Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi mindent adtok a gyereke...

Mennyi mindent adtok a gyerekeitek, már nem használatos dolgaiból családtagnak?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányunk és nemsokára fog születni egy uncsitesója. Mi tervezünk még második babát pár év múlva. Mit és mennyi mindent illik adni?
2010. febr. 23. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

SZia! Szerintem ez nem illem kérdése. Ha akarsz és tudsz akkor adsz, ha nem nem. Nem hiszem , hogy ebből sértődés lenne, főleg, ha tudják, nektek még szükségetek van a ruhákra, mert még babát szeretnétek. Mi is így voltunk, csak nekünk már úton a második babó. Mi őszintén elmondtuk, hogy lesz második, ezért nem tudunk nekik adni semmit sem. megértették, és semmi probléma, sértődés nem volt belőle.

Bár egyik ismerősöm úgy csinálta, hogy odaadta az összes holmit egy kisbabás családnak, de mondta, ha kinőtték, akkor kéri vissza mindet. Így adott is, de vissza is kapta a ruhákat, stb. ( igaz nem mindet, mert ugye azért hazsnálat közben egy-két darab tönkre mehet)

2010. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindent továbbadtunk, amit éppen nem használtunk, azzal, hogy ha majd jön nálunk a tesó, kérjük vissza. Olyan ütemben jöttek a csemeték, hogy az első gyerekem után még két gyerek hordta, használta, mielőtt újra visszakerült volna hozzánk. Természetesen nem darab szerint, ami viseletes volt ruha, az kidobásra került, de jöttek új göncök is.

Játékok (elsősorban babaágyra, babahordozóra rögzíthetőek) is jöttek-mentek. Viszont volt olyan állatrakosgatós játék, amit mi is kaptunk, de úgy megszerette a lányom, hogy nem adtam vissza, vettem helyette egy másikat.

Ami viszont nagyon a szívemhez nőtt (kórházból hazajövős ruha, első kiscipőcske stb.) azt szépen elraktam, azt nem adtam oda senkinek.

2010. febr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Én ebben az esetben nem adnám tovább. Mi is tervezzük a tesót 2 éven belül, szóval addig semmit nem kap senki. Mi van ha nem kerül vissza? Mi van ha nem úgy kerül vissza ahogy adtad? Mi van ha nem annyi kerül vissza amennyit adtál? Én csak a tesó születése után válnék meg a dolgoktól!
2010. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és hozzáteszem, a ruhák döntő többségét emlékbe eltenném! Van olyan ruha, amit már most elcsomagoltam és azt a tesó sem kapja meg.
2010. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szinte minden ruhánk örök körforgásban van. A családban elég sok a gyerek.(3 az enyém, 2 rokonságban lévő gyerek.) Van egy éves, két éves,4 éves, 6 éves, 10 éves. Csak a legkisebb a fiú, tehát rá kellett több fiús ruhát venni, de a lányokra kaptam a családból, és én is adtam a mi ruháinkból. Tudtam, hogy még lesz gyerekem, mikor az első után továbbadtam, és vissza is küldték, mikor nekik már nem kellett.
2010. febr. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi szintén úgy terveztük, hogy nem csak a mi első babánk használja a dolgokat. Pl pihenőszéket már kölcsönadtam barátnőmnek, amikor már nem kell visszaadja - mi másodikunk kb 1 év múlva születik. Másik baráti párnak nyáron születik a baba, ha lány, kapja a ruhákat, mire a második megszületik, visszakerülnek. Egy-két darab van, amit nem adok, pl keresztelőruha. Nekem ez a normális, ezt láttam magam körül, hogy körforgásban vannak a cuccok. Amikor a lányunk született mi is kaptunk egy csomó mindent kölcsön a 3 hónappal idősebb ikres barátainktól, ahogy kinőtte a ruhákat, nem kellett a mérleg, visszaadtunk mindent. Nyilván idegeneknek nem adok, de a szeretteimnél nem fogom darabra nyilvántartani a bodykat.
2010. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi félelmetes mennyiségű cuccot kaptunk az unokatesótól Ruhákat, babakocsit, hintát, járókát, játszószőnyeget, hordozót - szinte csak ágyat kellett vennünk. (Na jó, nem!)

Nagyon sokat jelentett ez a segítség. Aztán most mi adjuk tovább a pluszba vett ruhákat, stb.-t barátainknak.

Szerintem ez így normális. Adok is, kapok is. :)

2010. febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

másfél éves volt a fiam, mikor unokanovérem szult. kisruhákat kuldtem neki, kb fél éves korig

(azok elég megkíméltek, gyorsan ki is notte a fiam, és biztosan nem tudják tonkrettenni ezeket a kicsi cuccokat, hisz még csak tejet eszik a baba és nem szaggatja szét, szoval még jo lehet nekunk is késobb). kolcson adtuk még a kiságy folé szerelheto játékot, kengurut,pelenkázot, felajánlottuk a kocsit. kiságyat (már nem használjuk). szerintem nincs megszabva, mit kell. felajánlottuk, megsérteni nem akartuk oket, eroltetni sem, de gondltuk, hogy jol jon nekik és hátha maguktol nem mernének szolni. nem is mertek, de nagyon jol jott nekik.

másik babát mi 2-3 év mulva tervezunk.

2010. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Illik-ezt szerintem a kapcsolat és a megbeszélés adja meg.

Én mindent adtam az unokatesómnak, mikor szült, amit lányom kinőtt, ő eldöntötte mi kell neki belőe-persze úgy beszéltük meg, hogy mindent visszaad. Így is lett.

Azóta két szomszéddal is üzérkedünk, amit a nagyfia kinőtt,lányomnak adja, amit lányom kinőtt adom a lányának, amit lánya kinőtt, adja a most születendő lányomnak. Mikor már nem használjuk-kinőttük, visszaadjuk. Szerintem ez így tök korrekt.

2010. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!