet 2 hónap múlva simán veszi az akadályt. Ne a gyerek és ne az anyós mondja meg mi legyen ,hanem te, te vagy a kompetens (remélhetőleg) felnőtt
máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ott is be pisilt, bekakilt igen.
máj. 31. 15:14
 3/9 A kérdező kommentje:
*bepisilt
máj. 31. 15:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, mondtam is anyosomnak, hogy ne kerdezgessuk a gyereket, hogy melyiket szeretné még, de nem sokat ér. Most meg ha pelust adok rá, én zavarom össze a gyereket....
máj. 31. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Add rá.

Ennek így még nincs értelme

máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, mindenki eröltetni akarta én meg mondtam, hogy várjuk ki míg megérik rá. 3,5 évesen egyik napról a másikra teljesen szobatiszta lett (estére is, balesetmentesen).
máj. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nálunk is nagymama, barátok örökké mondogattak, hogy vegyem le a pelust, vigyek magammal valtoruhat (amit egyébként is viszek) és kész. Ha kell oltoztessem át háromszor. Én minden egyes alkalommal elmondom, hogy az égvilágon semmi jelét nem adja annak, hogy érett lenne rá, de már én érzem magam kellemetlenül, mintha lustasagbol nem venném le a pelenkát róla, hogy ne kelljen atoltoztetni.

Mondtam korábban is anyosomnak, hogy kell még rá a pelus, de áztan arra megyek érte, hogy nincs rajta, erre az a magyarázat, hogy a gyerek akart inkább bugyit felvenni.

Most a napokban próbáltuk ezt az egész napos pelus nelkukiseget, de ugye semmi elorelepes.

Azért kérdeztem rá kívülről mi a véleményetek, illetve tapasztaltabb Anyukák mit írnak.

máj. 31. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedj a külső nyomásnak.
máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SZTANN ***** válasza:
15%

Egy majdnem 3 éves gyerkőc általában már érett szobatisztaságra. De ha egyáltalán nem jelez, akkor is tudható, nagyjából mikor következik (rendszeres, egészséges táplálkozásnál, bélműködésnél).

Érdemes elkezdeni pelusmentesen NAPPALRA, különösen nyáron egyszerűbb - de nagyon szemmel kell tartani kezdetben. Éjszakára még legyen pelusban, ha ő is akarja.

(Ha előre nem jelez, akkor nem érdemes megszidni, de ha utána sem szól, azt már szigorúbban kell venni - így érti meg, hogy nem helyes.)

Mivel 3 év felé már megérti, mindig beszélni kell a dologról, kifejezni, mennyire kellemetlen a teli bugyi, pelus. És igenis meg kell kérdezni, ő mit akar. Jót tenne, ha más kicsivel együtt lenne - egymástól tanulnak.

jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!