A waldorfos óvodákban mivel magyarázzák az ebéd utáni hazamenetelt? Miért tartják helyesebbnek?
Itt minden itt van,ha érdekel a téma:
"A Waldorf-óvodák hagyományosan reggel 7.45 és 13 óra között tartanak nyitva, azonban a körülmények változása egyre szélesebb körben teremt új igényt az egész napos foglalkozás biztosítására ebben az óvodatípusban is. 2013-tól már nálunk is két program közül választhatnak a szülők: a hagyományos félnapos mellett a délutáni foglalkozást is magába foglaló egész napos lehetőség is nyitva áll. Ezt az utóbbi lehetőséget inkább a nagyobb óvodások veszik igénybe, a Waldorf-pedagógia ajánlása szerint ugyanis a közösségben töltött időt, ami sok ingerrel látja el a gyerekeket, lehetőség szerint a csendes, nyugalmasabb otthonlét követi. Ez magyarázza a Waldorf-óvodákban szokásos gyakoribb óvodai szüneteket is: a gyerekek időközönként belefáradnak az óvodai létbe, és szünetet igényelnek (gyakran meg is betegszenek). Ezek a szünetek a Waldorf-óvodákban (kb. 6 hetente egy-egy hét) a pedagógiai program részét alkotják, vállalásuk a jelentkező családok részéről felelős döntést feltételez."
Nagyszülők nélkül akik vigyáznak a fiunkra nem tudnánk megoldani, hogy waldorfos legyen.
De gondolkozunk a váltáson mert túl "szabad szelleműek"
4-es, melyik Waldorfba jár a gyereked? Mert ez csak ottani sajátosság lehet. Nincs alárendelve a gyereknek senki, ez tévhit.
Azért javasolják, mert a szemlélet szerint egy gyerek életében a legfontosabb szerepet a család tölti be, ott kell a legtöbb időt eltölteni. Később az iskolában is nagy szerep jut a szülőknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!