Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha jövőre kötelező a 3 évesnek...

Ha jövőre kötelező a 3 évesnek oviba menni, akkor akik a waldorfot választják, mit kell tenniük?

Figyelt kérdés
Waldorfba ugye 4 évesen mehet a gyerek. Ilyenkor kell valami igazolás valakitől, hogy otthon marad, vagy bármi? Tudtok erről valamit?
2014. ápr. 22. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
itt 3 évesen mehetnek waldorfba a gyerekek.
2014. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alapvetően ellentmond a pedagógiával, ha 3 évesen már oviba jár. Én így tudom. Hol van az az "itt", ha megkérdezhetem?
2014. ápr. 22. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyíregyháza
2014. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Szerintem várd ki a végét, simán lehet, hogy tovább halasztják ezt (ahogy szinte minden ilyen „okos, jól átgondolt” rendelkezésüket).


Egyébként amíg még nem halasztották el a bevezetését, az alábbi szöveggel szerepelt a köznevelési tv.-ben, tehát van kibúvó:

NKt. 8. §

„(2) „A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt.”

A kötelező óvodába járás 2014. szeptember 01-től hatályos, tehát azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2011-ben születtek és 2014. augusztus 31-ig betöltik a 3. életévüket. Lehetséges felmentést kapni a 3. éves kortól történő óvodába járás alól. A felmentést a szülő kezdeményezheti és a jegyző adhatja meg az óvodavezető és a védőnő egyetértésével.”



Mókás, mert most ez a paragrafus „elegánsan” eltűnt a törvényből már, ha megnézed az alábbi linken.

[link]


Egyébként az én budapesti waldorfos ismerőseim gyerekei is 3 évesen mentek óvodába. Én is csodálkoztam, de azóta rájöttem, hogy elég szabadon értelmezik az egyes intézmények és a szülők is a saját szabályaikat, tulajdonképpen mindenki azt tartja csak be, ami neki kényelmes.

2014. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!