Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy gyermekem ne...

Mit tegyek, hogy gyermekem ne sírva menjen a láthatásra?

Figyelt kérdés

2 hetente hétvégére megy a gyerek láthatásra az apjához. Eleinte nem volt gond. Aztán egy idő után elkezdett sírni mikor megérkezett érte az apa és nem akart menni. Most odáig fajult a helyzet, hogy már napokkal előtte ha eszébe jut akkor elsírja magát.

Próbálok kampányolni az apa mellett, mert tényleg mindig jó programokat szervez, de nem érek célba vele.

Az tény, hogy elég nagy a feszültség apa és köztem és több ízben kiderült már, hogy a gyermek előtt szid és igen ronda szavakkal illet. Kértem, hogy ne tegye, de úgy néz ki hasztalan.



Mivel a láthatás kötelező, szeretném megoldani ezt a dolgot, hogy a gyermek szeressen odajárni. Apával összebeszélni sajnos nem tudok, mert megáll a tudomány ott, hogy én mi vagyok szerinte.


Hogyan lehetne? Tapasztalatok?


2016. máj. 12. 07:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
A gyerek kényszerítése nem megoldás. Én 5-6 éves voltam, amikor ugyanezen mentem végig. Anyukám egy évig küzdött azzal, hogy járjak apámhoz, aki állandóan szidta anyut. Ahogy apám anyja is. Utáltam menni. Szinte ájulásig sírtam magam. Azután anyu szerencsére rájött, hogy ezt így nem szabad tovább. Szerencsére. Mai napig nem bírom apám. Szerencsére már nem kötelező találkozni vele.
2016. máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én sem szeretném kényszeríteni és nálunk is pont ez a helyzet. De ha megtagadom a láthatást azért engem jelenthet és még a végén elveheti tőlem a felügyeleti jogot is.

Nem tudom mi a megoldás. Mi előtte nem beszélünk az apjáról, erre nagyon figyelünk.

2016. máj. 12. 08:08
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
beszélj családsegítővel, hogy mit lehet ilyenkor tenni. hátha tud segíteni, az tényleg nem jó ha muszáj mennie, neked sem lenne jó egy olyan helyen ahol nem érzed jól magad és anyukádat szidják mint a bokrot :/
2016. máj. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen családsegítő, ne kényszerítsd a gyereket! Szakértői vizsgálat után, ami ha megerősíti hogy valóban "lelki bántalmazás" történik (mert ez az), elrendelhetik a felügyelt láthatást.
2016. máj. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Apai nagyszülőknél nem tudnak találkozni?
2016. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ők nem tartják a gyerekkel a kapcsolatot.
2016. máj. 12. 08:51
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Nincs semmi nagynéni sem? Férj testvére, akit jobban elfogad?
2016. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem ismeri őket a gyerek, csak az apa nagymamáját, aki jobban szid, mint az apa.
2016. máj. 12. 09:06
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező,

fontos a kérés szempontjából, hogy HÁNY ÉVES A KISGYEREK? Nagyon nem mindegy a kora, már csak amiatt sem, hogy esetleg milyen módszereket tudnánk tanácsolni- nem ugyanúgy kell elmondani a dolgokat egy 3-4 évesnek meg egy 10 évesnek.


Elvált, egyedülálló anya vagyok, az én kisfiam közel 6 éves.

Ami így eszembe jutott hirtelen:

- lehetne esetleg kultúráltabbra szabni a te és a volt férjed egymás közötti kommunikációját? (a gyerekek nem h..éyék- ha látják, hogy megfeszülve utáljátok egymást, azt bizony leveszik akkor is, ha "kampányolsz" az apja mellett) Nyilván ehhez mindketten kelletek, félre kell tenni a kölcsönös sértettségeket (neked sem azon rugózni, hogy a hátad mögött ki mit mond, miért mond), esetleg leülni valahol ketten megbeszélni a szabályokat, ha még nem volt ilyen

- ha az apa valóban szereti a kicsit és akarja vele tartani a kapcsolatot (márpedig ezegy nagy előny, amire lehet építeni, hiszen jön a láthatásra, vinné a kicsit!), akkor esetleg meg lehet vele beszélni, hogy amikor vé el, akkor ne rihanjon vele azonnal, lehet esetleg láthatás a te otthonodban is (akár úgy is, hogy te nem vagy otthon, hanem pl. elugrasz vásárolni)- ez megint egyfajta korrektséget, együttműködést igényel, de be kellene látni, hogy ez is lenne a gyerek érdeke. Kérdezz rá az apánál, hogy mit tapasztal a kisgyermeknél (kislány egyébként vagy kisfiú?), vele szokott-e sírni vagy ez az egész neked szól? Hajlandó-e az apa esetleg egy érdekes program helyett kipróbálni, hogy milyen a kicsivel elmenni pár órára az általa ismert és szeretett közeli játszótérre vagy sétálni/biciklizni a megszokott utcán vagy esőben otthon építkezni stb.


Igen, a láthatás kötele- de ezzel egymás felé két felnőtt ember a gyerek feje felett ne revolverezzen, mert aljas húzás és csak és kizárólag a gyerek issza meg a levét.

Neked nem kell rettegni a gyámhivataltól, nem kell betartani, hogy nem adod oda a kicsit (felteszem nem is ez a szándékot), azt viszont sajnos tudomásul kell venned, hogy nekünk, a gyerekeket nevelő szülőknek van nagyobb szerepe a mindennapokban abban is, hogy elsimítsuk a GYEREK ÉRDEKÉBEN a feszülséget (akkor is, ha ez neked többletmunkával jár!), hogy néha tegyél engedményeket a gyerek érdekében az elvált másik fél felé (pl. ha korábban együtt éltetek és nem ordibálós/verekedős/megcsalós/átkozódós alacsony színvonalon váltatok, akkor gondolom nem okoz gondot a volt férjet beengedni a lakásodba/házadba, ne adj Isten megkínálni egy kávéval, esetleg ennivalóval, hogy otthon is játszhasson a kicsivel)

Lehet, hogy ez a megoldás kulcsa, nem?


(természetesen ez nem jelenti azt, hogy össze kell melegedni a volt férjeddel újra- de egy korrekt, tiszteletteljes, udvarias kapcsolatot fenntartani, a gyerek érdekében gesztusokat tenni, pl. behívni stb. igenis nem nagy fáradtság senkinek- ha ez ellen is hadakozol- miközben nem volt bántalmazás, mert az persze mindezt felülírja!- akkor ott még benned is mozognak a lezáratlan, haragos indulatok, akkor kérj segítséget szakembertől)


M a kettőtök közötti feszültség oka (a csúnya szavakon kívül- illetve annak mi az oka?) Jó lenne ezt is tisztázni, helyre tenni, mert még lehet, hogy 1-2 évtizeden át a gyerek kérdéskörben egymxásra leszte utalva. Saját jól felfogott érdeked lenne egy normális kapcsolat kialakítása, nem a "nagy feszültség" ahogy írod.


Saját személyes példám, hogy érdezd, nem csak a partvonalról dumálok:

A kisfiam apjával normális a kapcsolatunk, de a gyerekkel kapcsolatos dolgokat beszéljük meg, mást nem. Természetesen nincs közöm ahhoz, hogy van pl. új párkapcsolata vagy mikor ér rá stb. De ha jön, akkor öröm látni, hogy a gyerek a nyakába ugrik- ha épp kávéznék, természetes, hogy megkínálom. Ha egész napra vagy több napra jön (külföldi, em is Magyarországon él, dolgozik), akkor intenzíven együtt vannak a kisfiunkkal egész nap- ilyenkor kicsit a háttérbe vonulok és nem irigykedek, hiszen neki csak ezek a napok, ezek az élmények jutnak. Mivel valamikor szerettük egymást és együtt éltünk, így atekintetben ma is megbízok benne, hogy a közös gyerekünk számára is a legfontosabb, őt szereti a világon a legjobban, jót akar neki, engem pedig az anyjaként elismer. Gyakran jön hétköznap, én akkor dolgozni megyek- ilyenkor kap kulcsot, a hűtőbe készítek ennivalót, tdja, hol talál a kicsinek tiszta ruhát vagy valami játékot stb.

Ha pont úgy jön ki a lépés, akkor hajlandó vagyok a GYEREK ÉRDEKÉBEN engedményt is tenni- pl. hétköznap nem megy a kisfiunk oviba, hanem együtt mennek kirándulni, játszóterezni, játszóházazni stb. az oviban tudják, megértik, egyetértenek ezzel. Vagy hagyom őket szerelni a saját portámon- villanykörtét cserélnek vagy biciklit javítanak- m kötekszek azon, hogy nincs köze hozzá- a kisfiamnak fontos, hogy ilyet is lásson és én felismertem, hogy ezt én nőként nem nagyon tudom neki megadni :)

Cserébe nekem is volt kisebb műtétem és de jó volt, hogy azt a 2 kórhában töltött éjszakát nem kellett átizgulnom, hogy mi van a kicsivel- az apja tudott jönni, vigyázott rá.

Nem álomvilág azért ezt a kapcsolatot szinten tartani- hiszen elváltunk valamikor valamiért, mer nem egyeztek az elképzeléseink, elveink- és nem a gyermeknevelésben. De azért nem lehetetlen. Engem az mozgat, hogy a közös gyerekünk az első mindkettőnknek és én hajlandó vagyok tenni azért, hogy a kisfiunknak jó legyen- nem 50-50%, nem kiporciózott adok-kapok, hiszen néha sokkal többet kell adnom (időben, kompromisszumkészségben stb.), hogy a gyerek azt kapja, amit megérdemel lelkiekben, szeretetben, apai jelenlétben.

Bízom benne, hogy 20 év múlva majd a felnőtt gyerekünk nem azt fogalmazza meg, hogy utált bennünket, mert elváltunk, hanem azt, hogy köszöni, hogy- ha külön-külön is- de jó szülei voltunk.

Ez a cél- így az ilyen pitiáner ki mit mondott a másik háta mögött- nem is nagy dolog, nem?


Minden jót.

2016. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%
Gyönyörűen megírta az utolsó!
2016. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!