Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a vegyes korosztályú csoportról?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit, akkor lesz három éves. A számomra legszimpatikusabb oviban csak vegyes csoport indul és tartok tőle, mi lesz, ha nála 1-2-3 évvel idősebbekkel lenne?
2014. ápr. 19. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon bevált. Az elején a nagyobbak pátyolgatják a kicsiket, és nagyon sok mindent tanulnak a kicsik tőlük. A nagyokat viszont húzhatják kicsik vissza a kicsik, de ha jók az óvónők akkor ezt tudják kezelni, külön foglalkoztatni a "csoportokat".
2014. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ahová a fiam jár, ott is vegyes csoportok vannak, mivel kevés a gyerek. És nagyon jól kijönnek egymással a gyerekek.

Én rosszat nem tudok erről a megoldásról mondani.

2014. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk addig bevált, amíg el nem ballagtak a nagylányom legjobb barátnői. A nagyok helyett jött egy csomó picike, most az én lányom a legnagyobb és ott áll egyedül egyszál magában a korosztályából.

Még egy évig ovis (évvesztes), így átiratom most egy másik oviba, ahol tiszta csoportok vannak, ahol csupa 6 évessel lesz együtt és nem csak kis 3 évesekkel, mert ez így borzalom.

Nincs baj a vegyescsoporttal, ha a gyereknek legalább egy barátja van, akivel végig együtt jár 3 (vagy 4) évig. Én lányom most szept-től teljesen magányos :(

2014. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon bejött :D
2014. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utálom.

A lányom 4 évesen kezdte az ovit. Borzalmasan visszahúzták. És az óvónők ívesen leszarták, pedig nem én voltam az egyetlen, akinek ilyen panasza volt.

A kicsiknek valóban jó, mert a nagyok tényleg húzzák őket, sokat tanulnak tőlük.

Hála az égnek, már csak 1,5 hónapot kell kibírnunk.

2014. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem nem tetszett. 1 évig járt oda a fiam. tény, hogy rengeteget fejlődött, nagyon felhúzták a nagyok, a nagyok viszont utálták amiért őt kellett istápolniuk. még a wc-re is a nagyok kísérték a kicsiket, ez azért elég meredek...

már korcsoportba jár, sokkal jobban szeretjük, itt 20 kisgyerek van akivel egy szinten van, tud barátkozni, közös az érdeklődésük viszonylag.

ott rajta kívül 2 kisebb volt...

2014. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

óvónőfüggő :)

ha a jó az óvónő akkor jó az ilyen csoport is, ha rossz, akkor meg tök mind1, hogy vegyes vagy homogén :/

2014. ápr. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon rossz:( Kisfiam 3,5 évesen kezdett. A csopiban tizenvalahány nagy van, akik ősszel majd suliba mennek. Viszont még vannak, és gyakran bántják a kicsiket. A fiam bölcsis volt, vagány, nem egy nyámnyila kis srác, mégis sokszor sír, hogy nem akar oviba menni, mert bántják a nagyok, elveszik tőle a játékot, nem játszhat semmivel, nem hagyják aludni stb. Biztos óvónő függő is, hogy mennyire tudja lekezelni ezeket a helyzeteket. Nálunk egy fiatal óvónéni van, szerintem a fegyelmezés nem az erőssége, így az én kicsim egész nap lényegében védtelen a nagyokkal szemben.

A nagyok anyukáitól meg folyamatos a panaszkodás nálunk, hogy a kicsik lehúzzák a nagyokat....

2014. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem tudok jót mondani róla. Fiam tavaly szeptemberben kezdte az ovit 3,5 évesen. Középső csoportba rakták, rajta kívűl még 1 gyerek volt, aki vele egykorú és tavaly kezdett. Mivel fiamnak problémája van a beszéddel, lassabban indult be neki, így a kommunikációval is van egy kis problémája. Az óvónők nem nagyon segítik, mint már írták, a nagyobbak segítenek neki, van aki már 5 éves is elmúlt. Az igazi probléma nálunk inkább az óvónők mert szinte már 3 nap után elvárták a fiamtól, hogy mindent úgy csináljon, mint azok, akik már 1 éve óvodásak voltak. Ez a mai napig így van. 25 gyerek van a csoportban és látszik az óvónőkön, hogy azt akarják, hogy minden gyerek olyan legyen, mint akik már nagycsoportosak, mert ugye velük van kevesebb gond.
2014. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!