Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valaki akinek a 3,5 évese...

Van valaki akinek a 3,5 évese csak pelusba hajlandó intézni a nagydolgot?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tudom leszoktatni.A pisiléssel nincs semmi gond már rég, de a kaki csak pelusba ha nem adok rá pelust inkább nem kakil és ez egy ördögi kör. Mert azt nem akarom hogy valami baja legyen a visszatartástól, és ő a harmadik gyerekem, tehát van tapasztalatom mégse megy.

Ha valaki volt ilyen helyzetbe és megtudta oldani szívesen fogadom a tanácsát. Köszi


2010. jún. 13. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát szerencsére nálunk megoldódott a dolog, és 3 éves kora után már hajlandó volt a bilire ráülni. Valami pszichológiai oldalon olvastam, hogy az a lényeg, hogy szabályozni tudja, hogy kakilni, pisilni kell, és az teljesen mellékes, hogy a pelusba. Az a lényeg, hogy ne tartsa vissza. Nekem a lánykám inább a visszatartós eset volt, és egy héten 1szer kakilt, aztán egyszer elbeszélgettünk, hogy minden nap kakilni kell, akkor nem fáj a hasa, és nagyon büszkék leszünk, és csodák csodája azóta kakil majdnem minden nap. Persze az oviban sokkal többet is eszik, mint itthon enne, de akkor is nagy csoda, mert mindig 1-1,5 hétre kakilt, ami nagy horror volt. Szerintem ne foglalkozzatok vele, ne stresszeljétek vele, és egyszer csak túllép a dolgon, és felnőttesebbnek érzi, ha a bilibe megy a dolog.
2010. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódd túl, kinövi. Tudom, ez sovány vigasz, de jobbára az idő segít...

Még annyit, hogy akad ennél durvább is: egy barátnőm kisfia csak a gatyójába volt hajlandó - majdnem másfél évig! :o :o :(

2010. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom2 hó híján 3,5, és ő is ezt csinálja. Már az egész család csesztet miatta. Kétszer hajlandó volt a WC-be, és még tavaly nyáron párszor az udvaron, de azóta csak pelus. Én nem aggódok. Idővel ez is megoldódik. Inkább pelusba minthogy visszatartsa.
2010. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó hallani hogy másnál is van ilyen probléma. Pedig annyi mindennel probálkoztam (ajándék ha sikerül ) voltam szigorú, de semmi, egyszerűen nem hajlandó pedig olyan értelmes okos kisfiú. Tudja hova kellene,minden pelusos dolog után elmondja hogy leközelebb a wc-t használja aztán mégse. Nem vagyunk szégyenlősek tehát sokszor bejött utánunk a wc.
2010. jún. 14. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!