Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkésett beszédfejlődés?

Megkésett beszédfejlődés?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves kislányom. Értelmileg minden oké vele,érti a dolgokat,hallása is rendben,de nem beszél ,pár szótagot kivéve . ( eo, mama) . mondokázok vele , sokat beszélek hozzá, mesefilmeket nem néz,egyedül a gyerekpszichologusok által ajánlott mesecsatorna van NÉHA bekapcsolva...és nem beszélget. Volt valakinél ilyen?
2019. jún. 6. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Én is kezdenék aggódni, az én kislányom 2 éves és nem beszél, nagy nehezen kisajtoltuk a 10 szót, amit minimum tudni kell ilyenkor, senki nem riogat semmivel, mert nagyon értelmes kislány, mindent megmutat a könyvekben, összes testrészt tudja, én 2 és fél évesen már biztosan elvinném valamilyen fejlesztő tornára, vagy logopédushoz, igazából már most is gondolkodtam rajta, de a védőnő is rábólintott, hogy jó ez így, hogy ennyire beszél, így most inkább hagyom.
2019. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nalunk a bolcsiben ket evesen kezdtek beszedinditast amitől jottek is a szavak szepen. Azota logopedus foglalkozik vele jatekosan. Erdemes elindulni hogy ne maradjon le nagyon. Tsmt torna is csodakra képes. Elofordulhat ( nalunk is) hogy idegrendszeri eretlenseg all a háttérben.
2019. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Én több helyre hordtam veleszületett betegség miatt fejlesztésre. De megmondta az egyik gyógypedagógus,hogy a bölcsi segített. Hiàba hordom 100 helyre,ha nincs közösségben!! Igaza lett :)
2019. jún. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2019. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is nagyon tartok ilyenektől. Az enyém 2 éves, pár szót mondd. Tesómé 3 éves és szintén csak pár szót mondd. Neurológusnál, fül-orr-gégésznél minden oké volt. A pedagógiai szakszolgálatnál meg még nem tudják eldönteni hogy nyelvi nehézsége van, vagy kissé gyengébb értelmileg (hiába csináltak tesztet, nem egyértelmű az eredmény mert nem tudták eldönteni hogy a feladatot nem értette a kisfiú vagy kedve nem volt hozzá). Otthon egyébként mindent megért, korának megfelelően viselkedik és játszik. Szerintük korai fejlesztésre kellett volna hordani, de a helyi védőnő meg gyerekorvos mindig mindent rendben talált, eloszlatta tesóm anyai aggodalmait és ő bízott bennük, ezért nem vitte 2 és fél évesen. Nyáron már nem foglalkoznak vele, tehát most nem viheti fejlesztésre. Ősztől ovis, akkor meg már azért nem viheti hozzájuk... adtak egy véleményt miszerint az óvodai logopédushoz kell járnia és ennyi.

Elszomorító hogy itt vagyok én is a 2 évesemmel és ugyanaz az orvos meg védőnő az enyémre is azt mondja hogy minden rendben, de ezek után mégse lehetek benne biztos. Dévényes volt a fiam. Nem tudom hogy most várjak még vagy magán úton kezdjek keresgélni tornát, fejlesztést. Nem akarom sürgetni sem a gyereket, de ki tudja tesóméknál is mi lenne a jó döntés. Azért az elég kemény amikor közli a pszichológus aki felmérte, hogy lehet hogy értelmi fogyatékos a gyereked mert duplán a nyakán volt a köldökzsinór és hypoxiás lett szülésnél vagy lehet hogy "csak" nyelvi nehézsége van, még kicsi ahhoz hogy ezt eldöntsék...

2019. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!