Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha éjjel lázasnak érzed a...

Ha éjjel lázasnak érzed a gyereked, de ő alszik, hagyod tovább aludni?

Figyelt kérdés

22 hós kisfiam ma éjjel belázasodott, de hajnalig szépen aludt. Csak akkor kezdtem el a lázcsillapítást, amikor felébred, nem akartam felkelteni. Nem tudom, hogy mennyire volt ez jó.

Szerencsére egyáltalán nem volt beteges eddig.


2010. jún. 29. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
egyből el kell kezdeni a lázcsillapítást!
2010. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek esetén azonnal kezd el a lázcsillapítást, mert gyorsabban mehet felfelé, mint gondolod, és a lázgörcs és társai esetén már nagyon nehéz levinni. Időben el kell kezdeni, és ha akkor sem csökken, akkor már látszik az előjele a nagyobb bajnak. Tudom, hogy jót akartál, ez egészen biztos, és ha felnőttről van szó, sokszor mondják, hogy az alvás sokat segít, ez igaz is, de egy kisgyerek esetében muszáj azonnal cselekedni. L27
2010. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön el kell kezdeni a lázcsillapítást.Én múltkor nem éreztem annyira melegnek a fejét,megmértem és 38,6 lett.

Beadtam neki a lázcsillapítót,pár percig hisztizett,de utána visszaaludt

2010. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

azonnal kezdem. Nem hagyom tovább aludni.

Volt,hogy olyan magas láza volt ,hogy légzési gondjaink lettek.Pedig nem is volt túl meleg.

2010. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Felkeltem és adok neki lázcsillapítót. Én is tartok attól, hogy hirtelen még jobban felmegy a láza.
2010. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
attol fugg mennyi a laza 38 felett felkeltenem
2010. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Úgy látszik, jól éreztem, hogy inkább fel kellett volna kelteni. Szerencsére ma éjjel már jobb volt, igaz voltunk a dokinál, kapott gyógyszert.
2010. jún. 30. 06:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg szoktam mérni neki óvatosan a hónalján, ha nagyon lázas akkor esetleg felébresztem és adok neki lázcsillapítót, de általában akkor aludni sem tud illetve nagyon éber. Amikor hat már a lázcsillapító jól bealszik.

De ha olyan 38 én nem ébresztem fel, bár figyelem többször nem e kúszik feljebb. Bár mindenki a saját gyerekét ismeri, hogy szokott e neki hirtelen felmenni a láza, vagy tartja magát. Persze kivétel mindig van, de ha figyeljük folyamatosan akkor hagy aludja ki jól magát, annál jobb nincs.

De amúgy én van hogy meg sem mérem, valahogy érzem a kezemmel a testemmel, a lelkemmel, hogy mennyire súlyos a láz. Ha nagyon melegnek érzem akkor megmérem. De igazából már annyira tapasztalt vagyok, valahogy ráérzek.

Idáig még bejött. Előre megsaccolom néha, megmérem és szokott stimmelni.

Tehát én azt mondom, hogy olyan 38,5-ig hagyom aludni én, de figyelem folyamatosan.

2010. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!