Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korában tanácsos...

Mennyi idős korában tanácsos beadni a gyereket a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Milyen idős volt a lurkótok, amikor beadtátok? Hogy ment a beszoktatás?

Csak anyagi okok miatt tettétek, vagy fontos volt, hogy a gyerkőc közösségbe legyen?

Gyakori volt a megbetegedés az elején?


Az én fiam 15 hónapos és lehetőségem lenne beadni a bölcsödébe, viszont nem nem vele egykorú gyerekekkel lenne együtt, hanem egy idősebb csoportba kerülne be. Anyagi szempontból nagyon jó lenne, ha vissza tudnék menni dolgozni, de nem szeretném ezt esetleg a gyerek kárára tenni. Arra gondoltam, hogy megvárom, amíg betölti a 18 hónapot. Még nem beszél, éppen csak most kezdett el próbálkozni és nem tudom így hogyan boldogulnának vele.


Előre is köszönöm a válaszokat :)


2010. márc. 17. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én úgy beszéltem meg a munkahelyemmel, h a gyerek 2 éves korában megyek vissza

a másfél év körülieknél, meg úgy halottam könnyebb a beszoktatás

ismerős csak jókat mondott a bölcsiről, az ő fia addig csak szavakat mondott, utána tanult meg beszélni, mert rákényszerítette a bölcsi, az elején hetente beteg volt, ezt nem lehet kivédeni

nekem a közösség is fontos (anyósom vállalná), meg az anyagiak is jól fognak jönni

ha teheted szerintem ráér 18 hósan

2010. márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
enyém 2 éves volt, azért mentem vissza dolgozni, mert hívtak :) amúgy is hiányzott már, de kihúztam volna a 3 évet, mert így beszéltük meg, mikor elmentem szülni. aztán aki a helyemen volt szintén terhes lett, veszélyeztetett volt. sajnáltam szegényt, de azért örültem is, hogy visszahívtak, mert addig sem ültem folyton otthon, de azért DOLGOZNI az mégiscsak más :) ugráltam örömömben mikor a helyettesem felhívott, hogy "úgy néz ki, megint Te leszel a főnökünk, ha vissza tudsz jönni" :) 21 hós volt akkor a lányom, de voltak nála kisebbek is a bölcsiben. csak jókat tudok mondani, rengeteget fejlődött. ő úgy volt, hogy délig volt csak bent, aztán anyósom ment érte.
2010. márc. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan add be, csak előnyére válik, csak egyre készülj fel, az első 6-7 hónap végig a betegségről szól, tehát legyen segítséged, aki vigyáz a gyerekre, ha te dolgozol. 1 hét bölcsi, 2 hét otthon.
2010. márc. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én fiam 13 hónapos volt mikor beadtam. igaz, nálunk a bölcsi két csoportra van választva, a kisebbikben 2 év alattiak vannak. fiam az elejétől imádta, sokkal többet tudott játszani, mint itthon. itthon únta a játékokat szerintem. Sokat tanult, ami a legmeglepőbb, türelmet, már az elején. Szépen megvárja míg enni kap, inni kap, ilyesmik. most 18 hónapos, de már többet beszél mint 3 hónappal idősebb társai. én ezt is a bölcsinek tudom be, hiszen egész nap mesélnek, mondókáznak.

Attól ne félj, hogy nagyobbak közé kerül, éppen abból fog tanulni egy csomó mindent, mert ő is csinálni akarja azokat a dolgokat amit ők. megfigyeli és leutánozza őket! A nevelők meg figyelni fognak a kisebb gyerekre különösen! emiatt ne várj 2 éves korig szerintem:-)

2010. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó előtti válaszolóval annyiban egyetértek, hogy tényleg a gyerekek nagy többségénél így zajlik. Viszont azért ez sem szentírás, mert az én fiam pl egyetlen egyszer nem volt beteg, pedig már fél éve bölcsis. persze lekopogom:-)
2010. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!