Hogyan kezelhetném 10 éves fiam dühkitöréseit?
Mindig is probléma volt a viselkedésével. Úgy érzem egyre rosszabb lesz. Sérelmeire agresszivitással reagál, a problémás helyzeteket nem tudja megoldani. Egyre sűrűbben hívat fel az iskolába az osztályfőnöke. Régebben verekedésért, mostanában trágár beszédért, visszafeleselésért. Szabadidejében a számítógépes játékok rabja. Próbáljuk lekorlátozni, vagy feltételhez kötni a számítógépezést ( pl: olvasás, gitározás ). Ha valami nem tetszik neki, kiszámíthatatlan, hőbörög, egyre szemtelenebb velem is, és a férjemmel is. Az fáj, hogy tud nagyon aranyos, szeretni való is lenni.
Ma délután szétszedtük a számítógépet, megpróbáljuk értelmesebb dolgokra terelni a figyelmét. Remélem, ettől valamelyest javulni fog a helyzet.
Tud valaki tanácsot adni?
Először is kérdés , hogy mindig következetes voltál vele ? Pozitív az anya-gyerek kapcsolat ?
Ha mindkettőre igen a válasz akkor nincs nagy baj. Ked kiskamasszá válni .
Próbáljátok megtalálni a közös nevezőt . Ha sehogy se megy , kérjél pszichológustól segítséget !
Sportolni járatjátok? Javasolnék valamilyen igazán férfias, "tökös" sportot, pl. küzdősportok, vízilabda, heti min. 3 edzéssel lehetőség szerint. Eleinte ti hozzátok-vigyétek, hogy nem legyen csavargás belőle. Fegyelmet, önfegyelmet, fair play-t, tiszteletet tanulnak belőle, levezetik a fölös energiákat és az egészség szempontjából csak jót tesz.
Húgomat 9 évesen hasonló viselkedési problémák + csavargás, rossz társaság miatt kezdték RSG-re járatni anyuék. Csodát tett vele, arról nem is beszélve hogy ma sikeres edző külföldön. E nélkül biztos hogy elkallódott volna.
Egy másik ismerősöm a fiát hordta ugyanezen okokból vízilabdázni. Nem volt nagy tehetség a kissrác, mondták nekik a klubban az edzők hogy sosem lesz belőle válogatott vagy profi játékos, de a szülők mondták hogy nem baj, nem is ezért hordják. A srác ma másodéves az ELTE jogi karon.
Próbáljátok meg, még ha masszívan ellenáll is eleinte a fiad. Hosszú távon érdemes. Persze azért legyen beleszólása hogy milyen sport legyen, pl. ha utálja a vizet akkor inkább ne úszás...
Számítógépes dolog szerintem nem fog semmit javítani!
Mindig erőszakos játékok így meg úgy mikor sok esetben szerintem nem is ez a probléma!
8-9 éves korom óta én is játszok playstation és számító gépes játékokkal és volt és van közöttük "erőszakos" és "nem erőszakos" játékok és elégé én is a rabja vagyok(voltam is)(persze nem állandóan ott ülök de van olyan mikor egész nap azt nyomogatom)
És nem vagyok egy kezelhetetlen és nem feleselek vissza a tanárnak nem vagyok egy angyali gyerek de olyan hű de rossz se!
Barátaimnak ugyan ez a történet ők is számítógépes játékok rabjai és nem egy hű de rossz gyerekek (nem is olyan jók)És az egyik jobban tanul mint a másik! :D
De ez csak az én véleményem és tapasztalatom!
Lehet hogy valami családi gond van a háttérbe de aztán lehet hogy a számítógép az oka ezért is írtam hogy ez csak a én tapasztalatom nem szidjon senki! :D
18/F
A gyerek kimondottan jó tanuló.Ősz óta zeneiskolába hordom, gitározni, ez is elég jól megy neki .Heti két alkalommal focizik /persze itt is előfordul konfliktus/.
De azért szívesen várom a további hozzászólásokat
lehet h nem voltatok vele mindig következetesek a nevelés során, ez előidézheti a problémát, persze egy szülő ritkán vallja be magának, h hibázott.
küzdősportot ajánlanám én is, amennyiben neki is van kedve hozzá.
illetve következetes nevelést, büntetéskor a 2 lépéses módszert: először figyelmezteted, h nem helyes a viselkedése, és ha nem változtat rajta, büntetést fog kapni.
UTÁNA megbünteted
remélem tudtam segíteni!
38/N
Ebben az életkorban új problémákkal találja szemben magát a szülő. A kiskamaszkorral elkezdődik a gyermek fokozatos leválása szüleiről, a közösségi, kortársi hatások pedig egyre inkább előtérbe kerülnek, a barátok véleménye meghatározóvá válik. Szülők néha ijedten tapasztalják, hogy addig őszinte gyermeküknek titkai vannak, naplót ír, melyet dugdos, élményeit szívesebben beszéli meg barátaival. A szülői mindenhatóság kezd megkérdőjeleződni. Ez természetes folyamat. Fontos, hogy legyünk tekintettel gyermekünk kialakuló magánszférájára.A testi, lelki érés nagyon megviseli a kamaszokat. Gyakori a hangulati labilitás, dühkitörés , ingerlékenység, máskor zárkózottság. A legfontosabb, hogy stabil érzelmi hátteret, biztonságot nyújtsunk neki. Bármennyire tüskés, a szeretetigénye talán még fokozottabb, mint eddig bármikor.
Ebben az életkorban jelenik meg a szexualitás. Fiúknál az első magömlés, lányoknál a menstruáció. A baráti kapcsolatok mellett megjelennek az első párkapcsolati próbálkozások. Fontos, hogy a testi történések ne érjék váratlanul őket. A szexuális felvilágosítás terjedjen ki a védekezésre, nemi betegségekre is. Most még fontosabb az odafigyelés, elfogadás, még nélkülözhetetlenebbek a beszélgetések.
Ebben az életkorban a gyerekek könnyen sodorhatóak, megjelenik a drog, cigaretta, alkohol kísértése, fordítsunk gondot a felvilágosításra, példamutatásra. A jó családi kapcsolatok komoly védőhálót jelenthetnek.
A rendszeres sportolás, különösen a csapatsportok igen jótékony hatásúak lehetnek. Nemcsak a feszültségek levezetését segítik, sikerélményeket szerezhetnek, de komoly baráti kapcsolatok szövődésére is van lehetőség."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!