Elkényeztetett gyerekkel mit lehet tenni?
Van egy barátnőm akit nagyon szeretek, de van 1 fia is akit elkényeztettek. 2,5 éves, mindig az van amit ő akar, és ezt nagyon jól is tudja. Ha valamit nem adnak a kezébe mindjárt jön a hiszti hogy waaaaaa és akkor az anyja vagy a mamája már adja a kezébe neki.
Ugyanúgy mással is, ha például akar hintázni ésnem hintáztassák (neki mindig az kell amire nincs időnk, a játszótere tele van autókkal, homokozóval, labdákkal... stb.) akkor megint ordít mint a hülye gyerek félórát is amíg nem hintáztassák mert magában nem akar, kényelmesebb ha nyomják.
Szerintetek ez normális? Ha nem, hogy lehetne leszoktatni?
gyógypofon. persze ez nem opció ha nem te vagy a szülő. ebben az esetben sajna nem tudom a megoldást. próbálj meg beszélni a barátnőddel, hogy te így nem élvezed az együtt töltött időt.
nálunk a családban van 2 elkapatott gyere. apám húgáé. vagy 3 éven keresztül jöttek hozzánk havi 1x egy hétvégére (nagyon messze laknak tőlünk). a gyerekek szörnyűek voltak. odáig fajult a dolog, hogy kerek perec megmondtuk nekik, hogy nem vagyunk hajlandóak elviselni a gyerekeik hisztijeit. azóta max családi eseményeken látjuk őket
a többi gyerekkel is nehéz hidd el.
egyébként valóban vannak érzékenyebb gyerekek, makrancosabbak, akiknek a dackorszak is nehezebb, ennek nem tesz jót a mai "mindent a gyerek irányítson" meg "csak a gyerek lelke ne sérüljön" hozzá állás, de azért kordában tartható a dolog, ha van mellé szülői következetesség. Viszont a szülők mindig a legjobbat akarják a gyereknek, akkor is ha ez kívülről nem látszik. Így bármilyen tanács, amit te jó tanácsnak gondolsz, számukra hozzánemértő kotnyeleskedés egy kívülállótól. Ne erőltesd a dolgot, ha nem érzed jól magad a társaságukban, akkor találkozzatok ritkábban, 3 éves korra lecseng a neheze. Utána csak szimplán "sz.rarc" lesz a kisgyerek, de legalább visítani nem fog mellé.
Az én barátnőm gyereke is visítósan hisztizős volt, tényleg fél óránál többet nem lehetett vele együtt játszani 1-3 éves kora között, mert ha közelítettél egy játéka felé, visított, ha nem úgy játszottál ahogy akarta, visított - ehhez jött az anyja válaszkész kötődő mindenhol megszoptatom a kisiskolást hozzáállás. 4 éves korára kinőtte a visítást és a hisztit, de beszélgetni nem lehet vele, mert felteszel egy kérdést és iszonyat mogorva sértődött stílusban válaszol, sehol nem érzi jól magát, az ellentmondást, a konfliktust abszolút nem tudja fogadni - ez a "gyereket megöleljük ha hisztizik stb" hozzáállás eredménye de ez már más kérdés.
Barátnőm 5 éves lánya ilyen. Mivel nekem az ilyen viselkedéstől égnek áll a hajam, csak negyed évente találkozunk. Épp ma estünk túl rajta. A 4 éves lányom döbbenten nézte ahogy szó szerint 1 órán keresztül üvölt egy baromság miatt, amit végül megengedett az anyja. Mikor eljöttünk szóvá is tette neki, hogy legközelebb többet játszhatunk, ha a buta cirkuszt kihagyod.
Legközelebb karácsonykor találkozunk, addig kiheverem.
Furcsa, hogy azok vannak lepontozva akik szerint nem normális ez a viselkedés és pl az első aki szerint teljesen normális felpontozva.
Hát márpedig ez nincs rendjén! Az egy dolog hogy van dackorszak. De mindennek van határa. Nem lehet mindig ezzel a jó kifogásssal ráhagyni mindent a gyerekre.
Nem csoda, hogy ilyen sok manapság az elkényeztetett, neveletlen, arogáns, agresszív gyerek. Ez a divat a mai világban, a gyerek neveli a szülőt. Nehogy sèrüljön a kis lelkivilága. És nem fogják fel az ilyen szülők, hogy pont azzal ártanak neki a legjobban, ha nem szabnak határokat.
A következetesség nagyon fontos!
Azt gondolom én is, hogy ha a szülők szerint ez így oké, akkor te nem sokat tudsz tenni.
De ha csak elméletben beszélgetünk az ügyről, én is a következetességet tartom a megoldásnak. Mert persze a dackorszak is igaz, hogy bazi nehéz tud lenni, de muszáj következetesnek lenniük, mert így ők maguk tanítják arra a csemetét, hogy ha elég sokáig játszik az idegeikkel, akkor úgyis feladják, és mégis megkapja, amit akar. Így hosszú távon magukkal szúrnak ki a szülők, ha nem következetesek a tiltásokban.
Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy a „megöleljük a gyereket, ha hisztizik” káros lenne, szerintem pont az a módszer az ideális, hogy ha valamiért hisztizni kezd, akkor éreztetik vele, hogy értik az elkeseredését, együttéreznek a „világfájdalmával” (mert egy 2-3 évesnek ez annak tűnik ilyenkor), és nyugodtan elmagyarázzák, mit miért nem, és ajánlanak egy alternatívát, pl. „nem rajzolhatsz a falra, Pistike, de gyere, előveszünk egy szép nagy füzetet és a zsírkrétákat, ide rajzolhatsz”.
Egy ilyen korú gyereknél még az elterelés remekül tud működni – csak hát ez is azt jelenti, hogy foglalkozni kell vele.
És még valami (na ezért sokan meg fognak itt kövezni, már látom :)), hogy nem kéne a gyereket hintáztatni egyáltalán. Hintázzon akkor, amikor már egyedül tud. Olyan ez, mint a kézen fogva „járatás”, időről-időre felbukkannak itt kérdések, hogy miért nem tud egyedül járni a gyerek, csak kézenfogva – jobbára azért, mert a felnőttek egy olyan mozgásformára tanították, ami még nem menne neki egyedül…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!