Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves a kisfiunk és még...

Kétéves a kisfiunk és még mindig nem alszik át egy éjszakát sem. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Sírós módszer nem válik be, szinte beájul és addig sír, ez már kínzás mindenki számára.
2010. márc. 17. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam májusban lesz 2 de eddig még nem sok áttaludt éjszakánk volt.3x tuti felkel cicizni vagy inni.A nagyfiam 10 éves és kb.4éves volt mikor megvolt az első áttaludt nyugis éjszakánk.Ilyenek ezek a fiúk :D Kislányom 4 éves 6hetes kora óta átalussza az éjszakát és este 8-9-órától reggel 9-10-ig alszik ha nincs ovi és a fiúk hagyják......sírni sosem hagytam......
2010. márc. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit,fogadd el! egyáltalán nem gáz...Türelem:)
2010. márc. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én 2 éves kislányom sem aludt még át egyetlen éjszakát sem!
2010. márc. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tanács, ami nálunk bevált, persze ha ellenkezik az elveiddel, tiszteletben tartom. Mi emiatt tettük be az ágyát a mi szobánkba, kivettük a mi matracunk felőli rácsot, úgyhogy szabadon jöhet-mehet, együtt alszunk, de azért mégis a saját ágyában. Mi már nem bírtuk azt, hogy hónapokon keresztül szinte minden éjjel 3-4 órát fenn volt és nem lehetett letenni és nagyon sírt. Nálunk sem ment a sírni hagyás, mert teljesen behergelte magát. Amióta együtt alszunk, azóta átalussza az éjszakákat, ez már október óta így megy, néha felébred inni, van, hogy 1-2x felsír egy-egy éjszaka, de akkor az italát odaadom, iszik és alszik tovább. Szóval azóta jóval könnyebbek az éjszakáink. Minket nem zavar (sem a férjemet sem engem), sőt én nem akartam így először, a férjem igen, mert már ki volt teljesen. A szexet elintézzük a nappaliban, így az ágyunkba valóban csak aludni járunk. Szóval nekünk ez megoldotta. Hogy mikor fog majd a saját szobájában aludni, az nem nagyon érdekel, majd előbb-utóbb biztosan. Az esküvője estéjén már tuti, hogy nem alszik velünk. :) 22 hónapos kislány anyukája.
2010. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az igazság az, hogy éjjel mikor megébred, legtöbbször átkerül hozzánk, aztán az esetek többségében alszik reggelig, de van, hogy még a mi ágyunkban is megébred. Amúgy a szobájában van egy ágy amihez mi is nekifodítottuk az övét, és megpróbáltuk, hogy ott aludjunk mi is míg megszokja. De nem jött össze, nem lett ettől jobb, nekünk viszont kényelmetlenebb. A hálószobánkban sajnos nincs hely, hogy a kiságyat is betegyük, ezért ez a megoldás számunkra kivitelezhetetlen. Nem tudom mi lesz mikor jön a kisteső. Ha akkor sem alussza majd át az éjszakát, az rossz lesz mindenkinek.

Köszi mégegyszer a válaszokat.

2010. márc. 18. 11:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha így vesszük, az én fiam sem alussza át az éjszakát (két és fél éves), mindig felkel egyszer éjszaka, és átkéretőzik hozzám. Már egy ideje tervezem, hogy leszoktatom erről, csak általában én magam is annyira kómás vagyok hajnali 2-3 óra felé, hogy fel sem ébredek rá, hogy sír, csak csukott szemmel, félálomban áthozom magamhoz és alszunk tovább reggelig. Sokszor nem is emlékszem rá.

Pedig kitaláltam, hogy amikor felébred, akkor átmegyek hozzá, odabújok, visszaaltatom, aztán visszafekszem az ágyamba. Na ezt párszor megpróbáltam, az lett a vége, hogy hajnalban fázva, zsibbadtan ébredtem fel a gyerekszoba padlóján az ágya mellett :D

Ha te nem vagy ennyire kómás, amikor felébred, akkor próbáld meg, hogy visszaaltatod az ágyában, odabújsz mellé (persze ha már nem rácsos ágya van), aztán visszamész aludni. Nekem ez még ilyen formában nem jött össze, de sok sikert kívánok hozzá :)

2010. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21 hós a Fiam. Ő sem alszik egyhuzamban reggelig. Sosem aludt. Ha pedig nem ébred éjjel, nála 5kor indul a nap. Mi is nagyon fáradtak vagyunk és mindig azt kérdem hogy miért??????miért kel fel?Másé miért alszik? Éjjel mikor 1-2 órát felkel és balhézik, én olyan ideges és elkeseredett vagyok hogy sírni is szoktam. Már olyan nagy és még mindig szívunk. Csak azért írtam hogy mi is....
2010. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Az is jó ha hasonló helyzetben lévők elmondják egymásnak, hogy ugyanabban a cipőben járunk és rájöhetünk, hogy nem vagyunk egyedül. Nekem számít, mert elég sokat hallok gyerekekről akik "olyan ügyesen átalussza az éjszakát. A tiéd NEM??"és én is el szoktam keseredni. Ilyenkor látom, hogy nincs elromolva az én gyerekem és a nevelése, és nem minden gyerek ez a fajta "ügyes gyerek".
2010. márc. 19. 06:23
 9/10 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni,de sok mindent nem tudsz tenni.( Gondolom már minden praktikán túl vagy)

Az én lányom 3 és fél évesen aludta át az első éjszakát,előtte hiába csináltam vele bármit nem használt.Úgyhogy türelem ,kitartás,és reméld,hogy a Te babád hamarabb rájön ,hogy nem is olyan rossz dolog az éjszakai alvás:-)

2010. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 éves koráig egyetlen éjszakát sem aludt át.

Amikor 3 éves lett,átrendeztük a szobáját,máshová került az ágya,azóta egyszer sem kel fel éjszaka.

2010. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!