Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam szeptembertől kezdi a...

Kisfiam szeptembertől kezdi a minicsoportot, minden nap kell vinnem?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam csak heti 2-3 napot menne, nem mindig aludna ott. Vagy kötelező minden nap vinnem?
2019. aug. 13. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Csak megbeszélés kérdése a dolog, de így nem sok értelme van. Nehezen fog beszokni, megszokja, hogy kedve szerint kell csak menni oviba, később sok gondot fog majd okozni a rendszertelenség.
2019. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Ne izgulj, kb. Ilyen időközönként lesz beteg, úgyhogy simán otthon lesz.
2019. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nàlunk van egy kikérőkupac az ajtó mellett, én úgy tudom, bármennyit igazolhatunk, az én gyerekem is ritkán járt az elején, most fog majd minden nap.
2019. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Beszéld meg az óvónőkkel. Ha már 3 éves elmúlt akkor szerintem kötelező lesz minden nap bejárnia legalább délelőttre. Értelme nincs csak heti 2-3 napot bejárnia, mert így nehezen fog beszokni, lemarad a foglalkozások feléről, így nehezebben tanulja meg a verseket, nem kézműveskedik annyit, ráadásul ennyi idősen még 1 hét ovi, 2 hét betegség szokott lenni és egy betegség után is általában nehezen szoknak vissza még kiscsoportban, hát még ha előtte csak két napot ment.
2019. aug. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Tehát lehet csak nincs értelme... :)

2019. aug. 15. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Amíg a 3-at nem tölti be, nem kötelező bár mindennap, de jobb, ha van egy rendszer, ismétlődő napi ciklus (nagyjából). (Különösen a 7. életévig.)


Egyébként aki a tanulásra utal, kiigazítom, ha nem veszi rossz néven (mert segítségképp jelzem), hogy tilos a gyerekeket tanítani/oktatni 7 éves kor előtt (bár a 6 éves kor határeset, fokozatosan volna szükségszerű a kisiskolásokat egyre inkább az oktatásnak kitenni), és igen kevés a kivételes tényező.


Ellenben 95%-ban indirekt módon neveljük őket.


A gyermek azért jár óvodába elsősorban (amellett, hogy testi- és érzelmi biztonságot nyújtunk számukra), hogy kibontakoztassuk, valamint hogy a legelemibb tevékenysége: a spontán, szabad játéktevékenység lehetősége kielégüljön, hiszen ezáltal tanulja a világot elsősorban, ez a LEGfejlesztőbb tevékenység számára!


(Bár egy jó óvodapedagógus az ő szakértelmében OLYKOR óvatosan tereli az óvodások játékát, általában egyénre szabva a gyerek fejlődési állapota függvényében.)


Valamint ezáltal is feldolgozza érzelmeit, ösztönösen (azaz elaborál).


Lásd: ONAP = Óvodai Nevelés országos AlapProgramja:


" ÖTÖDIK (V.) :


AZ ÓVODAI ÉLET TEVÉKENYSÉGI FORMÁI ÉS AZ ÓVODAPEDAGÓGUS FELADATAI


Játék


1. A játék a kisgyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége, s így az óvodai nevelés leghatékonyabb eszköze. A játék - szabad-képzettársításokat követő szabad játékfolyamat - a kisgyermek elemi pszichikus szükséglete, melynek mindennap visszatérő módon, hosszantartóan és lehetőleg zavartalanul ki kell elégülnie[...]"


[link]

2019. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!