Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknek hosszan tartó...

Kisgyereknek hosszan tartó megfázás miatt szeretnék inhalálni. Kompressziós inhalálóba tehetek a sóoldatba pár csepp Diapulmont vagy elrontja a gépet?

Figyelt kérdés
Még új a gép, nem is próbáltuk ki sem, most nézelődök, hogy mit vegyek bele. Az Ambrobone az milyen? Jó erre a célra? Vényköteles?

2015. febr. 23. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

6 éves kortól: [link]

Talán 6 éves kor alatt nem is szabad inhalálni.

2015. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvos nélkül ne hasznàlj semmijen gyógyszert. Egyébként az ambrobene vénynélküli. Szerintem elég ha naponta többször inhalàlsz salvus vízzel. Jobbulàst!
2015. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Diapulmont nehogy beletegyél az inhalátorba!!! Az nem olyan inhalációs csepp, ami inhalátorba való, hanem párológtatós inhaláláshoz illóolaj. A gépet is tönkre vághatja, és a gyerek tüdejét is. Az inhalátorból belélegzett pára a legkisebb hörgőcskébe is eljuthat.

Sima sóoldattal inhaláld, vagy ha írnak fel, akkor a Berodual nagyon jó hosszan elnyúló köhögésre.

2015. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az utolsónak köszönöm! Erre gondoltam én is, de hátha...

Az első válaszoló nem is inhalátoros inhalálásról beszél. Amúgy ezt lehet egészen kicsinek is, a leírás szerint és megfelelő szerrel.

Ami a Diapulmont illeti, én sokat használtam gyerekként gőzölős inhaláláshoz és most is, ha gond van.

2015. febr. 23. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Inhaláld sóoldattal naponta többször, meglátod az is sokat ér.

Én sima gyógyszertári izotóniás sóoldatot használok, Salvust nem teszek inhalátorba, csak párásítóba.

Esetleg ha van kedved beruházni, vegyetek sóterápiás készüléket. 1000 Ft körül van egy egyszerűbb verzió, (nekünk is ilyen van) és aranyat ér. Mióta megy azóta a kislányom alig-alig volt beteg, és akkor is gyorsan meggyógyult. Előtte 3-4 hetente asztmás hörghurut, laringitis és egyebek váltották egymást folyamatosan.

2015. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Salvus vizet is tehetsz bele, nagyon jó, és sokkal olcsóbb, mint a gyógyszertári sóoldat. nálunk hatékonyabb is.
2015. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én inkább lefekvés előtt bekenném a kicsi nyakát és mellkasát Wick VapoRubbal, majd vastagon takard be. Gyerekkoromban is volt már ilyen kenőcs, és sokszor segített, ráadásul picinek is adható! Hány éves a kisfiú/kislány?
2015. márc. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!