Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem akar oviba járni, hogy...

Nem akar oviba járni, hogy könnyítsem meg a helyzetünket?

Figyelt kérdés

3éves a fiam, 3,5évesen kezdi szeptemberben az ovit. Voltunk nyílt napokon többször is, nagyon tetszett neki, sok kis barátja van már a játszóról akivel együtt kezdenek.

Mégis naponta elmondja, hogy nem akar oviba járni, ne hagyjam őt ott még sírni is képes miatta. Nagyon sajnálom, megpróbálom nagyon izgalmassá varázsolni még a gondolatát is az ovinak, mégis falakba ütközök nála.

Mi ilyenkor a teendő? Lehet, hogy várni kellene még egy évet?

Köszi a válaszokat.


2013. jún. 3. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kicsit jegeld a témát. nem kell állandóan erről beszélni. Majd ha már nyárvége van, akkor újra feljöhet a téma hogy milyen jó lesz neki ott. Szerintem nem kell várnod be fog tudni szokni, csak idő kell hozzá. ne legyen ez a téma nyáron had élvezze egy kicsit a "nyarat" aztán ha itt az ideje lehet újra szóba hozni.
2013. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én már fel sem hozom, ő az aki minden nap emlegeti és naponta megkérdezi, hogy ugye nem hagyjuk ott. Pedig még soha sehol nem hagytuk idegen helyen csak a nagymamánál. Ott is csak akkor ha ő akart maradni. Ezért vagyok tanácstalan.
2013. jún. 3. 14:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Na mi kb. uezt csinálta végig, aztán eljött a szeptember, már aznap ott maradt egyedül egy órára, szeret járni, jót tesz neki, minden OK.

Tavaly beiratkozáskor egy hónapig az utca másik oldalán kellett mennünk (közel lakunk), és mindig mondta, hogy ő soha senki mással nem lesz csak velem (aztán persze rájött némi segítséggel, hogy meg apával, nagyikkal és még volt néhány név).


Szóval 3 hónap nagyon hosszú!

Nyáron a játszótéren, ha lesznek gyerekek, a közeledbe se fog menni...

2013. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Most 4 éves, gond nélkül járt végig egy évet.

Tavaly amikor azt mondta, hogy ne hagyjam ott stb. azt mondtam, hogy akkor fog már óvodába járni, amikor nagyobb lesz és örülni fog az ottani játékoknak a többi gyereknek, óvó néninek. És szívesen fog menni, mint ahogy a nagyihoz (előtte heti egy-két de-t volt a nagyival)

2013. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Remélem akkor ő is ilyen ügyes lesz, mint a kisfiad!

A játszótéren nincs gond, ott szépen eljátszik, de azért mindig figyel, hogy ott vagyok-e.

Kb 1hónapja rosszat álmodott, nagyon sírt azt mondta azt álmodta, hogy elveszett és kocsival hazahozta egy bácsi.

Nem értem mi váltja ki egy ilyen kicsi gyerekből az ilyen félelmeket, mi nem mondunk neki ilyeneket. Lehet álmában érezte hogy rossz egyedül és azért fél ennyire?

2013. jún. 3. 20:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 évesen kezdte tavaly az ovit, nagyon nehéz volt neki is, nekem is.

Vegyél ovis könyveket, olvassátok együtt (Vackor, Pöttyös Panni, Bori óvodába megy, Janikovszky Éva ovis könyve, Anna, Peti-nek az a része, amikor Anna oviba megy). Lehet, hogy nem tudja, mire számíthat az óvodában, csak azt érzi, hogy Anya otthagyja őt. Ha felhozza a témát, mesélj neki arról, milyen jó lesz a gyerekekkel játszani, mennyi új játék van ott, milyen kedves az óvónő, mennyi verset fognak tanulni, mi lesz a saját jele, milyen OKOS, NAGYFIÚS dolgokat fognak ott csinálni (amit a nem ovisok még nem csinálnak). Nekünk ez az okos nagyfiús dolog nagyon bejött, pedig irtó nehezen szokott be az oviba.

Olvastam olyat is, hogy anyuka bement az oviba, lefényképezett egy csomó játékot, ovis zsákokat, kisWC-t, kinyomtatta a képeket, otthon gyakran nézegették és beszélgettek róla. Szerintem ez is jó ötlet lehet.

Mindenesetre a szeptember még nagyon messze van, addig még sok minden változhat, lehet, hogy addigra nagyon is fogja várni, hogy komoly ovis lehessen.

2013. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!

Az egyik könyvet már megkapta a szülinapjára, nagyon tetszik neki a könyv. A nagyfiús dolgot én is kipróbáltam, képzeld azt mondta akkor ő nem akar nagy lenni. Teljesen tanácstalan vagyok, de ha szóba kerül, elkezdem amiket írtál hátha valamelyik beválik mégis.

Köszönöm

2013. jún. 6. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlo cipoben jarunk,szurkolok Nektek!;))
2013. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor én is Nektek :)

Ha lesz valami jó ötleted írd meg!!

2013. jún. 10. 16:50
 10/10 anonim válasza:
Még egy könyvajánló: Titoktündér sorozat. Az első két kötet az oviban segít, a többi a suliban fog jól jönni. :)
2015. júl. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!