Melyik óvodát javasoljátok, ahol igényes nevelést kapna a gyermekem, be lehet kerülni, és meg lehet fizetni? Nevelési módszerek közül melyiket javasolnátok, és miért? (Montessori, Waldorf, stb. )
Barmilyen furcsa, ovono kerdese az egesz. Allami ovodaban is ki lehet fogni szuper ovonot, fizetosben is pocsekat.
Unokatestveremek maganbolcsit uzemeltetnek. Vannak vicces sztorik ... az az elv, hogy mivel a szulok perkalnak, es nem akarjak hogy a penzes sznob szulok rossz hiruket keltsek, ezert a szulo es a gyerek szava szent. Magyarul a legneveletlenebb kolyokrol sem mondhatnak a szulonek negativ dolgot, mert amikor egyszer-ketszer elofordult, a draga sznob mami azonnal megsertodott, kivette a gyereket es mashova perkalt. Es sajnos ezzel eleg sok maganovi es maganbolcsi el.
Baratnomek is maganba jarnak (allami nekik nem eleg jo alapon), allandoan van valami balhe a gyerekekkel (eleg sok elkenyeztetett gyerek van ilyen helyeken) ami miatt bemegy beszelni a vezetokkel. Es mindemellett harmadannyi program nincs, mint a mi allami ovinkban, ahol kozepso csoporttol hetente kirandulas van, delelottonkent torna, feladatlapok iskolara keszulve a nagyoknak, kijaro babszinhaz havonta es szuper ovono.
Gondold at miert szeretnel mindenkepp penzeset, nem attol lesz jo az ovoda.
1. köszönöm a válaszod,
Életszerá amit írsz. Nem akarok mindenképpen fizetőst, egyszerűen a legjobbat akarom.
Én államiban azt látom kockázatnak, hogy kiégett és nem éppen ovónőnek való pedagógusokat jobban megtűrnek, ezen kívűl több lehet a proli szülők gyereke, mondjuk ez talán oviban még nem annyira fontos.
A másik véglet fizetni,beképzelt sznob szülők gyerekei, valakinek a zsebét tömni, fölöslegesen.
Valahol a kettő között keresem az arany középutat:)
-Igényes, értelmiségi szülök gyerekeivel járjon
-Képzett, felelősségteljes, lelkes pedagógusok legyenek.
-Egy padagógusra csak annyi gyerek jusson, hogy pont elég figyelmet kapjon a gyermek
-A befizetett pénz vállalható legyen, én tényelg a gyerekekre legyen fódrítva, jó programokra, és ne valakinek az extraprofitját termelje
2. Kicsit kifejtenéd, hogy te miben látod jónak a waldorf pedagógiát, esetleg miben nem. Elég megosztó a téma azt vettem észre, ezért ha lehet tényszerűen fogalmazz :)
2-es vagyok: Amiért én szeretem a Waldorf pedagógiát (ömlesztve, nem fontossági sorrend):
- tényleg gyerekközpontú, nem csak a szlogen az
- egy csoportban vannak a kicsik a nagyokkal, sokat tanulnak tőlük
- az óvónők mélyen elkötelezettek (csak a mi ovinkból indulok ki, minden egyes ovit nem ismerem az országban, de csupa jókat hallok)
- minden nap kimennek játszani, akár esik az eső, akár havazik (nagyon örülök, ha a gyerekem koszos lesz, élvezem, hogy élvezi az életet)
- vigyáznak a környezetre, nagyon fontos a természet megfigyelése és ismerete
- nincs direkt iskolára oktatás (nekünk nagyon fontos volt, hogy valódi gyerekkora legyen és ne töltse feladatlapok kitöltésével az óvodáskorát)
- egészségesen táplálkoznak (nem egy magánoviban van cukros kakaó és vaníliás karika, mint "étel")
- nem követnek divatot, aktuális szokásokat, nincs digitalizált oktatás, stb. (szintén láttam már magánoviban számítógépet, ahogy a márkamánia sem tetszik)
- nincsenek külön oktatásra alapozó programok sem (nincs nyelvoktatás, sakk, külön matek, stb.)
- bevonják az egész családot az óvodai életbe (bejárunk takarítani, ismerjük a többi családot, külön óvodán kívüli programokat szervezünk, sokat kirándulunk, játszunk ,beszélgetünk) Hogy ez miért tetszik? A gyerek a szülőkön keresztül tanulja meg, hogyan lehet jó kapcsolatokat kialakítani, hogyan kell problémákat vagy nézeteltéréseket kezelni, munkát beosztani, elvégezni és tisztelni. Ezek az értékek voltak nekünk fontosak.
Hogy a te soraidra is reflektáljak:
- Igényes, értelmiségi szülök gyerekeivel járjon: Waldorfban nincs értelmiségi alapon való szelekció, nem kérik be senki diplomáját vagy akár számlakivonatát, ha erre gondolsz. Azonban akiket én ismertem meg, nagyon intelligens, kedves, szorgalmas, rendes emberek.
-Képzett, felelősségteljes, lelkes pedagógusok legyenek. - ez nem kérdéses itt sem.
-Egy pedagógusra csak annyi gyerek jusson, hogy pont elég figyelmet kapjon a gyermek - nálunk napközben 2 óvónő (nem dadus) van 21 gyerekre, és egy harmadik altat ebéd után. Szerintem bőven elég.
-A befizetett pénz vállalható legyen, én tényelg a gyerekekre legyen fódrítva, jó programokra, és ne valakinek az extraprofitját termelje - a havi 40-et én nem sokaltam. A magánovik ennél jóval drágábbak. Főleg, hogy itt minőségi ételek, fa játékok, hatalmas udvar van, stb. Ennek fenntartására megy a pénz, nem zsebbe.
Ha érdeklődsz a Waldorf iránt, a mamami fórumon sok szülő beszélget róla. Ők tényleg oda járnak és nem a pletykákat mesélik tovább, amiknek fele sem igaz.
"Igényes, értelmiségi szülök gyerekeivel járjon"
Akartam válaszolni, de ez a mondat kicsapta nálam a biztosítékot. Ilyen hozzáállással undorító embert fogtok nevelni a gyereketekből. Intoleráns, beképzelt, lenéző, általánosító bunkó lesz ő is. Nemcsak diplomás ember lehet értelmes, igényes. Pl szakács, könyvelő, ápoló, varrónő szerinted proli ? Nem fog belehalni a gyerek, ha nemcsak jogásszal, közgazdásszal, mérnökkel érintkezik. Sőt, így lesz belőle normális ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!