Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem késő már beadatni a...

Nem késő már beadatni a kullancs elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 26. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Épp a hétvégén volt szó róla a rádióban. Kb. 2 hét kell, mire egy bizonyos szintű védettséget ad, ez idővel még erősödik. Úgyhogy még nem késő!
2010. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy a első oltás nem ad védettséget, sőt ha azután kp be egy fertőzött kullancsot akkor erőteljesebb lehet a betegség lefolyása. A második oltás után 2 héttel kezdődik el az immunizáció, úgyhogy addig fokozottan ügyelni kell a kullancsokkal és kullancsriasztót kell használni.


Amúgy sosem késő. Mi tavaly ilyentájt adattuk az elsőt.


Ez az Encepur Juniorra vonatkozik.

2010. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2 éves kislányom 2 hete kapta meg az elsőt, 2 hét múlva pedig a másodikat. Tavaly lecsúsztunk róla, későn szóltam a doktornőnknek, és most is épphogy beadta. Szóval, még szerintem nem késtetek le róla, de ne is halogassátok!
2010. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!