Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom megetetni másfél...

Nem tudom megetetni másfél éves kislányom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szilárd táplálékokkal(kenyér stb.) van gondunk. A tízóraival és az uzsonnával vagyunk bajban, mert olyankor szoktam kenyeret, virslit, hasonlókat adni neki.

Egy ideje nem eszi, ha falatonként adom a szájába. De úgy sem, ha kezébe adom. Eldobálja, szerte-szét, amerre jár. Ha etetőszékben van, akkor onnan hajingálja le.

Nem tudom, mit rontottam el, tudom, biztosan az én hibám. Most pedig tehetetlen és elkeseredett vagyok. Egész nap úgy csinál, mint aki nem éhes. Nem is érdekli az evés, sosem látom, h éhes lenne. Ha nem kínálgatnám, egész nap sem enne. Nem szeretnék (újra) beleesni abba a hibába sem, h ha nem eszik, jöhet a krémtúró és társai, mert azt biztosan megeszi, és lesz vmi a hasában.(Egyévesen tenyérnyi nagy kenyeret és joghurtot tudott betízóraizni vagy beuzsizni.)

Hogyan szoktathatnám vissza a szilárd étkekhez? Van hozzá hasonlatos kisgyerek anyukája közöttünk? (Ilyen biztos nincs...:()


2010. márc. 14. 21:02
 1/9 anonim válasza:
nemlehet hogy beteg? nincs gyerekem, de velem is az van mostanában, hogy ha anyukám nem szól rám nem eszek, mert nemvagyok éhes, nemjut eszembe enni. lehet elkéne vinni orvoshoz.
2010. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak a kicsiknek időszakaik, amikor kisebb az étvágyuk. Ha ebédre és vacsorára rendesen eszik, akkor ne erőltesd annyira a kenyeret uzsonnára, tízóraira. Próbálj neki gyümölcsöt, esetleg kockákra vágott sajtot, zöldséget adni.
2010. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem beteg. És tényleg ő is olyan, h a "kiéhezett" és koplalós időszakok váltják egymást. Ebédre és vacsorára mondhatni, jobban eszik, de azt is erőltetve-sajnos.
2010. márc. 14. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden nap azonos időpontban legyen a reggeli,uzsonna stb.Két időpont között ne kínálgasd,ne adj neki semmit enni.Ha az ételt szétdobálja,vedd el tőle és a következő étkezésig ne kapjon semmit,akkor sem ,ha hisztizik.Semmi baja nem lesz,ha kimarad 1-2 evés,de megtanulja,hogy az evés nem játék.Esetleg változtathatsz az étrende,de ha ráhagyod,akkor később sem fog rendesen enni.Tapasztalatból mondom.
2010. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A ma 21:15-es egyetértek, csak annyit még hozzá, hogy ne foglalkozz azzal, hogy mennyit eszik - egy egészséges gyerek ha éhes, akkor nem hagyja ott az ételt, károsodása nem lesz, ha egyszer-kétszer éhes marad, abból nem lesz semmi baja.

Négy gyerekes anya

2010. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaitokat.

Az étkezések ugyanakkor szoktak lenni, és nem szoktunk nassolni, nem kínálgatom az evések között.

Valóban meg kell értetnem vele, h az evés nem játék. Gondolom, ha éhes (lenne), nem dobálja szét az ételt. Egyenlőre úgy tűnik, ő aztán sosem éhes.

2010. márc. 14. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is hasonló fajta, csak ép nem dobálja az ételt. Rájöttem, hogy fölösleges erősködni, hogy egyen. Édességet, nassolni valót csak egy rendes étkezés után kaphat. Én ki teszem elé az ennivalót, eszik amennyit gondol, megkérdezem, hogy eszik-e még, ha úgy látom, hogy már nem érdekli az étel. A válaszától függően még otthagyom vagy elveszem a tányért. Megfigyeltem, hogy ha így viselkedek vele pár étkezés után sokkal többet eszik, mintha állandóan kérlelném, hogy egyen. Különben még akkor szokott lenni probléma az evéssel (főleg a szilárddal), ha éppen jön a foga. És sajnos mindig későn jövünk erre rá, mikor már kint az új fogacska hegye. Az jutott eszembe még, hogy váltogatni szokta időközönként, hogy milyen ételeket szeret. Van hogy leveses, van hogy főzelékes, van hogy húsos, van hogy tésztás időszakát éli. De mindig úgy készítem el az ételeket, hogy azokban legyen zöldség, köret és hús is, így végül is megkap minden fontos tápanyagot.
2010. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először is semmit nem csináltál rosszul, ne hibáztasd magad! A gyerekeknek van egy ilyen korszakuk, amikor nem esznek és eldogálják a kaját. Nálunk is volt. Ne foglalkozz vele. Vedd fel, mintha mi sem történt volna, dobd ki, a gyerek meg majd eszik, ha éhes. nem kell erőltetni, mert pont az ellenkezőjét éred el vele. Igazad van, ha éhes lenne, enned. Adhatsz neki ha akarsz olyat, amit szívesebben megeszik, ha akkor nyugodtabb vagy. Ez is egy korszak, majd elmúlik, legalábbis nálunk így volt. Azóta is korszakos a lányom, van hogy eszik egy hétig, van hogy egy hétig nem eszik...
2010. márc. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást! Azóta sem sokat javult a helyzet. Annyit teszek, h egyszerűen magára hagyom evés közben, mert így nem dobálózik. Ma pl. fasirtot sütöttem, amit és a hasonlókat is úgy tudok neki adni, ha ezeket nem az etetőszékben eszi, hanem járkálgat fel-le. Remélem ezzel nem veszem kezdetét egy újabb rossz szokásnak, h majd csak járkálgatva lesz hajlandó enni. A meggyszószt beverte egy az egyben, legalább. :))
2010. márc. 17. 15:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!