Miért jó az anyukáknak tévhitben élniük? Ovis eset.
Helyettes óvodapedagógus vagyok, gyes-es óvodapedagógust helyettesítek, 1.5 hónapja kezdtem. 3 éves kisfiú jár a csoportba, akinek az anyukája pedagógus. Ügyesen bejön hozzám reggel a kisfiú, van hogy meg is ölel (pl. 1 hét hiányzás után is). Egyik délután anyuka kérdezte, hogy jól viselkedik e a fia. Mondtam hogy jól, de néha többször kell neki szólnom mert szokott butaságot csinálni és viszi magával a társait is. Anyuka közölte, hogy ez nem valószínű, mert nem ilyen a gyermek. Mondtam rendben. Ehhez hozzá tartozik, hogy a másik 2 óvodapedagógus nem "panaszkodott" anyukának a gyerekre, bár én sem mondanám panaszkodásnak. Pedagógus anyuka lépése az volt, hogy a vezető óvodapedagógust megkereste és jelezte neki, hogy azt mondtam rossz a gyerek, és nem is szívesen jön be hozzám reggelente. Hozzátette azt is, hogy más gyerekek se szívesen jönnek be ha én vagyok ott reggel. 1-2 gyermek tényleg van, hogy nehezebben válik el a szülőtől, de amint bejött a terembe, semmi baja, megy játszani.
Miért jó "álomvilágban" élni ha a gyerekről van szó és "besározni" a másikat? Főleg egy pedagógus esetében, aki tudja, hogy milyenek a gyerekek...
Milyen szerencse kedves 7#, hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter...úgy látom te meg tipikusan az az anyuka vagy, aki azt hiszi, hogy csak ő neveli tökéletesen a gyerekét.
Természetesen ha rossz lenne az oviban, otthon elbeszélgetnék vele, de titkon mint anya örülnék is, hogy beilleszkedett, eleven és nem szorong. Mert hogy ez nem hülyeség, ahogyan írtad. Gyermekpszichológustól tudom, h a beszoktatast követően az első jel h jól be szokott, ha már rosszalkodik. Itt most nem a notórius rosszalkodorol van szó, nyilván a szorongasnak más jele is van, normál állapotról írtam.
A mi ovinkban minden szülői értekezleten elmondja a vezető, hogy ha valamilyen probléma van, a szülő először az érintett óvónőhöz forduljon, és csak akkor forduljanak a vezetőhöz, ha nem tudják megoldani a problémát. Nem díjazzák a hátbatámadást.
Sajnos az ilyen esetek miatt kell az óvónőknek nagyon óvatosan fogalmazni, őszinteség helyett. Én örülök, hogy az évek során sikerült jó viszonyt kialakítanom az óvónénikkel (mindkét gyerekem csoportjában), és elérnem (legalábbis bízom benne), hogy bármit nyugodtan elmondjanak nekem, ami a gyerekemmel történik, és én is meg tudok velük mindent beszélni. Nagyon fontos az együttműködés, a gyereknek is ez szolgálja leginkább az érdekét. Kár, hogy vannak olyan szülők, akik ezt nem így gondolják.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!