Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az oka annak, hogy bizonyos...

Mi az oka annak, hogy bizonyos gyerekek nagyon anyásak (3 év alatt) másokkal pedig minden könnyebb, nem ragaszkodnak annyira, szerintetek van ebben szerepe az anyának?

Figyelt kérdés
Vannak gyerekek,akik hetekig orditanak a bölcsibe a beszoktatáskor,3-4 évig követelik még éjjel is a cicit, bizonyos gyerekek pedig maguktól leszoknak a ciciről,és a bölcsibe nem is sirnak anya miatt már az első napon se.Nekem ez olyan furcsa.Persze minden gyerek más,na de ennyire?
2015. szept. 14. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Oh ez mint minden más a gyereknevelésben sokmindenböl áll össze.


Az anya nevelési módszere, akár a születés minösége, aztán a kisbabakorban átélt élmények, aztán a gyerek daca, a gyerek erélyesége, a gyerek alkalmazkodó képessége...

2015. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

nekem elég sarkas elképzeléseim voltak arról, hogyan szeretném nevelni a lányomat, hol húzom meg a határvonalat, ehhez mindig tartottam is magam, és minta baba is lett, pont olyan ahogy elképzeltem. Persze még csak egy éves múlt, tisztában vagyok vele, hogy a túlzott anyásság később még kialakulhat, egyenlőre csak cici ügyben tudok nyilatkozni: sok ismerősöm van aki minden nyekkenésre szoptatja a babáját, vagy mert hasfájós, folyamatosan (és épp ezért is hasfájós) na mindegy, és ebből adódóan sokuk egy éves koruk után is cicizett, hogy évekig, azt nem állítom, de jóval tovább mint az átlag babák.

De a sógornőm is olyan pl hogy a gyerekkel tölti minden idejét (azt is amit a férjével vagy magával vagy a háztartással kellene) ami egyébként abszolút az ő dolga, csak most panaszkodik a 4 évessel, hogy állandóan az ölén ül és nem tud tőle semmit csinálni. Szóval szerintem igen is van része az anya hozzáállásának, főként annak, hogy tudja e irányítani ezeket a dolgokat, hiszen ha hagyjuk hogy a lurkó diktáljon, nyilván a saját törvényeit fogja követni és nem a miénket.


De az is biztos, hogy van anya aki mindent elkövet ellene, mégis anyás lesz a gyereke, temperamentum is, nem vitatom

2015. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

van aki segíti az önállósodásban a gyermeket, van aki, még(ha jószándékkal is, de) a 30 éves fia mellől is elüldözi a menyjelölteket.

szerintem hatalmas szerepe van egy anyának. a gyerekben nagyon sok minden befolyásol.

2015. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen ebben is van szerepe az anyának, de nem ennyire egyszer a dolog. A gyerekek nem egyformák. Nekem az első nem igazán volt anyás, a második meg nagyon. De egyformán babusgattam mindkettőt, egyszerűen más a természetük. Az enyémek nem kértek évekig cicit, nálunk nem ez jelenti azt, hogy anyás, nekem ez már túlzás. Van szerepe a nevelésnek, mert én nem szoptattam volna őket évekig akkor se, ha akarják, másképp szeretjük őket nagyon, nem így fejezem ki. Ezzel csak arra utalnék, hogy szerintem az, hogy egy gyerek anyás, vagy leválaszthatatlan az anyáról, egyáltalán nem ugyanaz a helyzet. Ha te az utóbbira gondolsz, ott egyértelműen az anyán múlik a nagyja.
2015. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ditta323 ***** válasza:
63%

Vagy öröklődés?

Anyum cefet anyás volt: mama ment valahova akkor anyu a lépcsőn ülve addig üvöltött még haza nem ért mamám :) (máig emlegetik), és anyu mindíg mamán lógott.

Én: mikor anyu ment valahova akkor papa elcsalt a közeléből, de volt, hogy észrevettem és futottam a kapu fele és ott ordítottam anyu után. Anyu mindíg úgy szökött meg előlem, és ha észrevettem, hogy nincs meg akkor ment a cirkusz. Később kb 5 éves lehettem anyu úgy mehetett el, ha hoz nekem valamit (álltalában plüsst kaptam amiből már botot tudnék nyitni)

Lányom dettó, alig 1 éves, de ha meglát már jön hozzám. Ha elmegyek itthonról és ő apjával marad akkor az ajtót nézi, hogy mikor lépek már be. Amint hazaértem ordít, mint a sakál és úgy mászik hozzám, majd átölel és bújik. Később, hogy mi lesz nem tudom.

Bocsi, hogy ezt leírtam.

2015. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon sok múlik a gyerek habitusán is. Ez adott, nem tudsz rajta változtatni, csak segíteni. A másik az anyuka hozzáállása. Nem reprezentatív, de a környezetemben azt vettem észre, hogy a sírni hagyott babák sokkal anyásabbak. Pl itt is gyakran azt olvasom, hogy csak a 2. nagyon anyás, dehát ez nem véletlen. Ha anyuka megszakad, akkor sem tud annyit foglalkozni vele, mint anno az elsővel.
2015. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szomszéd lány 20 hónapos koráig szoptatta a kislányát és egyáltalán nem lett anyásabb a kicsi, mint mondjuk az én 2 gyerekem akiket csak 6 hónapos korukig sikerült. Egy nagyon magabiztos, cserfes, önálló kislány lett. Szerintem ez egyaránt függ a neveléstől de a kicsi természetétől is. Lehet hogy valaki sokáig szoptat de közben engedi a gyerekét hogy felfedezze a világot és tapasztaljon úgy hogy közben anya mindig jelen van és vissza lehet térni hozzá. Van a másik ami szerintem oka lehet a túlzott anyásságnak, ha valaki maga mellé láncolja a kicsit, semmit nem enged neki mert "jaj vigyázz elesel" jajj ez.. jajj az.. ilyenkor a gyerek nem tapasztalja meg hogy önálló, hogy hatással van a dolgokra ezért nem lesz semmi önbizalma, fél és megmarad anyámasszony katonájának.
2015. szept. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
El sem tudom mondani hány olyan anyát látok nap mint nap aki azt hiszi hogy valaki akkor jó anya ha mindentől megóvja a gyerekét. Ez egy nagyon nagy tévhit és rengeteget árt vele a kicsi személyiség fejlődésének. Nem tudom hogy alakult ki a társadalomban ez a rengeteg téves nézet de látni lehet a következményeit.
2015. szept. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik lányom 7éves,ragaszkodik, de nem kimondottan anyás,pedig sokáig szopizott(2és fél év) most a második még csak 2hónapos, így róla nem tudok még nyilatkozni,csak annyit, hogy ő addig biztos nem fog szopizni,de az,hogy egy gyerek mennyire anyás, az egyáltalán nem függ szerintem a szopizással töltött évek számától, illetve attól, hogy az anya mennyire babusgatja,inkább a gyerek természetétől.


És kicsi Off ne haragudj, de böki a csőröm :kedves második válaszoló. Nagyon szép, hogy az 1ÉVES!!!gyereked mellett így ki tudod jelenteni,hogy te ragaszkodsz az elképzelt nevelési elveidhez, és te milyen példás gyereket neveltél, de kíváncsi lennék, hogy hogyan fogsz nyilatkozni mondjuk 2-3év múlva, mert hidd el, azok keményebb idők lesznek, mint az első év. És ilyenkor ez egy elég bátor kijelentés. Az én kislányom egy évesen ha kért vmit a boltba,nem vettem meg, nem történt semmi. Ha valami rosszat Akart csinálni, akkor rászóltam, abbahagyta. Aztán jött a kőkemény dackorszak,amikor rá se ismertem. Úgyhogy nagyon ügyes vagy, hogy te elképzelted, hogy meddig fogod szoptatni,és sikerült elérned, hogy leszokjon,de sajnos nem ebben, meg főleg nem egy évesen nyilvánul meg az,hogy ki mennyire frankón nevel,meg milyen példás gyerek

2015. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerek habitusán is sok múlik, meg némileg anyuka hozzáállásán is. Nekem 3 van (7 5,5 és 2 évesek), az egyikük olyan, mint egy matrica, a másik kedveskedős de nem túlzottan bújós, a harmadik meg sosem igényelte különösebben. Direkt nem születési sorrendben írtam, nehogy azt lehessen mondani, hogy persze mert az elsőt elkapattam vagy hasonló, + nagyjából kb ugyanannyi ideig szoptak... :)

Szóval szerintem az alaptermészeten nagyon sok múlik. És igen, alapvetően mások, más dolgokkal lehet motiválni őket, másképp kell hozzájuk állni, mással lehet fegyelmezni stb. Nyilván csak a saját esetemről tudok érdemben nyilatkozni, de az ésszerű dolgokban egységfrontot képviselve azért volt némi mozgástér a 3-féle gyerek nevelésében. Értem ezt az alatt ,hogy mittomén nyilván vannak szabályok amik általános érvényűek, de míg az egyiknek elég azt mondani hogy légyszi ne, a másiknak 3x kell szólni, a harmadikat meg ezek után még szankcionálni is kell, mert csak az vezet célra. Pont azért, mert nem egyformák, más út vezet hozzájuk, a szívükhöz és az értelemhez is.

Tehát a válaszom igen. Nagyon mások, és persze kell egyfajta józan ész a szülő részéről, de kell a beleérző képesség is, hogy mi lehetne a jó megoldás, mert nagyon más dolgok válhatnak be végül annál a bizonyos gyereknél, mint ami a szomszédgyerknél/kispistinél/tesónál stb bevált.

2015. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!