Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj-e, hogy az 5éves fiam...

Baj-e, hogy az 5éves fiam tudja kezelni a számítógépet és szeret vele játszani?

Figyelt kérdés
Sajnos a fiam imádja a számítógépet és hiába akarom a gondolatait más játékra,sétára,könyvekre öszpontosítani sajnos nem megy.Adjatok tanácsot mit tehetnék.Köszönöm előre is a válaszokat!
2008. aug. 25. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Következetesnek kell lenni, és minél kevesebbet engedd a gép elé. Ezeket a dolgokat megelőzni kellene inkább, bár tudom nagyon nehéz, nem kioktatásnak szánom, nekem sem sikerült a megelőzés. Én is könnyen beszéltem hogy nem fog rajzfilmeket bámulni a gyerek, és most hogy örülök egy kis nyuginak amíg néz egy mesét.
2008. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazad van már abban bízok 1hét múlva óvi,és ha hazajön fáradt lesz és nem fogja követelni.
2008. aug. 25. 12:38
 3/12 anonim ***** válasza:
Az unokaöcsém is pont ilyen, bár még csak 3 éves. Neki az is jó volt, hogy adtunk neki egy használt billentyűzetet és azt nyomkodta. Ha a tied bekapcsolva játszik vele, akkor akár le is törölhet mindent a gépről. Úgy ne engedd a közelébe. Vagy vegyetek neki játék számítógépet, nem hiszem, hogy nagyon drága lenne.
2008. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szia!Sajnos nagyon is ért hozzá!Rá megy az internetre és játszik a játékokkal.Van neki játékszámítógép nem érdekli azt mondja,hogy kis gyerekeknek való.Köszönöm a választ!
2008. aug. 25. 12:42
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem a 6 éves fiamis sokat játszik a gépen és a play station is már a mobilommat is tudja kezelni,de én megprobálo neki beosztani hogy mikor mivel játszhat és mennyit.nem hiszem hogy ez káros lenne a gyerekekre mikor ilyen gyorsan fejlödik minden én reméleh ,hogy inkább elönyére fog válni de ezt mindenki maga döntse el
2008. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
gyerekeknél is kialakulhat a számítógépfüggőség, úgyhogy azt javaslom, hogy vegyétek komolyan, ha a kisgyermeketek ennyire nem mozdul el a gép elől. sajnos nagyon könnyű rászokni a gépezésre, leszokni pedig annál nehezebb, de szülőként vállalni kell az ezzel járó nyűgöt, akár úgy, hogy elpakoljuk egy időre a gépet vagy betesszük egy olyan szobába, amibe a gyerek nem mehet be. ha ez sem megy, fel lehet keresni egy pszichológust, aki tud segíteni a leszoktatásban. ne hagyjátok, felnőttkorára is kihathat, negatívan a mostani függőség (akár más függőségeket is magával vonva).
2008. aug. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj,ha tudja kezelni,játszani vele.söt....de meg kell szabni,hogy max. 10- 20 perc,e´s menni a szabadba játszani.Nem szabad engedni többet...Még kicsi.
2008. aug. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. aug. 25. 15:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Engedd neki, hogy játszon, de oszd be neki, hogy napi fél óra játék elég lesz. Amúgy ártalmas a szemére, mert olyan gyors szemmozgásra készteti a monitor, amit alig lehet követni. És ilyenkor kevesebbet is pislog, kiszárad a szeme. Szóval én fél óránál többet nem engedném játszani naponta, főleg, hogy annyi más jó dolog van. Próbálj meg leülni mellé te is játszani valami mást, kirakósozzatok, gyurmázzatok, fessetek, ezek a nekivaló játékok. De legyél következetes, ragaszkodj a megszabott időkerethez.
2008. aug. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egy kettős dolog.


Egyrészt a mai világban alapos felhasználói (már-már programozói) ismeretek nélkül nehéz boldogulni (mivel a számítástechnika az élet minden területén jelen van az oktatástól kezdve a legkülönbözőbb foglalkoztatási szintekig), másrészt számtalan példa van arra, hogy az igen fiatalon a számítógép (álom)világának rabjává vállt gyerekek, kamaszok, ifjú felnőttek teljesen elszigetelődnek, a társaikkal együtt azok között "normálisan felnövő" többi fiatalhoz képest szocializációs problémákkal küszködnek és gyakorlatilag képtelenek arra, hogy az élet bármely vonatkozásában normális kapcsolatokat kialakítsanak és működtessenek.


Én azt gondolom, hogy ezen kettősség miatt a szülő egyet tehet, megpróbálhatja megtalálni az "arany" középutat.


Én alapjáraton teljes mértékben ellene vagyok a számítógépes játékoknak, mert az semmiről sem szól, csak arról, hogy kinek van meg a legújabb, még jobb játékprogramja, ahhoz kinek van még jobb, még jobban felszerelt számítógépe és ezekben a játékokban ki milyen szinten van már.

Gondolom kár részleteznem a probléma előfelével járó anyagi megpróbáltatásokat, így azzal nem is foglalkoznék most, de szerint a nagyobb gond a játékokban való jártasságal kapcsolatos.


Ahhoz ugyanis, hogy valaki igen tájékozott legyen ebben a témában és a többi srác előtt is elismerten jó játékos legyen, igen-igen sokat kell a számítógép előtt ülni, mely elpocsékolt idő nincs arányban az ennek során szerzett "extra" számítógépes tudás mértékével arról nem is beszélve, hogy a gyermek addig sem kommunikál más emberekkel, adott esetben nem tanul, nem eszik rendesen, nem sportol és egyáltalán mindent leszar magasról.


Persze a gond az, hogy a számítógéppel való kezdeti ismerkedés a játékokkal indul, pláne egy 5 évesnél, de szerintem egy szülőnek (és nem a gyereknek!) meg kell tudnia húzni a határt a még egészséges szintű alkalmi játék és a már "kóros" számítógépezés között.


Én azt gondolom, hogy fontos a számítógép, de vigyázni is kell vele, mert végső soron akár árthat is...


remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!