Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkaphatta szerintetek tőlem...

Elkaphatta szerintetek tőlem a gombát?

Figyelt kérdés

Candida gombám volt kb 2 hónapja ami kezelve lett! De hogy elmúlt e vagy még mindíg ott van e nem tudom!Most kaptam meg az eredményt a dokimtól, bár már régen keresgettem a papírt, de mindíg mondta hogy majd ha megyek hozzá odadja mert nála van! Erre megkaptam és kiderült hogy candidám volt 2 hónapja! kb 2 hete zuhanyoztunk együtt vagy 4x a gyermekemmel, ő ült a kád alján én meg tusoltam! szerintetek lehet ebből baj? Hogyan venném észre rajta ha elkapta? 2 éves!

Előre is köszi


2010. márc. 25. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg elkaphatta mert ezeknél a gombás fertőzéseknél az is elég ha valaki ráül utánad a wc-re vidd el a dokihoz és nézesd meg.Nyilván őt nem úgy fogja vizsgálni mint téged ettől nem kell félni pici kenet amit észre sem vesz és kezelhető.az ilyen gombák nagy károkat tudnak okozni ha nincs kezelve a meddőségtől elkezdve mindenfélét.Nézesd meg mindenképp!Ja és apuka sem teljesen védett ebben a helyzetben.A férfiak részére van az ilyenekre gyógyszer.................
2010. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A candida az belső gomba, nem? ÉS amennyire tudom, MINDEN emberben benne van, csak az a rossz, ha túlságosan elszaporodik. ÉS ez főleg a táplálkozástól függ.

Kérdezd meg a gyerekdokitokat, az a biztos.

2010. márc. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Neki is viszketne, kipirosodna és folyást okozna a gomba. Amit te egyértelműen észrevennél. Ha az én lányom lenne, biztos nem vinném csak megnyugtatásképp nőgyógyászhoz. Őt is megvizsgálnák hasonló módszerekkel, mint a felnőtteket. Egyszer amikor nőgyógyásznál voltam, egy kb. 3 év körüli kislányt vizsgáltak éppen előttem, ordított szegény, de nyilván muszáj volt. Én magam, kb. 8 évesen voltam először nőgyógyásznál, és engem is megvizsgáltak (mondjuk, az már 20 évvel ezelőtt volt). A gyermekvizsgálatnak is megvannak a maga célszerszámai.

Szerintem maximum a gyermekorvost kérdezd meg, ha nagyon zavar a dolog, és ő, ha szükségesnek látja, elküldi gyermeknőgyógyászatra.

2010. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kedves Utolsó!


Ha nem szóltál volna,bölcs maradtál volna!!!

2010. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. márc. 28. 06:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nemrég kérdeztem rá a dokinál, pont emiatt. Azt mondta, a kicsi nem kaphatja el, szinte sosincs ilyen kicsiknek ilyen betegsége, de ha van is a táplálkozás miatt van, nem azért, mert elkapta.
2010. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves utólsó válaszoló!

Én is rákérdeztem, és azt mondta elég kicsi az esélye annak, hogy elkapta!

Azóta nem merek vele együtt fürdeni! Bánt a dolog, de ha azt vesszük hogy strandon hány koszos emberrel van egy medencébe....és ül le olyan helyre ahol előtte ki tudja ki ült...Na mindegy!

Köszönöm a választ!

2010. márc. 29. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:

92%-osnak :

A gyereknőgyógyász nem úgy vizsgál mint a felnőtt.Az a kislány azért sírt szegény gondolom mert nem készítették fel mi is fog történni és félt.Sajnos sok kislányt vizsgálnak különböző okok miatt a gyerek nőgyógyászaton és csak akkor sírnak ha nemtudják mi fog történni ha az anyuka elmagyarázza hogy megvizsgálják de nemfog fájni és semmi baj nem lesz ő is ott lesz vele nem fog sírni,nem szoktak.De egy felnőtt is streszesen megy olyan helyre és vizsgálatra ahol még nem járt.......Ilyen esetben nem vizsgálnak olyan szinten mint egy felnőttet egy pici pálcával vesz csak kenetet amit elküld bakteriális tenyésztésre.Ezt szinte megsem érzi és csak a hüvely elejéből veszi a mintát.Ne hasonlítsuk már össze a felnőtt vizsgálattal pláne ha nem is tudunk róla semmit hogy zajlik csak elijeszted ha mégis erre kerülne sor.....

Üdv.egy aszisztens

2010. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves aszisztens!

Ha nincs folyás és nem is pöttyös a szeméremajak akkor ugye tényleg nem kell aggódnom?!?!

Ja és a folyás alatt a sárga folyást értik nem az áttetszőt? Jól értettem?

Előre is köszönöm!

2010. ápr. 1. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha semmi tünete nincs akkor nem.
2010. ápr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!