Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akar megenni semmit!...

Nem akar megenni semmit! Miért? Megunta volna?

Figyelt kérdés

Nagyon jó evő a kislányom, 2 éves múlt. Mostanában nem eszi meg a kenyeret szinte egyáltalán, képes magában megenni a virslit, felvágottat, mindent. A kockasajt nem kell, a vajas kenyér sem, se a margarin, se a vajkrém. Egyedül a májkrémet eszi meg, de az meg konzerv, szerintem nem túl jó kaja. Vettem neki kukoricapelyhet és napok óta csak ez kell neki reggelire, már ahogy kijön a konyhába, mutatja és mondja mit kér, persze kenyeret nem.

Nem kell neki a bundáskenyér sem, a rántotta sem. Nagyon válogatós lett!

Ha valami újdonság, megszagolja és fintorog és mondja büdös. Kis piszok, alig lehet rábeszélni az új dolgokra, de a régiek se kellenek, van hogy napokig nem kéri a húst, máskor meg hús-hús-hús.


2010. febr. 6. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk ilyen helyzetben anno. Gyorsan leszokott a válogatásról, mivel nem kapott mást, csak amivel kínáltuk. 1 nap nemevés után a vasat is megette volna, ha azzal kínáljuk :) Eredmény: 1-2 ételt kivéve (spenót, sóska, más nem jut eszembe) mindent megeszik. A nagy kedvenc a hús :)
2010. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne csinálj világnagy problémát belőle,főleg ne előtte.Leül a család enni,ő is megkapja,ha nem kell neki,nem muszáj megenni,de nincs utána nasi.Következő étkezés ugyanúgy.Nálunk egy szabály van:az új dolgokból legalább egy falatot meg kell kóstolni,ha nem ízlik nem kell megenni.(Nagyfiam hajlamos rá,h fedőn keresztül megállapítsa,h ezt ő nem szereti.:))Így sok étel volt,amit végül mégiscsak hajlandók voltak megenni.Ne csináld azt,h mindig az ő kedvéért főzöl több mindent,vagy csak a kedvenceit,mert aztán tényleg nem lesz hajlandó mást megkóstolni.

Májkrémet te is csinálhatsz,keress a neten receptet,sokkal finomabb mint a bolti,és tudod,h mi van benne.:)

2010. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Viszont, ha nem eszik, akkor éhes marad nem? És pl, ha nem ebedél, hogan alszik délután? Korgó pocival? Vagy pl estenem akar vacsizni, mert nem tetszik, akkor éjjel fel fog kelni, mert éhes!

Próbáltam már, hogy akkor nem adok mást enni neki, különösebben nem hatotta meg, inkább kiröhögött, vagy rám borította a kaját. Kis piszok.

2010. febr. 7. 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Most éppen válogat...majd elmúlik..Nekem is volt egy ilyen korszakom 3-4 évesen, semmit de semmit nem ettem meg,anyukám rémüldözött, volt bünti (déltől képesek voltak este 6-ig ott-tartani az asztalnál,hátha megeszem) persze ez hisztit szült, és nem értették meg, hogy egyszerűen nem vagyok éhes, kitartott a reggeli vagy nem tudom, de még mindig emlékszem mennyire rossz volt (a testsúlyom végig normális maradt).Végül édesanyám nem bírta, elvitt a gyerekorvoshoz, kaptam étvágygerjesztőt (szerintem placebo volt, tehát hatóanyag nélküli), de tény, hogy ezekután mindent ,de mindent megettem. Ha továbbra sem eszik meg szinte semmit, akkor érdemes kivizsgáltatni, nehogy valami vitamin vagy ásványianyag-hiánya legyen. Viszont ha csak válogat, akkor csak azt próbálgatja meddig mehet el:)
2010. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!