Asperger-gyanús fiamat októberben viszem a Vadaskertbe. Volt már valaki közületek dr. Prekop Csillánál? Mik a tapasztalatok?
Az időpont egyeztetésnél azt mondta a hölgy, hogy hozzá osztottak be minket.
Aki már volt nála vagy hallott róla, leírná a tapasztalatait?
Előre is köszönöm!
Prekop Csilla tudtommal gyógypedagógus és nem diagnosztizál... de Asperger-ügyben eléggé jártas, szóval biztosan jó kezekben lesztek. :)
Személyesen nem ismerem, de nagyon jó híre van a szakmában. Diagnózist pedig, ha kivizsgálásra kerül sor, úgyis egy szakorvosi team fog felállítani.
Hány éves a gyerkőc?
Ha több is érdekel, Vadaskertes tapasztalataimat szívesen megosztom, akár priviben is :)
Köszönöm a választ! Megtennéd, hogy leírnád nekem (ha gondolod privátban), hogy mik voltak a gyermeked tünetei amivel a Vadaskertbe mentetek és mi volt az ami miatt azt mondta a gyógypedagógus, hogy tuti nem auti vagy Asperger?
Nagyon hálás lennék érte! Előre is köszönöm!
Nálunk annyiban más a helyzet, hogy mi első alkalommal pszichiáter szakorvosnál jártunk, és ő befekvéses kivizsgálást javasolt, amire néhány hónapot kellett várni. Sok múlik azon, hogy te be tudsz-e feküdni a gyerkőccel, mert akkor korábbi időpontot is lehet kapni (nekünk legalábbis ez volt, 1 hónappal korábban mehettünk amiatt, hogy vállaltam, bent leszek a gyerekkel).
De lehet, hogy a ti esetetek más lesz, nem tudom... Függ a gyerek korától is, mert nekünk 3 éves korban még azt mondták, beleférnek a tünetek az életkori sajátosságokba, de 5 éves korra már komolyan romlott a helyzet.
Az ovis helyzetet amúgy nem a Vadaskertes kivizsgálás oldhatja meg, hanem a területileg illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz kellene bejelentkezni (szülő is kezdeményezheti). Ezt már most el lehet indítani, mert oda is több hónapos várakozási idő van. A bizottságnál szívesen veszik, ha van gyerekpszichiátriai vélemény, sőt, ha nincs, akkor esélyes, hogy ők is oda irányítanak, de időt lehet spórolni azzal, ha párhuzamosan folyik a kettő.
Nálunk ez úgy volt, hogy elindítottuk mindkettőt, és pont bent voltunk a Vadaskertben kivizsgáláson, amikor hívtak a bizottságtól, hogy menetünk 1 hét múlva. Mivel volt már zárójelentésünk, azt egy az egyben elfogadták, csak pszichológus és gyógypedagógus vizsgálta a lányom, és megkapta a sajátos nevelésű státuszt, kijelölték neki az óvodát (nekünk a meglévőt, mert ott fogadnak autistákat), és előírtak heti 4 óra fejlesztést plusz gyógypedagógiai szakasszisztenst (bár ő addigra már volt, szóval lehet, hogy csak azért írták bele).
A lényeg, hogy ha aspi, ha nem, a bizottságot mindenképpen érdemes felkeresni, mert ha gondok vannak az oviban, akkor azt valahogy kezelni kell. A mi ovinkban az összes sajátos nevelési igényűnek gondolt gyereket elküldték középsőben a bizottsághoz, és többségükről ki is derült, hogy volt alapja (ha más nem, figyelemzavar), és azóta kapják a fejlesztést.
A hölgynek örökbefogadott autista gyereke van, nagyon keni-vágja a kérdést.
Személy szerint nekem nem szimpatikus, erőszakosnak érzem őt, de jó szakembernek tartom, és végül is nem teázni mentek hozzá.
A beszélgetés során felvesz adatokat, és figyeli a gyereket, és valószínűleg egy hosszabb kivizsgálást fog felajánlani a vadaskertben.
Vállald, ha gyanúval mentek. Rengeteg szakmeber fogja figyelni a gyerekedet, több pszichiáter is megvizsgálja, tévedés kizárva a diagnózist illetően. Ja, és mindezt nem tolakodó, megterhelő módon teszik. Nagyon profik.
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
Azért az megnyugtató, hogy ennyire képben van a dolgokkal. Nagyon várom már hogy mehessünk és végre előrelépés legyen dologban!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!