Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Milyen örökbefogadó szülőnek...

Milyen örökbefogadó szülőnek lenni?

Figyelt kérdés
Én is elgondolkoztam hogy örökbefogadnék egy gyermeket származás és életkortól függően szeretném szebbé tenni egy ilyen gyermek életét, valamint olyan emberek tapasztalataira lennék kíváncs aki nem pont egy csecsemőt fogadott örökbe, hogy férkőzött a gyerkőc bizalmába, hogyan birkózott meg a nehézségekkel stb. Valamint az is érdekelne hogy működik ez az egész van olyan hogy bemegyek az árvaházba és választok egy gyereket vagy ez egyáltalán nem így történik. Előreis köszönöm a válaszokat.

#gyerek #árvaház #árva #örökbefogadás #örökbefogadószülő
2019. febr. 3. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az orokbe.hu oldalon mindenféle hasznos információt találsz és még ajánlom figyelmedbe a kisrigok.blog.hu blogot is.
2019. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt rengeteg infót és tapasztalatot olvashatsz. A folyamat röviden:

- jelentkezel a helyi Tegyesznél, adnak időpontot egy beszélgetésre. Pszichológiai vizsgálaton, környezettanulmányon és tanfolyamon kell résztvenned. Egyik sem olyan szigorú, mint amilyennek hangzik, ne aggódj. Ha mindent rendben találnak, megkapod a határozatot, ami az örökbefogadási engedélyed.


- a határozat bizonyos paraméterekkel rendelkező gyerekre szól. Neked kell meghatároznod, hogy mennyire vagy elfogadó (idősebb gyerek, cigány származás, betegségek szempontjából). Ez azért fontos, mert nem mindenki alkalmas minden típusú gyerekre. Aki egészséges fehér csecsemőre vágyik, annak a határozata nem terjed ki idősebb cigány testvérpárra, mert az alkalmasságot is erre vizsgálták. És természetesen nem is ajánlanak ki olyan gyereket, akit biztos, hogy nem vállalnál.


- választasz, hogy hova szeretnél jelentkezni. Titkos vagy nyílt örökbefogásra, csak megyei, vagy országos listára is. Akár mindre benevezhetsz és sorba állhatsz, de különbözően működnek. Várod a hívást.


- kiajánlanak neked egy gyereket. Tehát nem te választasz az árvaházból, hanem szakemberek keresnek a gyereknek ideális családot. Sok szempontot figyelembe vesznek, főleg az országos listán. Fejlesztésre szoruló gyereket pl. olyan helyre ajánlanak, ahol elérhető a fejlesztés, sok gyerek között felnövőt oda, ahol lehetnek testvérei, stb.


- ha úgy döntenek ideális szülője lennél a gyereknek, hívnak. Először csak az adatait tudod meg, aztán megnézheted, majd kezdődik a barátkozás, és csak ezután lehet hazavinni. Természetesen bármikor nemet lehet mondani. A barátkozás hossza függ a gyerek korától, és hogy mennyire fogad el. Akkor lehet hazavinni, ha már szívesen megy veled, kötődik hozzád. Csecsemőknél más a helyzet, őket akár a kórházból az új család viheti haza.


- a gyereket 30 napra ideiglenesen helyezik ki, de ez alatt már családként élhettek. 30 nap múlva kell nyilatkozni a végleges örökbefogadási szándékról, és ettől kezdve a gyerek jogilag olyan státuszban van, mintha te szülted volna.

2019. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elnézést, származás és életkortól függetlenül-t akartam írni.
2019. febr. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!