Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyári születésű gyerekek...

Nyári születésű gyerekek Szülei! Mi alapján döntöttek, hogy elkezdje a gyerkőc az iskolát?

Figyelt kérdés

Kislányom július elején múlt 5 éves, most bagycsoportos ovis. Későn kezdett beszélni, most csoportos logopédiára jár. Nem tudom, mivel teszek jót neki. Januárban lesz az iskolaérettségi teszt. Óvónő szerint, ha az jól sikerül, mehet iskolába és Elvileg mi is azt szeretnénk, mertaz ovival sok gondunk van. De mivel a gyerekek többségét 7 éves korig oviba tartják, a kicsik között lenne a suliba és ez szerintem eleg komoly hátrány. Nem is egy nagydarab, 109 cm és 15,6 kg. Érdeklődő, nyitott, barátságos, a figyelme sokáig is leköthető.


Ti mi alapján döntötettek? Mi volt a döntés és nem bántátok-e meg?


2015. okt. 26. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Habár én külföldön lakom itt korhoz kötik a gyerekeket. vagy is Juli elött születettek muszáj gyerekek, nekik muszáj elkezdeniük(ha nem képesek rá akkor mennek egy olyan iskolába ahol egy kicsi gyengébbek vannak), ha Juli-december között születettek akkor lehet gyerek, vagy is a szülö eldöntheti, hogy mi legyen.

Nekem juli és szeptemberi gyerek. ìgy mindegyik marad még egy évet.

DE ha Magyarországon élnék és tavaszi gyerekemlenne sem hagynám még egy évet az oviban. Az agy fejlödése és a beiskolázás párhuzamosan van. A gyerekek kb 9-10 éves korig képesek egyszerüen befogadni szinte tanulás nélkül a látottakat, hallottakat. vagy is az elsö pár évben fontos, hogy ezt kihasználják és az alap tudást a gyerekek minél elöbb elsajátítsák. Mert ha átlépi a 9 évet a gyerek akkor már kimondottan tanulásról beszélünk. Akkor kezdödik hogy a gyereknek otthon igen is sokat kell mellette gyakorolnia. Ha egy gyerek 7,5 évesen megy iskolába már csak 1,5 éve van arra hogy az alapokat elsajátítisa, vagy is 9 éves lesz a második félévkor.


A legtöbb szülö azt hiszi ha a gyerek 7 évesen megy iskolában vagy még késöbb akkor mennyivel elörébb vannak, pedig ez csak 1 évet jelent az iskolában. Másopdikban meg kezdödnek a nehézségek.


Várjátok meg mit mond az ovoda az iskolaérettségröl. Ès neked is látni kell, hogy milyen a gyereked. Nekem a nagylányom most szeptemberben volt 5 éves és már most tud számilni(össze adni, kivonni) 5-ig. Rögtön fejben. Imád írni, habár csak betüket másol, de 3 órát is képes egyhelyben rajzolni. Ö már képes lenne szeptembertöl menni, de mivel eleve az iksolaelökészítö csoportba nem volt már hely, és ráadásul az összes barátnöje kicsit fiatalabb így nem eröltettem.

2015. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagylányom júliusi. Ő maradt plusz egy évet az óvodában, mert egyértelműen nem volt még iskolaérett, visszahúzódó, szorongó alaptermészetű gyerek, nehezen találta a hangot a többi gyerekkel, sőt, félt is tőlük. Mi kikértük az óvónők véleményét, és az alapján döntöttünk. A kisebbik lányom júliusban volt 4, most középsős. Nála is majd aszerint fogunk dönteni, hogy iskolaérett-e vagy nem.
2015. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam május végén született, én hagytam még egy évet oviban. Egyértelműen szüksége volt rá. Sajnáltam, hogy nem megy még, de látom rajta, hogy figyelmetlen, lassú. Neki határozottan kell a plusz 1 év. Sógornőm kislánya viszont szept 30- án töltötte a 6- ot, és vitte suliba. Külön kellett engedélyeztetni. De neki meg határozottan az volt a jó döntés. Te tudod, te ismered a gyerkőcödet.
2015. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Várjátok meg a vizsgálat végét ,
2015. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kislányom(most 7 éves,2.os)érdeklődött az iskola iránt,számolt,írt és úgy gondoltuk hogy akkor menjen suliba,amugy is így lett volna,kivéve ha látjuk rajta hogy nem érett rá.Semmi lemaradása nincs és van úgyanúgy nyári születésű is(ő egyebként júniusi).Kisebbik lányom 4 éves,egyáltalán nem érdekli az iskola,bár szoktak iskolásat játszani a tesóval.Vele még nem tudom hogy lesz de valószínű hogy Ő is 6 évesen megy,már letudja írni a nevét(Lili)nem bonyoltult mondjuk de szerintem addigra bőven meg ér rá:)
2015. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én középeső fiam július végi. A nagycsoport már kínszenvedés volt neki, minden nap elmondta, hogy ő már iskolába akar menni, nem óvodába. Elvittük iskolaérettségi vizsgálatra, nagyon jó lett. Ugyan izeg-mozog, de közben a figyelme nem lankad. Most szeptemberben kezdte az iskolát, iszonyú lelkesedéssel. Az életkorára való tekintettel, fejlesztésre kellett járnia. Egy hónap múlva jelezték, hogy nincs szüksége fejlesztőre járnia egyáltalán. Logopédiát is megjártuk vele, 9 hangot tévesztett, szeptemberre minden szuperül ment, nem is kell már járnunk.
2015. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek 😊.
2015. okt. 27. 09:29
 8/8 anonim ***** válasza:

mindkét gyerekem nyári. egyik júli legvége, másik júni legeleje.


mindkettő ment 6 évesen suliba. és komolyan az indokok közt volt amiről az első hozzászóló is beszélt. egyszerűen rugalmasabbak, könnyebben alkalmazkodnak, és fogadják be az alapokat. a fiam már 3. os, tehát ő az első évfolyam aki újra mehetett nyáriként simán, de semmiben se volt hátránya az osztályban belőle. konkrétan két hét alatt tanult meg olvasni a suliban. (és igen, érti is amit olvas azóta is ) Csak a korára hivatkozva visszatartani bődületes hülyeség lett volna, amikor szociális és agyilag mindig feljebb járt.


a lányom meg simán iskolaérett volt, se előrébb, sem hátrébb, ott tartott mint egy iskolakezdő, így megint csak mivel mehetett ment.


Amúgy meg mindkettő annyira várta a sulit, hogy az lett volna a törés nekik, ha nem mehetnek. annyira készültek rá, hallották az oviba visszajárókat, látták, hogy írnak olvasnak, ez vonzotta őket.


terhelést inkább a szülőnek jelent a suli extrán, mert többfele kell hozni vinni őket. a gyerekek rugalmasak, pláne ha akarnak vmit :)


szerintem hacsak nincs extra fizikális, vagy képességprobléma, akkor nem jó ötlet a visszatartás. Mert a de még olyan játékos típusú gyerek egy év múlva is az lesz, az olyan fajta, felnőttnek is úgy ragad. Az ugrabugrálós se lesz majd seggenülős sose életében stb. Jellemet egy gyerek se vált. Szóval amilyen ahhoz képest kell a sulira készíteni otthon is.


Én egyáltalán nem bántam meg, hogy mentek suliba. Sőt ahogy telik az idő napról napra igazolja a döntésünket az élet.


Nem szabad mindenáron suliba kényszeríteni a gyerekeket nyilván, de ha extra gond nincs, elíjeszteni se kell őket. mindennek megvan az ideje. ŰA sulinak is.


a visszatartással az is gond, hogy itt egy év.. aztán ha mondjuk 5 éves gimit választ mégegy év... simán 20 évet betötötten jut el az érettségire vagy egy szakmáig... nem jó... 20 évesen már azt kell tanulni vagy csinálni szerintem amibe van beleszólása az embernek. mert a szabadságnak is megvan az ideje :) nem érettségire tanulni... Hanem vagy dolgozni, kipróbálva magát egy fiatalnak ebben abban, vagy fősulin egyetemre járni, olyanra amit ő választott... szóval addigra ki kell lépni a gyerekszerepből.. de ha még a középsulinak sincs vége úgy nehéz... szóval a most elveszett év, később sokszorosan visszaüt. Játszani elsősként is lehet, meg másodikosként sokat... de később ez ellopott idő lesz.

2015. okt. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!