Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszakítanád a szüleiddel a...

Megszakítanád a szüleiddel a kapcsolatot mert az apád alkoholista az anyád pedig nem tud/mer/akar kilépni a házasságból?

Figyelt kérdés

60-as szülők két lányuk van (én lennék az egyik) 3 unoka normális nagymama alkoholista nagypapa.


Elegem lett apámból. Meddig lehet/kell tűrni ha folyamatos az ivádzata....,dolgozik nyugdíjig kb 3 év van még,ha van még annyi neki hátra. Meddig lehet úgy elélni hogy napi szintű a piálás a hétvége meg rotty....!?


Egy ember keseríti meg mindenki életét.


Dühös vagyok. Anyám nem lép nem vált. Tudom nehéz 60 éves nincs már benne annyi kraft, de miért nem a lányait és az unokáját nézi.....!!!! Mondtuk menjen albérletbe segítjük csak lépjen ki ebből.


Viszont ha nem fog én meg nem fogom a gyerekeket oda vinni. Így anyám sem fogja látni őket.


Van valakinek ilyen rossz kapcsolata élethelyzete a szüleivel?? Mit tanácsoltok.


2018. jún. 14. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

A szomszédunkban pld a nagymama iszik,ha nem inna zizegne mint a nyárfalevél.Ennek ellenére a gyerekei hagyják náluk az unokát van mikor ő is megy a gyerekekért.Én a minap mondtam páromnak, hogy oké, hogy elhozzák őket ,,mutatóba", de hogy nem merném megkérni, hogy hozza oviból suliból őket az tuti.


Amúgy anyukád büntetnéd azért mert apud iszik..Náluk már nagy a megszokás.Ha akkor mikor gyerekek voltatok nem lépett ki, már nem is fogod tudni rábeszélni még úgy sem ,hogy az unokáit nem viszed oda.Viszont majd duplán szenved szegény.

2018. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

En megszakitottam.

Bar az en apam nem alkoholista de egy arrogans, hazug vadallat, aki felsobbrendunek kepzeli magat, anyam meg asszisztal hozza.

Ilyenekkel nekem mar nincs dolgom. Halaistennek kulon elek es ha barmikor is ugy adodna inkabb megyek a hid ala mint hogy ebben az eletben ujra felvegyem veluk a kapcsolatot.

2018. jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

De mit csinál, ha iszik? Veszekszik?

Nálunk apu alkoholista volt, míg majdnem bele nem halt, most nem iszik.

Viszont ő a csendes fajta, dolgozott, normális volt, csak a szagán érezted, meg az üvegek gyűltek. Anyukám nagyon sokat segített neki kijönni ebből. Végig mellette állt.

Ha az apukád viselkedése miatt nem viszed a gyerekeket, akkor hívd át az anyukádat.

Szerintem kicsit önző dolog azt követelni az anyukádtól, hogy hagyja el a férjét. Hagyd meg a lehetőséget, hogy úgy döntsön, ahogy neki jó, ne a felnőtt lányai és az unokái "érdekeit" kelljen már képviselnie.

2018. jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha részeg milyen lesz a természete?

Lehet, hogy szereti annyira, hogy a függősége miatt nem hagyja magára.

Te sem várhatod el tőle, hogy több évtizedet csak úgy dobjon ki.

Magányosan várja, hogy mikor tisztelitek meg a jelenlétetekkel? Ez nagyon önző lenne tőled.

Ha agresszívvá válik részegen, természetesen a fent írtak semmisek. Akkor senkinek nem kell a közelében lennie, főleg gyereknek.

2018. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

A 2. Kommentelő jól tette, hogy megszakított minden kapcsolatot a szüleivel, mert ott mindkét szülő egy szemétláda. De a kérdező anyukája rendes ember, normális nagymama.

Kérdező! Az alkoholista apáddal szerintem sem kellene többet sem neked, sem pedig a gyerekeknek találkozniuk. Viszont az anyukáddal nem kellene megszakítanod a kapcsolatot, hiszen azzal anyukáddal tolnál ki. Én a helyedben külön helyen, tehát nem a szülői házban találkoznék a nagymamával. Szerveznék játszóházas, játszóterezős programokat, egy közös mozizást, nyáron közös kirándulásokat, strandolást, ahová vinnénk magunkkal a magymamát, és zavartalanul együtt lehetne az unokákkal. Az unokáknak is szükségük van a nagyszülőkre. Ha picit nagyobbak, már meg fogják érteni, hogy a nagyapjuknak problémái vannak, csúnyán viselkedik, vele nem tarthatják a kapcsolatot. De a nagymamára igenis szükségük van nekik is!

2018. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen azt nem írtam hogy amikor már túl van az elég én akkor jön a kötekedés. Kb mindegy min. De folyamatosan nyomja a baromságokat anyámnak ha ott vagyunk akkor is. Ilyenkor kiabál veszekszik rángatózik idegileg kivan.


2 napja pedig eljutott oda közel 40 év házasság után hogy megütötte anyámat. Ez a lejtő alja. Nyilván próbálom anyámat ebből kiemelni mert apám nem megy el úgy sem. De nehéz igen nekik is nekem is. Sokszor gondoltam rá nem szólok bele felnőtt emberek de ha nem próbálok segíteni úgy érzem nem teszek semmit. Budapesten élünk ők vidéken a távolság nagy 240 km úgyhogy nem mindennapos a látogatásunk de ezek után még ennyi sem lesz.


Elkeserítő hogy szükség lenne a segítségre és nem hogy nincs de emiatt már lassan a kapcsolat is megszakad.

2018. jún. 14. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Anyukad fel az ismeretlentől, a valtozastol. Rosz így neki persze,de a valtozastol is fel. Anyagilag lehet nem tudna egyedül megélni. Lehet van közös hitel. Ezeket ott kéne hagyni a francba,mert a nyugodt élet többet ér. De ezt egyedül nem fogja tudni. Ne albérletet akarj neki fizetni. Menyj el, személyesen mondd meg neki hogy ekkor eljosz,apad ne legyen otthon lehetőleg,szépen összepakolt a cuccait anyukád,és elmegy hozzátok lakni. 100% hogy ilyen segítséggel élni fog!
2018. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ha ezért megszakítanám anyámmal a kapcsolatot, akkor szégyellhetném magam. Te is! Nekem meghalt anyu, az unokáit nem is ismerte. Apám kb ennyit ivott/iszik. Vele sem szakítottam meg. Nyílván elítélem érte, nem élnék szívesen ilyen emberrel, de az apám, felnevelt és szeret. A véleményemet tudja, hangoztatom neki sűrűn. Ne várd el anyukádtól, hogy a magányba költözzön, kivéve ha nem lesz rendszeres a bántalmazás. Beszélgess vele inkább a miértekről. Vagy csak úgy bármiről. Szerintem neki rosszabb mint neked.
2018. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!