Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 9 éves fiam kutyája férges...

9 éves fiam kutyája férges lett, sokat simogatta őt. Kezet is mosott mindig, de a lábáv is dögönyözte. Tiszta ideg lettem. A gyerekorvos szabadságon van, mit csináljak? Elkaphatta?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell idegeskedned.

Majd visszajön az orvosod és megmondja, kell-e féreghajtó a gyereknek, vagy sem. nagyon kicsi a valószínűsége, hogy elkapta a gyerek a férget. Gondolom, nem nyalogatta a lábát.

2017. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beparáztam, egy unokatestvérem ebbe halt bele :(
2017. aug. 16. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Gyerekkoromban falun kínos volt (már nem) kutyához vagy macskához orvost hívni és féreghajtóra költeni. Mindig fél órás könyörögve sírás kellett, hogy féreghajtót kaphassanak a macskák, amikor már nagyon rosszul voltak. Na ezt csak azért írtam le, mert akkor képzelheted mennyit ölelgettem, puszilgattam a férges macskákat, mégse lett bajom.
2017. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi törtènt az unokatesóddal? Egyébként max a galandférget lehet úgy elkapni, hogy ki is tudjon fejlődni az emberben. Kutya macska esetében az orsóféreg a leggyakoribb de ez max lárva állapotig fejlődik az emberben és vándorol a szerveket károsítva. De általában az immunrendszerünk elpusztítja ezeket is mint a baktériumot vagy vírust. Állatorvosunktól tudom ezt, aki a cicánkat kezelte. Neki orsóférge volt, úgy derült ki, hogy kihányta őket... akkor szerezte, mikor pár hónapra elkóborolt. Gondolhatod mit éreztem. Ennek már több éve, az akkor kúszómászó legkisebb gyerek is megvan, makk egészséges.
2017. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Érdemes komolyan venni az állatoknál a negyedévenkénti féregtelenítést. Így nem lesz idejük kifejlődni és szaporodni, ha az állat meg is fertőződött a petékkel (ami kb bárhol elfordulhat).
2017. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt tényleg kell állandóan féregteleníteni a kutyát, de ez már nem segít, csak a jövőre nézve.

De ne aggódj ennyire, szerintem nagyon nagyon ritkán lehet belehalni ilyesmibe. Én voltam gilisztás gyerekként, mégis élek. Annyi idő alatt, míg visszajön a gyerekorvos, semmi nem fog történni.

2017. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire aggódsz, biztosan van helyettese az orvosnak akihez tudsz fordulni. Kutyának féreghajtás, de gondolom az állatorvost már megjártátok. Szerintem egyébként a gyerekorvos is annyit fog tudni mondani, hogy figyeld a fiad székletét, mert ha el is kaphatta a kutyától, akkor belőle is ugyanúgy fog távozni, a székletével. És ha bebizonyosodik, akkor fog szerintem kapni rá valamit.
2017. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vermox tablettát szoktak felírni féreghajtónak gyereknek, felnőttnek egyaránt, úgyhogy a háziorvossal is felírathatod nyugodtan. Elmondod, mi a helyzet, fel fogja írni. Nem biztos, hogy elkapta a fiad, és akkor is lehet férges valaki, ha nem ürít férgeket a székletével. Nálunk a múltkor az egyik cica galandférget hányt, a cicákat is féregtelenítettem, a gyerekeket is és magamat is.

Megkérdezhetem, hogy mi történt pontosan az unokatestvéreddel? Tényleg érdekelne.

2017. aug. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!