Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havi vérzés elmagyarázása a...

Havi vérzés elmagyarázása a gyereknek?

Figyelt kérdés
8 éves kisfiam véletlenül észrevette.szinte meg is ijedt,hogy bajom van.mondtam,hogy néha néha a felnőtt néniknek szokott ilyen lenni,de a miért-re már nehezen tudtam a választ.valami frappáns válaszban segitenétek?
2015. nov. 19. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
8 évesen a teljes igazat mondanám el neki. Frappáns és IGAZ!
2015. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden hónapban átesnek a nők ezen, hogy lehessen kisbabájuk. Ezzel jelzi a szervezet, hogy még termékeny, és ha akar, vállalhat még babát a nő.

Ha nem kérdez többet én ennyit mondanék.

De ha nagyon részletesen kérdezi én vennék a korosztályának való mesekönyvet a fiú/lány testfelépítésről és az alapján beszélném meg vele kicsit részletesebben.

2015. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg anatómiai rajz van, keress egyet a méhről és azon mutasd meg.

Gyerekeknek ez még pont olyan, mintha a gyomor vagy a máj működését magyaráznád el. A szülői szemérem vagy szégyellősség teszi "csúnya" dologgá csak.

2015. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és pontosan hogyan is?? a megtermékenyitett petesejtekről,meg kilökődésről kicsit még távol áll szerintem.egyébként is izgulós tipus,aggódik a vérzés miatt
2015. nov. 19. 13:28
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a többikenek-ez nagy segitség volt
2015. nov. 19. 13:34
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam ugyan még csak 2,5 éves, de talán úgy magyarázhatod el neki, hogy amire nincs szüksége a szervezetnek, az kijön. A pisi is, kaki is, és néha a néniknek vérzéssel egy pici sejt. Ez ugyan ritkán 1 hónapban 1x, de rendszeresen.

Talán így megérti.

Mondd el, hogy ez neked nem fáj.

2015. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogyan is?

Van egy kis mag (a sejt szót az egyelőre hiányos biológiai ismeretei miatt lehet ezzel helyettesíteni), ami itt (mutatod) keletkezik a nőkben. Havonta elindul az útjára (mutatod) és ha nem változik kisbabává (itt ha rákérdez a technikai miértre, akkor apuka közeledő magját is bele lehet venni), akkor távozik. A méh erre úgy készül fel, hogy egy vastag nyálkahártyát képez. Olyat, amilyen a szádban is van, csak annak ne változik a vastagsága.

Tehát, ha a mag távozik, akkor erre a nyálkahártyára sincs szükség, így szép lassan kifolyik.

Ne ijedj meg, ez nem fáj, nem olyan vér, mint amikor elvágod az ujjad, vagy lehorzsolod a kezed.

Te fiú vagy, ezért veled ilyen nem fog történni, de a néniknél teljesen normális dolog.



Tessék, így.

2015. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A sejtet nem érti de a nyálkahártyát igen .. :)?


Egyébként olyasmit mondanék mint a 6-os, de azt is elmondanám, hogy a kis sejtből/magból van amikor kisbaba lesz, ha pedig nem lesz kisbaba akkor jön ki a sejtecske.

Én is mondanám, hogy nem fáj, és hogy természetes a néniknél.

2015. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan el lehet magyarázni, ha kérdez. Többet nem kell mondani neki, de minden kérdésére válaszolj a korának megfelelően.


Az én fiam 7 éves korában kérdezett rá, mert velem volt, mikor betétet vettem. Elmagyaráztam, hogy a nénik minden hónapban véreznek kicsit, ez nem fáj, nem rossz, természetes. Ő ennyivel beérte, nyilván ha van még kérdés, akkor nyugodtan lehet rá válaszolni - ne legyen tabu.

2015. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nyolc éves, de már két éve elmagyaráztam neki, hogy mi ez, és miért történik.

Én azt mondtam neki, hogy a nőkkel ez általában havonta egyszer történik meg, és nagyjából 4-5 napig tart, de van, akinek rövidebb, van, akinek hosszabb, ez nagyon változó. Sok nyálkás-véres szövet gyűlik ott össze egy hónap alatt, ami nekünk már gusztustalanul hangzik ugyan, de igazából a testünk ezt képes előállítani, paplant nem, úgyhogy ezzel kell beérni, és ez kell ahhoz, hogy ha az ott növekvő petesejt megtermékenyül, akkor kisbaba lehessen belőle. Ha ez nem következik be, akkor ez a sok véres nyálka kiürül. Ez történik meg havonta. Ha nincs vérzés, akkor a nő gyanakodhat arra, hogy kisbabája lesz. Maga a vérzés alapvetően nem fáj, bár sok nőnek görcsöl ilyenkor a hasa, de aggódni nem kell miatta, annyira nem szörnyű (nem a fenét nem, de ezzel tényleg nem ijesztgetném), és ha mégis nagyon fájna, akkor lehet rá gyógyszert is bevenni, meg sok egyéb praktikával enyhíteni rajta.


Ezt az én fiam hatévesen tökéletesen megértette, rajzoltam is hozzá, hogy érthetőbb legyen, meg kérdezett is ezt-azt, amire válaszoltam. Például érdekelte, hogy ilyen minden lánynak van-e, akkor megbeszéltük, hogy csak a nagylányoknak, és hogy idős korra elmúlik, mert sem egy kislánynak, sem egy öreg néninek nem lehet már babája, de nagyon változó, hogy kinek mikor kezdődik, és mikor múlik el végleg.

2015. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!