Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kislánnyal mit szoktato...

6 éves kislánnyal mit szoktatok játszani bent a házban? Olyan fél-1 órás játékokra gondolok.

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bújócska, fogócska, birkózás, babázás és más szerepjáték, twister, táncolás, társas, gyurmázás.
2019. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lego friends, társasjáték (Blitz, Dobble, BrainBox stb.), könyv, uno kártya, színezés
2019. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Babázás, társasjátékok, kirakó, só-liszt gyurmázás, bújócska, színezés, rajzolás, festés, dominó, nyomdázás(akár krumpliból is), kártya, múltkor papírbabákat nyomtattunk, hozzá papírruhákat, öltöztettük őket. Régi anyagokból, lyukas zoknikból mindenféle baba ruhát készítettünk. Cipősdobozokból babaágyakat, nagy kartondobozból busz, repülő készült a babáknak.
2019. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi 5 évessel videókat nézünk éppen, doityourself cuccok és ezeket valósítjuk meg.


Ma babafotelt csináltunk, meg gyurmakajákat, amik holnapra kiszáradnak és jók lesznek a babaházba, tegnap ágyneműgarnitúrát és hajpántot a babának, de slimefürdő, csikizősbirkózós, zenére táncolós, tornázás, meseolvasás, rengeteg társast is szoktunk..


Na meg az örök vond be a házimunkába dolgot

2019. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A félreértés elkerülése végett a soraimhoz: túlnyomórészt csak indirekten szabad fejleszteni a 7 év alatti gyermekeket, kizárt a játékos tanulás ilyen életkorban, bár a 6. életév némileg átmenetet képez e tekintetben. A játék meg fejleszti az ovist akkor, ha avval játszhat / olyat játszhat, amit épp szeretne, és leginkább ha ő indítja el (de a felnőtt is adhat mintát.) Ellenben a játékmódokról és fajtákról sokfélét lehet megemlíteni, ahogy tették előttem is. :)


Egyénfüggő, érdeklődésfüggő is, de ettől függetlenül is hasznos, ha mondókázunk, éneklünk, verselünk a gyermeknek (akkor is, ha nem szeret énekelni a gyermek, és/vagy még nem elég ügyes ebben), általában helyzettől, kontextustól függően (pl szóba kerülnek a farkasok, és akkor farkasos dal, körjáték, vers).


Énekes-felelgetős (Dalolva név kérdezés, stb) (Érzelmi intelligencia, szociális érés, ének készségfejlődés.)


Van, aki szeret időnként tornázni. (A nagymozgások célzott fejlődése).


Mozgásutánzó játékok. (Csigabiga gyere ki! ; Szoborjáték) (Finommotorika.)


Egyéb mozgásos játék (pl bekötött szemmel elérni a felnőttet a szoba túlfelén, a felnőtt hívogató szavára. (Hallás és mozgáskoordináció).


Javaslom többféle tevékenység csoportosításra gondolni,


pl művészetek:

irodalom (mese, vers, mondóka), ének-zene, színművészet (szerepjáték), tánc, stb.


Tudományterületek szerint:

pl környezetismeret (pl figyeljük meg a gyermekkel a pókokat akár a szobában), matematikai készségek, logikai készségek (5 éves kortól fejlődik a szabálytudat, így pl a táblás -esetleg olykor 6 évesekkel logikai- társasjátékok szerepe is megnő ekkoriban).


Fejlesztendő területek szerint:


- fiziológia:

nagymozgás, finommotorika, koordináció, koncentráció stb. (írtam már példákat, de szobában pl lehet lufival, kint meg különféle labdával a medicintől a gumilabdán át a pingponglabdáig);

taktilis (tapintás) érzékenység fejlesztése (pl zsákbamacska játék, titok, mi van a zsákban, a gyermeknek kizárólag tapintás útján kell kitalálnia, mit fogott meg éppen a zsákban) ;


- érzelmi intelligencia:

szociális-társas viszonyokat, empátiát fejlesztő játékok, decentrálást (mások nézőpontjába helyezkedés) elősegítő játékok (pl szerepjátékok, pl foglalkozások eljátszása stb).


- Kognitív készségek:


emlékezet:

(memóriajátékok, pl egyszerre csak két lapocskát szabad felfordítani, minden lapból kettő szerepel a pakliban);


figyelem és koordináció (körberajzolás, amihez épp kedve van ; mesehallgatás) ;


képzelet, fantázia (mese kitalálása fantáziából, a gyermek által, akár ismert mese részletéhez ("átköltés", folytatás)) ;


emlékezet (dúdolom az általa ismert dalok közül valamelyiket, ki kell találnia, melyik az; vagy dalszöveget mondok, el kell énekelnie hozzá a dallamát; vagy pl eltapsolom a ritmusát egy dalnak, ismerje fel, mely, általa ismertekre illik; vagy pl én tapsolom egy dal első sorát, ő a második sorát, stb)


A többieket nem ismétlem, van miből szemezgetned tőlük is. :)

2019. júl. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!