Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen mondja ki tisztán...

Hány évesen mondja ki tisztán egy gyermek az "R" betüt?

Figyelt kérdés

4 éves lányom még nem tudja kimondani,vajon vigyem szakorvoshoz?

Köszönöm!:)


2010. márc. 16. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Még bőven van rá ideje, hogy megtanulja kimondani. Az, hogy még most nem mondja helyesen, élettani dolog. Elég lesz, ha nagycsoportos korában foglalkozik vele logopédus, ha addig se ejti helyesen. Egyébként ezzel nem orvos foglalkozik...
2010. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagycsoportosnak kell kimondania. Ha nem a, kkor az ovba jár logopédus és ő észre fogja venni és foglalkozni fog vele.
2010. márc. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom írni mint az előttem válaszolók. Ha nagycsoportos korában nem tudja mondani,akkor logopédus fog vele foglalkozni de azt az oviban fogják nézni. Az én lányom sem tudta mondani a "r" betűt. 3 alkalom után tisztán mondta. :-) Nagyon egyszerű gyakorlatokkal tanították a helyes hangképzésre.

Nekünk annak idején azt mondta a logopédus,hogy ne erőltessük majd a következő gyereknél mert ha rosszul rögzül be a nyelvtartása,akkor sokkal nehezebb lesz megtanítani mint ha egyáltalán nem tudja.

2010. márc. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2010. márc. 16. 09:35
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
jóhülye csaj lehet.. öcsém már két évesen nagyon jól mondta az R betűt
2010. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!