Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet e 3 hetes babának teát...

Lehet e 3 hetes babának teát adni?

Figyelt kérdés
van egy 3 hetes kislányom aki nagyon sokat eszik megkérdeztük a védönöt hogy szabad e teát adni a kicsinek ö azt mondta ha ennyit eszik egy baba mint a kislányom annak nem kell ha van anyatejem viszont sajnos nem tusom szoptatni a kislányt mert nem tud cicizni igy fejnem kell neki és már csak 60grammokat tudok neki fejni.Mit tegyek adjak teát vagy hallgassak a védönömre?
2010. febr. 1. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
A tea nem táplálja,hanem csak a pici gyomrát telíti.Próbáld valahogy rávezetni a jó technikára,esetleg bimbóvédővel,de ha végképp nem elég a tej,akkor tápszer.A tea nem megoldás.
2010. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Még mindig az első vagyok.Az ikreim közül az egyik azonnal jól tudott szopni,a másiknak hetek kellettek amíg sikerült rájönnie.Végül 3 évig szopiztak.Kitartás,és próbálgassátok!
2010. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Szerintem a szoptatási technikában a védőnő tudna segíteni, vagy az lll.hu oldalon keress infót/ hívd fel őket. (La Leche Liga)

Ha 3 hetes a kicsid, talán még nincs késő, hogy megtanulja a helyes szopizási technikát- ha fejed,m a tej egyre kevesebb lesz-és ha teát kap, akkor persze kevesebb lesz a tejre az igénye is- minél kevesebbet fejsz, annál kevesebb termelődik.

Ha rákap a szopira, az enii- és innivaló is neki egyben, így nem kell pótolnod semmi mással.

Sok sikert, ha kérdeznél, segítek, ha tudok szívesen. :)

2010. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Szia!A bimbóvédő segített nekünk is szopizni,elég fárasztó volt az örökös fejés.Teát lehet neki adni(cukor nélkül), az telíti a pocit,és nem táplálja.A telítettség érzése talán késlelteti is a következő evés idejét,viszont így lelassul a szopizás megtanulása.
2010. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha van tejed,miert adnal neki teat??Az semmire sem jo.Attol nem fog fejlödni es hizni.A szoptatassal pedig probalkozz,ne add fel!!Medkerheted a vedönöt,hogy segitsen.Az is lehet,hogy rosszul rakod cicire,azert nem szopik.Es minel többször szopik annal több tejed lesz.
2010. febr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

teát én nem adnék neki, sem most sem később. Bár vannak hátrányai ennek néha néha, de az enyémek vizen kívül nem kapnak és isznak meg mást. Nagyon aranyos volt múltkor a 3 és féléves, megkóstolta a Sió baracklét és azt mondta fúj ez valami fölnöttital, nem kell.

A fejéshez sok idő kell és nagyon nehéz dolog. Egyáltalán nem tud cicizni, mert én úgy tudtam sokat fejni, hogy amíg ő szívta az egyik mellből addig a másikból fejtem és akkor sokat lefejtem, mert így gyorsan beindult a tejleadó reflex. Addig sem tudod rátenni, hogy beinduljon a reflex?

2010. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom a bimbóvédőt, mi is kb. 1-2 hónapos koráig azzal szopott. Utánna ügyesebbek lesznek, és gyorsan megtanulják a dolgokat. Teát lehetne adni neki, de felesleges. Ilyen pici babának sokáig elég csak az anyatej....
2010. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!