2 évesnek mesekönyvet keresek?
Imádja a könyveket, de amit ideáig begyűjtöttünk (megvettünk, kaptunk), általában egy kaptafára mennek:
szép rajzok, de nagyon rövid szöveg és a mese szövege nem követi a bevezetés-tárgyalás-befejezés sorrendet.
Szeretnék úgy is mesét mondani, hogy nem feltétlenül van hozzá kép (belső fantázia erősítése) és erre a célra keresnék meséket, történeteket, amit elolvasva, megjegyezve akár fejből is elmesélhetek neki.
Grimm típusú mesékhez (Hófehérke, Piroska és a farkas, stb.) szerintem még pici, de mást egyelőre nem találtam.
A Bogyó és Babóca szövegezése nekem személy szerint nem tetszik. Pontosan nem tudom megfogalmazni, de valahogy nem koherens a történet. Próbáltuk, a képeket nézegeti, de a sztorira nem figyel, nem köti le.
Bölcsődés, olyannal is próbálkoztam, hogy a nyilvánosan ismert napirendjét mesélem el este, beleszőve, ha a gondozók mondtak bármit az adott napjáról (akár olyan apróságok, hogy Gizike elvette tőle a játékot, ő dühös lett, aztán Gizike visszaadta a macit és megölelték egymást - tehát pozitívan zárult a konfliktus). Viszont nem minden nap kapok ilyen extra információkat, csak annyit, hogy jól evett, X órát aludt, jó kedve volt.
Az én gyerekeim is nagyon szeretik a meséket, főleg a legnagyobb, de az a tapasztalatom, hogy 2 évest még hosszabb mese nem köt le.
Én ebben a korban szerettem a Boribon könyveket, ezekben megvan a bevezetés-tárgylás-befejezés, de ezek is rövid, sok képes mesék. 3 éves kor körül mindháromnál nagy kedvenc (volt) a Grimm-mesék, ezekből rengeteg feldolgozás van az egész rövid könnyen emészthetőtől a hosszú nagyon részletes és kicsit ijesztőig. Szerették a Pöttyös Panni meséket is.
Szutyejev Vidám mesék és minden más Szutyejev jó. Bartos E. Télapó és ezüstmackó , Ervin Moser Fantasztikus Jóéitmesék. Hol lakik a kisegér.
Szerintem ilyenkor még szükség van a képekre.A sok képes is jó.Ilyen pl a Hol lakik a kisegér. Az én gyerekem akár egy órát is végig ül az ölemben, míg olvasok nek, pedig az átlaghoz képest kétszer olyan mozgékony,intenzív gyerek. Lehrt , hogy a te gyereked is végig ül né a hosszabb meséket is.
öreg néne őzikéje, Vackor összes, Móricz Zsigmond: Állatmesék
de annapetigergő verhetetlen ebben a korban, meg a mondókás könyvei Bartos Erikának.
Szerintem ebben a korban még a legtöbb gyereket nem köti le csak a beszéd, inkább a képek, abból is inkább az, hogy ő mutathatja, lapozhatja, megnevezheti, ismételheti.
Nekünk a fent felsoroltak mellett nagyon beváltak a szöveg nélküli böngészők, ahol te mesélhetsz mindig arról, amire rámutat vagy végigkövethettek a könyvön egy-egy szereplőt.
Aztán stílusban és hosszúságra is elég változatosak a kb. 10x10 centis, 200 forintos Trixi Könyvek is (van benne mondókás, mesés), illetve lehet kapni a klasszikus leporellókat (Anyám tyúkja, Arany Lacinak, Sün Balázs, Három nyúl). Ha esetleg a te gyermeked mégis nyitott már a nyugton ülve hallgatásra, akkor talán a Vackor lehet még jó választás.
Természetesen nem akarom kizárni a képeskönyveket, sőt, sokszor nélkülünk is leveszi a polcról és nézegeti.
De mellé szeretnék időnként olyat, ahol a belső fantáziáját tudom megmozgatni.
Köszönöm a tippeket, könyveboltokban szétnézek majd az ajánlottak között!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!