Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fütyi-probléma!? Tanács,...

Fütyi-probléma!? Tanács, segítség kellene.

Figyelt kérdés
Másfél évesemnek egy mm-nyit sem jön vissza a bőr, hiába próbálom húzni, nem is nagyon engedi. Nem fújódik pisinél, nem váladékozik. De aggódom, gyerekorvosunk nem erőlteti, azt mondja, hogy ha már szobatiszta, és akkor sem jön vissza, majd menjünk gyereksebészetre. Félek, nehogy körülmetélés legyen a vége...
2013. ápr. 28. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Korai még aggódni, nekünk a gyereksebész azt mondta 12 éves korig lehet várni vele.

Addig is minden este fürdésnél tornáztatni kell. Engedni fog elöbb utobb

2013. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fiamnak se nagyon mozgott, nem bántottuk. Minden fürdésnél kicsit mozgattuk. Amíg nem gyulladt, nem büdi, addig nem kell sebész, mivel ha túl korán lesz vagdosva, a hegesedésnél újra letapadhat. Most 3.5 éves a fiam, kb 2/3 ig lehet felhúzni, szépen lazul. Dokik szerint sem érdemes sebészhez menni, hiszen, ahogy nő, úgy fog engedni a bőr is. Ha begyullad, akkor kell foglalkozni vele komolyabban.

Addig csak óvatosan mozgassátok neki.

2013. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekunk se jott vissza... A dokihoz mi elvittuk a biztonsag kedveert, megkerdezte hogy gyufa szalltol vastagabb vagy vekonyabb sugarban jon-e a pisi? Nekunk vekonyabb volt felirt kremet ami allergiara valo es a mellekhatasa hogy elnyulositja a bort. Fel evig minden este kentuk es mire kontrollunk voltvkilatszott a hugycso. Addigra o mar reg szobatiszta volt. Mondta hogy egy ev mulva randi es megnezi hogy alakul. Hat semmisem valtozott. A mutettol en is rettegtem hogy altatjak stb... Es felszedtek neki. Elerzestelenitette semmit nem erzett a gyerek az egeszbol... Mig ki nem ment az a szar... Ne tudd meg.. Visitva pisilt mert fajt neki, orditva furdott es napi 2-3 alkalommal fel kellett huzni... Orditott velem a fiam hogy ne bantsam mert o jo volt... A szivem szakadt bele minden furdesnel... Kepzeld el hogy minden este koppig fel kell huzni, ha meg mutve van es korulmetelik nincs fel centi amit huzni kell. Minden este verte a viz a gyereket olelgettem puszilgattam, mondtam hogy meggyogyitjuk es nem fog fajni o a doktorbacsi en a doktorneni... Hagytam neki ket napot hogy csak immel-ammal huzza fel nyugodjon meg (mert kozben eljutottunk addig hogy bepisilt es bekakilt visitott zokogott almaban hogy o jo volt) gondoltam hagyom megnyugodni. Erre begyulladt neki... Feher valadek stb. Na akkor jott s lefogos, betadinnal kenegetos csepegtetos krem. 2 este utan helyre allt. Kicsi kb 3 mili visszatapadt de ezt mer visszanyujtjuk majd ezzel mar nem megyunk vissza... ket het kellett mire a pancsi szo nem valtott ki hadmenest.

Lehet rossz tanacsot adok de en ezt ateltem a Fiammal ha a kovetkezo babank is fiu lesz hasonlo helyzetben mutve lesz. A fiamnak 2 het intenziv fajdalom volt nekem rengeteg pofon es rugdosas ahogy vedekezett hogy nehogy felhuzzuk a kukacot.

Kegyetlen lehetett neki! Ha mutve van meg akkor icipici reszt huzol fel... Nincs mindig egy nagyon szuk borreteg amit vissza kell buktatni a makkon ami meg azert viszonylag szeles ahhoz kepest hogy 2 milis luk se volt es.most hirtelen alkalmankent 2 centire kell taguljonn.. Soha tobbe nem kinzom meg igy a gyerekemet.

2013. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Huh, utolsó válaszoló. Ahogy olvastam összerándult a szívem. Az én fiam most hat hónapos, pont ma este gondolkoztam ezen a dolgon. A férjemnek fitymaszűkülete volt, ő is ordított,mikor kicsi volt.Nagyon megmaradt benne.Félek, hogy a kisfiamnál is ez lesz. Pedig már elég pici kora óta húzogatom neki, de én változást még nem láttam rajta.Fél éves korban már látszódnia kell valaminek?Tudom hogy tized milliméterekben kell gondolkodni, de az elmúlt 4 hónapban nem vettem észre semmi változást.

Nagyon remélem nem kell átélnünk azt amit neked,borzasztó lehetett!

2013. ápr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia! En nem tudom, hogy mi kell latszon... En hallgattam dokira vedonore hogy 1 eves korig meg se forduljon a fejemben igy nem csinaltam. Tesom az en peldambol okulva miota megszuletett mar huzogatja es olyan szuk a luk hogy a gyerek 2 meterre elpisil... A kovetkezo babanal mondjuk en se varom ki az 1 evet... Legalabb 1 eselyt adok neki, hogy ezeket megussza..


Ne tudd meg azt a szenvedest... Raadasul rovid a fitymafek meg vissza kene vinni egy nyissz erejeig de nem merem. Szerintem total kikeszulne. Igy is minden este kozli (februarban volt az akcio) hogy doktorbacsi nincs elment es a kukac meggyogyult... Hat megha most viszem vissza...

Bizom benne hogy ezt nem fogjatok ti se megtapasztalni.

Fiamnak a bor a kukac utan meg egy fel centi hosszan osszevolt nove. Neki brutalis volt... Nem tudom, hogy ertheto-e vagy eltudod-e kepzelni ezt. De a kovetkezo babank ha fiu (12 hetes vagyok) egy percet nem kap nem hofy 1 evet...

2013. ápr. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A 7 éves fiamnak, csak kb fél éve kezdett feljönni, azóta szépen húzódik fel. Minden fürdésnél egy kicsit "erőltetjük". Semmi ok az aggodalmora, fel fog jönni!
2013. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk elég friss a dolog, kb. 2 hetes....

4,4 éves kisfiamnak a húgycsőnyílás sem látszott, ezért mentünk egyenest egy sebészhez (magán)

Ő azt mondta, hogy ebben a korban már nem szoktak csodák történni, de HA MI szeretnénk akkor ő ad egy esélyt, hogy elkerülhessük a műtétet.


Kaptunk Ftorokort krémet, ami szteroidos (ettől féltem) DE csak 6 napig kentem napi 1X és már félig felhúzható állapotba került!!!!!


Ekkkor jött a védőnénink (tündéri aranyos) és olyan ügyesen megoldotta, hogy már aznap sírás nélkül pisilt a fiam!


Azóta is működik, muszáj minden nap felhúzni, mert ilyenkor hamar visszatapad.


Én azt mondom, megflelő!!!!!!!!! szakember, sok utánnajárás!!!!

Nálunk a magándoki is simán műtétre küldte volna, ha nem nézek annyira megijedve, ezért félre ne értsetek!

Nem azt mondom, hogy a jó szakmeber mindenképpen magándoki!


Én úgy vagyok vele, hogy egy doki véleményét nem fogadom el, ha olyan a dolog, lássa a gyereket kettő. Ha a kettő mást-mást mond akkor egy harmadik is....

2013. ápr. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

15:12-es vagyok.

Én a körülmetésélstől szerettem volna megvédeni a fiam...mert van felnőtt ismerősöm akinek körülmetélték kiskorában. A makk totál kérges, érzéketlen, a suliba, spotnál, amikor zuhanyoztak sokat csúfolták... Na én ezt nagyon nem akartam.

3 fiam van...

2013. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben a kérdésben nincs egyértelű álláspont, hogy mikor is kell és kell-e orvosi rásegítés.

Férjem fiának azt mondta mondenki nem kell, majd megoldódik, 5 évesen körül kellett metélni, mert nem jöttek be az orvosi jótanácsok, krémek..stb (8 hónap volt a műtét után, mire elnyerte a végleges formáját, méretét, színét-rémálom volt!!)Ezt nem szeretném, a késöbbiekben végleges elváltozás pedig iskolás korban megint nagyon gáz. Már az oviban is állandóan kérdezgették tőle, hogy neki miért olyan, mi a fene lesz késöbb?.. A tesóm tanulni akart ebből, 1,5 évesen a doki körbekanalazta a fiának-még pelenkásan, 2 hét rémálom, szinte minden nap elkezdett neki visszasejtesedni. Pont mint a fent leírt történetben. A gyerek örjöngve vergődött, minden pisilésnét. Senkinek sem kívánom.Azt mondták a következő gyereknél ezt nem csinálnák végig még egyszer, kanalazást elfelejteni.. Barátnőm gyereke 3éves volt, és szobatiszta, mikor doki felhúzta neki, 4x gyulladt be neki, folyt belőle a genny..Ők is azt mondták soha többet felhúzatni. Most a kisfiamnál már én sem tudom mi a frászt csináljak, kire hallgassak.

2013. máj. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki azt a gélt kedves utolsó, amit fent írtak.Ha valakinél használt, lehet nálatok is.

Nagyon kényes egy téma, és nem csak a gyereket viseli meg lelkileg,hanem a szülőket is.Borzasztó!

2013. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!