Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Várjam meg, míg a 3 éves...

Várjam meg, míg a 3 éves lányom magától leszokik az éjszakai pelusról, vagy próbáljuk meg, hátha előbb megy a dolog?

Figyelt kérdés
Eddig összesen két reggeli pelusa volt száraz, de nem egymást követő napokon, és szerintem azért is, mert keveset ivott este. Ti hogy csináltátok? Nem szeretném, ha pisiben úszna reggelig, pláne így, hogy jött ez a hűvös idő.
2008. szept. 17. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a legjobb ha ráhagyod. Mi úgy csináltuk,hogy amikor már volt egy-egy száraz pelus este lefekvéskor megkérdeztem kér-e pelust. Ha nem kért anélkül aludt. Ha bepislit nem szidtuk le csak elmondtuk neki,hogy legközelebb ha felébred a pisilésre szóljon. A biztonság kedvéért az ágya mellett volt a bili. Először azt tanulta meg,hogy oda pisiljen, csak később ment ki a wc-re. S hogy az ágy ne ússzon a pisitől vettem gumilepedőt. Ha szerencsénk volt csak a lepedőt kellett éjjel áthúzni, ha nem akkor a takarót is. Ezért a plusz ágynemű mindig kéznél volt. Ügyesen megtanulta. De szerintem ha mindig pelusban aludt volna nem tanulja meg,hogy az rossz neki ha bepisil.

Gyerekorvosunk azt mondta,hogy ha egy hétig folyamatosan reggelre száraz a pelus el lehet venni. Utána már csak balesetek lehetnek.

4,5 éves a fiam, mi tavaly ősszel szoktunk le az éjszaki bepisilésről. most is ha megy ki pisilni mindig szól:)))


Sok türelmet kívánok hozzá.

2008. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Várjad! Ha elég érett lesz rá fejben akkor egyre kevesebb lesz a nedves pelus. Ha erőlteted, akkor azt éred el, hogy még 6 évesen is be fog pisilni néha és akkor meg már ő is szégyenleni fogja-és megalázó lesz számára. Miért baj az, hogy bepisil éjszaka-ez az egész ágytisztaság csak az ovi miatti para. Marhaság. A néha 1-1 száraz pelusból lesz a 5-6 meg a többi. Én is csak azt vettem észre, hogy már 2 hete száraz pelust veszek le róla este. Persze azért ha 2 dl-folyadékot meginnék lefekvés elött, lehet, hogy én sem bírnám ki reggelig.
2008. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem akarom erőltetni. Úgy gondoltam, megvárom, míg érett lesz rá (nem parázok), de anyósom nyaggat, hogy próbáljuk ki, mert az ő fiai ennyi idősen... stb. stb. :(
2008. szept. 17. 13:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyós menjen a búba! Az ő fiai ekkor meg akkor és a te lányod meg most. S kész!

Ne hagyd magad ilyenekkel idegesíteni. Ha kérdezi legfeljebb hazudj neki. Ha majd nála alszik a lányod és bepisilt hát baleset volt. De úgy sem fog ott aludni gondolom:)))

2008. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a gáz, hogy együtt lakunk... :(
2008. szept. 17. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi minden ejjel egyszer kivittuk a kisfiamat a wc-re, es hiaba aludt, ssssssssss(tudod folyik a pisi) mondtam es mar ment is a pisi.Ez az ejszakai egyszeri wc nekem termeszetes mert egyszer en is kimegyek. De igy bepisiles sincs, es pelenka sem kell. Ja, es este ne itasd agyon, napkozben adjal neki inni tobbet.

De ha anyos igen okos akkor mondd meg neki hogy szoktassa le a kicsit a pelusrol es ne csak dumaljon.

2008. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!