Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónap körüli babátok...

20 hónap körüli babátok mennyit eszik naponta?

Figyelt kérdés
Kislányom szinte hozzá sem nyúl az ételhez, meg se kóstolja. Csak azokból eszeget, amiket még annak idején megkóstolt és tetszett neki. Most már szinte azokat sem. Hiába csinálok finomabbnál finomabb ételeket. Kenyeret csipeget, és uborkát. Elvigyem orvoshoz? Már nagyon
2010. ápr. 9. 17:02
 1/3 A kérdező kommentje:
aggódom.. ez lemaradt
2010. ápr. 9. 17:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én szintén 20 hónaposomnak most uez a heppyje az üres kenyér és a savanyú ubi. Főzeléket meg sem kóstolja. Talán a leves tésztáját és a szószós tésztákat megkóstolja. Vannak napok mikor sokat eszik ( egy héten 1x), utánna csipget. Előszörén is pánikoltam, de még jó a kedve, nem beteg addig reménykedem hogy egyszer majd eszik rendesen.

De kipróbálhatos a Vitacolant: étvágy növelő vitamin szirup.Nekünk nem használt.

2010. ápr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20 hós kislányommal ugyanez van. Amikor elkezdtem a hozzátáplálást, nagyon jó étvággyal evett,mindent, főleg ebédre. De kb 14-15 hós kora óta ugyanúgy, ahogy Te is írod csak "kenyéren és vizen" él szinte. Hihetetlen, de így is naponta 3-4szer van kakija. Az ebédből alig eszik pár kanállal. A gyümit még csak-csak szereti. Szépen fejlődik, eleven, vidám kislány. Úgy szoktam, hogy ha tudom,hogy a gyümit megeszi, akkor abba csempészek valami táplálót (gabonapehely, túró, ilyenek). Ha kevesebb főzeléket eszik, akkor azt is igyekszem táplálóbbra csinálni. Szendvicset pl. nem is eszik csak üresen a kenyeret. Amikor mi is asztalhoz ülünk, azonnal ő is-ő is! Aztán vagy nem eszik semmit, vagy csak kíváncsiságból belecsipeget. Nem tudom mi ez, sosem volt válogatós, azelőtt mindent megevett. Tejből is csak 150-160 dl-t iszik.... szóval csipeget ő is. Én nem aggódom már. Mondták már hogy fog miatt...ki tudja? Amíg egészséges, nincs gond (remélem :-) )
2010. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!