4,5 fél éves gyerekem figyelemzavar gyanús. Egyáltalán nem érdekli semmi. Sem rajzolás, kirakó, színezés. Mit tehetnék hogy fejlesszem? Csak a tv érdekelné, ha engedném korlátok nélkül.
Ne törd le az erős akaratát! Fordítsd jó irányba!
Lehet, hogy ez lesz a legelőnyösebb tulajdonsága az életben.
Most őrületbe kerget a makacsságával, de ugyanez az erő segít majd neki ötvenedszer is megpróbálni kerekre rajzolni a karikát elsőben, és ellentmondani a haveroknak, akik cigivel vagy még rosszabbal kínálják kamasz korában.
Jutalmazd ( apróságokkal, figyelemmel, közös játékkal) ha elfogadhatóan viselkedik, és amennyire lehet ne vegyél róla tudomást, amikor nem. Még a büntetés körüli cirkusz is megerősítés, mert odafigyeléssel jár, amennyire lehet, ezt is el kell kerülni. "Sajnos nem kapsz csillagot, mert felugráltál az ebédtől. Pedig akkor már 4 lenne, és estére biztos megszerezhetnéd a 6db-ot, ami a pl. bújócskázáshoz kell." Mindezt kedves közömbösen, kiabálás nélkül. Lehet, hogy sírni fog, csapkodni, kiabálni, te csak vigasztald, de ne sajnáld meg! És persze azért délután még legyen megszerezhető az a két csillag, főleg eleinte, mikor az a fő cél, hogy a gyerek rákapjon a jóság ízére.
Hú de jókat írtatok!
Nagyon de nagyon köszönöm !!!
Meg fogom próbálni! És menni is fog, úgy állok hozzá!
Köszönöm mégegyszer!!
szia,
én 2 figyelemzavaros, nehezen kezelhető gyerekkel vagyok megáldva. 6 és 3,5 évesek. jártnk mindenféle fejlesztésekre, valami eredménye volt is, de nem átütő. a kicsi agresszív, a nagy szociálisan nagyon béna...és mindkettő nyafogós, de nem kicsit. nagyon sokat olvastam a dologról, mert semm sem segített, se módszer, se semmi. okosat nem tdtak mondani, mert bármit próbáltam, a türelmem véges volt, és nem is nagyon váltak be a különböző praktikák, csak ideig óráig. két könyvet olvastam a közelmúltban, ami átütő volt számomra, felnyílt a szemem.
az egyik dr máté gábor szétszórt elmék c. könyve, a másik dr. shefali tsabary tudatos szülő című könyve. nem tudom két szóban elmondani, de a lényeg, hogy a figyelemzavar és hiperaktivitás, meg minden magatartászavar stb. a szülő sara. nehéz ezzel szembesülni, de érdemes. fontos, hogy nem arról van szó, hogy a szülő alkalmatlan, és rosszul neveli. én szemléy szerint annyi elméleti és gyakorlati tdással rendelkezem e téren, mint kevesek, lévén magam is pedagógus, szülő, és sokat rengeteget olvastam utána és beszélgettem szakemberekkel stb. és mégis. miután realizáltam a dolgokban betöltött szerepemet meg a körülmények szerepét, elkezdtem máshogy hozzáállni a gyerekekhez, a neveléshez magához. nagyon nehéz, de megéri.
feltétlenül olvasd elezeket a könyveket, de az is elég, ha csak a tudatos szülőt olvasod el, és elgondolkozol rajta. az sikert fog hozni a gyermekednél.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!