Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akarja kiengedni a...

Miért nem akarja kiengedni a kakit 2 éves kislányom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Mióta levettük a pelenkát (2 hete, az ő kérésére), azóta nagyon nehezen megy a kakilás. Tegnap azt vettem észre, mintha szándékosan nyomná vissza a kezével a kakit, nehogy kijöjjön. Hiába beszélünk hozzá, mesekönyvet nézegetünk miközben ül a bilin vagy a vécén, mondókázunk, énekelünk. Van valaki hasonló helyzetben?
2010. jún. 8. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a kishúgom volt ilyen. Anyum bölcsiben dolgozik, és ő mondta, hogy azért lehetséges, mert a kicsik nem értik, hogy ami "kijön belőlük" utána hova tünik??? Miért kell lehúzni, ha az belőle jött ki??? A húgomnál bejött, hogy egy ideig, pár hónapig "elköszöntek" a kakitól és csak utána húzták le. Integettek....meg mondták...hogy "szia kaki"..Tudom vicces...de működött.
2010. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is ugyanebben a cipőben járunk a 2 éves kislányommal. Nálunk is ő kérte egyik pillanatról a másikra, hogy ne adjak rá pelust és azóta áll fenn ez a probléma. (2 nap után éjszaka is magától szobatiszta lett) Hiába etetek vele nagyon sok gyümölcsöt, rostos dolgokat, joghurtot, kefírt esténként szól, hogy jön a kaki, de nem akarja kinyomni... Mi is próbáljuk őt közben "bíztatni", dícsérni de sajnos nem válik be... Így sajnos 3 naponta van csak eredmény, de addigra már persze nem olyan könnyű neki kinyomni és fáj neki... ezért legközelebb újra nem akarja kinyomni, mert emlékszik a fájdalomra. Szóval ördögi kör... :-(

Nekünk a gyerekorvos a Laevolac szirupot ajánlotta, hogy minden este kapjon 5-10 ml-t, így pár nap alatt beáll neki, hogy naponta legyen széklete. Mivel ez a szirup székletlazító nem is fáj neki a kakilás. Így talán lelkileg hamarabb elfelejti a rossz dolgokat és helyreáll a probléma... Remélem tényleg így lesz! :-)

Nálatok nem volt valami fájdalmas emlék esetleg, ami miatt visszatartja?


2 éves kislány anyukája

2010. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kislányomnak az jött be, hogy megengedtem neki, hogy a bugyijába kakáljon. Aztán kb. 2 hét alatt rendeződött a helyzet (már nem volt szorulása, nem tartotta vissza). Most épp igyekszünk mindig elérni a wc-re, hol sikerül, hol nem. Ha bemegy a bugyiba, dicsérd meg, majd ha mindig kakil már, akkor mondogasd neki, hogy eza szép bugyi, milyen kakás lesz, próbálj meg a wc/bilibe kakilni, hogy tiszta maradjon.

Nekünk ez jött be.

2010. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez a kakitól való búcsúzkodás ez vitte a pálmát!!!

na, majd megkérdem anyámtól, hogy ő hogy bírt anno jobb belátásra az ürítést illetően.

mondjuk van 1 családi anekdota, miszerint próbáltak rávenni, hogy ugyan, tiszteljem már meg nemes ülepemmel a bilit, erre én nagyon frappánsan közöltem a nagyimmal, hogy inkább ő tegye meg ugyanezt :)

2010. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Homeopátiás bogyók közül, ha jól emlékszem, a Causticum 5ch. De a www.homeopatia.info.hu -n utána tudsz nézni. Nekünk ez segített, azzal a "mese-körettel", hogy a baktériumok, a szemmel nem látható pici kis WC-lakó állatkák nagyon éhesek és szomjasak. A sok pisit már mind megitták, de nagyon fáj a hasuk, mert csak kevés kakit ehettek. Apa egész nap dolgozik, az öcsike meg még olyan kis pici, hogy pelusba rakja a baktériumok összes enni és innivalóját, anya meg egyedül nem bírja táplálni őket. Ha belekakil a WC-be és leküldjük a vízzel nekik a kajájukat,akkor hallani fogja ahogy nevetnek. (Lehajtott tetőre rátapasztotta a fülét én meg bíztattam, hogy hallgassa csak a csicsergésüket - amíg újra megtelt a tartály a víz csobogása mellett még "ciccegtem" is egy kicsit. Ez volt a nevetésük... )
2010. jún. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
A 04.10-es (jesszus, te mikor alszol??) nagyon aranyos és nagyon hasznos!!! Én is köszönöm!!
2010. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!