Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 éves kislányom csak úgy...

A 2 éves kislányom csak úgy alszik el, ha bent vagyok vele a szobában. Hogy tudnám az egyedüli alvásra szoktatni?

Figyelt kérdés

Egy szobában alszik velünk, de külön gyerekágyban. Az alvások egyre macerásabbak. Délután pl most sem akart aludni, valamit mindig kitatált és hisztizett, kapott inni is, még cumisüvegből kéri minden alvás előtt, majd 1 óra múlva megint kérte, addig kiabált, amíg kapott, mert már felhúzott. Az esti alvás méghosszabb, este fél 9-től kezdődik és jó ha 10-kor végre elalszik. Mindig bent vagyok vele, ha kimegyek üvölt utánam. Viszont ez már nagyon kikészítő, mert van hogy csak 11-kor alszik el és délután nem alszik semmit, mert behergeli magát.

A tává az megy, mert ha kikapcsolom, azért üvölt.

Mit csináljak? Már nagyon belefáradtam, van hogy 2-3 órát nyűglődünk mire végre alszik.


2010. febr. 10. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

-Ismerős, nálunk egy évesen volt ez . "Aludj jól, gyermekem" könyv bevált.

Illetve most volt egy rossz időszak, a citromfűtea pár nap alatt csodát tett!

Minél előbb lépj, minél később teszel valamit, annál nehezebb lesz!!

2010. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kapcsold ki a tévét. Nálunk is ment egy időben. de aztán rájöttem, hogy így sosem fog elaludni,legalábbis nagyon soká. Ezért kikapcsoltam és sokkal előbb elaludt.
2010. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fél a sötétben. A lányomnak is most van ilyen periódusa.
2010. febr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1.szerintemmondd el neki, hogy mától nincs tv. 2. ha üvölt ,akkor nem figyelsz rá,ha szépen kéri, akkor már inkább. 3. nehogymár a 2éves diktáljon. mindezt nyuodtan kedvesen, de határozottan. Nagyon ravaszak ám, felisemrik, ha lehet játszmázni, és játszmáznak is, ha hagyod. Ha fél a sötétben, adj neki valami plüsst, amit amúgy szeret, hogy az majd vigyáz rá, vele alszik, satöbbi, ill. lehet egy kis éjjeli fény égve. De ne hagyd, hogy a cirkusz menjen, később csak rosszabb lesz.
2010. febr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tévé?! Még nappal sem kellene egy 2 évesnek tévéznie! Egy 2 éves gyermek nem tudja még a tévében látottakat feldolgozni, még akkor sem, ha Ho-ho-ho horgászt, vagy Pom-pom meséit nézi, nemhogy a mai meséket! T
2010. febr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!