Mit tehetnék, hogy jobb testvérek legyenek? Vagy ez így
normális?
Figyelt kérdés
A fiam 5, a lányom 2,5 éves.Mindig azt vártam, hogyha a lányom nagyobb lesz majd eljátszanak együtt. De most rosszabb, mint mikor kicsi volt. A nagy szinte sose akar vele játszani, elzavarja maga mellől, vagy otthagyja. Azt mondja azért, mert az mindig elveszi amivel ő játszik. Persze próbálok neki magyarázni, hogy azért van, mert szereti, mert ő a "példaképe", a nagytesó, stb. Mit csináljak még?
Anyu nem csinált ellen semmit. Nem igen tudott. Majd idővel jobb lesz.
Rá erőltetni nem tudod és nem is jó. Sajnos a bátyám velem sem volt el.
Tini korunkban már kicsit javult a helyzet :)
2015. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Nálunk is ez volt . A bátyám öt évvel idősebb nálam , és amikor kicsit voltam ( 3 körül) már akkor is mentem volna vele ,de nem akarta. Ez sokáig volt így , de ahogy mind a ketten idősebbek lettünk , egyre jobban elvoltunk együtt.
Olyan 13-14 éves korom körül pedig egyre jobb lett és gimnazista voltam amikor már sokszor nagyon jól elbeszélgettünk . A lényeg ,hogy sok év kellett ahhoz ,hogy sok időt is eltöltsünk együtt a saját szórakozásunkra. :) Fog ez változni.
2015. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Hosszú évek mire beérik a magyarázkodás, de nem szabad feladni. Emlékezni fognak rá, ha most még nem is látszik értelme.
Ha a kisebb is legalább 4 éves lesz, akkor már jobban megérti.
Mi szoktuk úgyis, hogy a nagyobb vegyen a kezébe egy másik játékot, buzgón játsszon vele, míg el nem kívánja a kisebb, és akkor az első játékot lerakja, viheti a nagyobb.
2015. aug. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Tudom, minden gyerek más, de a "te vagy a nagytesó" kezdetű beszélgetés számomra inkább olaj volt a tűzre. Nagyon sokáig haragudtam a kistestvéreimre emiatt - nyilván nem az ő hibájuk volt, ezt később felfogtam, de 5-8 évesen még nem.
Úgy sem játszanak közösen hogy ti is ott vagytok a férjeddel? Vagy egyikőtök. Mi akkor jól elvoltunk.
2015. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Mondjuk szólj rá a kicsire, amikor elveszi a nagy dolgait. Akkor érzi, hogy ő is számít. Semmire nem megy azzal egy konfliktushelyzetben, hogy "ő a példaképe", de amikor igaza van, állj mellé. Nagyon zavaró lehet, ha soha nem tud elmélyülten játszani. A kicsinek is meg kell tanulnia alkalmazkodni, már elég esze van hozzá, és neki is jobb lesz, ha tudja, hogy mit szabad.
2015. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
Nálunk is ez van, sot, még rosszabb, mert nem csak hogy nem játszanak egyutt és veszekednek, de még ossze is verekednek és elég durván és ez minden nap elofordul, hiába magyarázok nekik, én sem tudom, hogy ez normális-e vagy hogy mit tehetnék, a nagyobbik most lesz 7, a kicsi 3 éves.
2015. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Ez szerintem normális. A nagyobbik túl nagynak érzi magát ahoz, hogy a kicsivel játsszon együtt, még idegesítik egymást. Majd kinövik. Ettől még szeretik egymást. Olyan 10-12 éves korukra (szinte) teljesen elmúlik majd.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!