Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fog ez változni ha bekerül az...

Fog ez változni ha bekerül az oviba?

Figyelt kérdés

gyermekem nyáron 4 éves lesz.most még nem ovis szeptemberben már megy...itthon nem nagyon akar mondókázni,rajzolni,énekelgetni.

a védőnő szerint nincs még elmaradva,mert 5 éves korig ráér azzal,hogy mondókákat megtanuljon vagy rajzolni tudjon.változni fog ez az oviban?

milyen módszerekkel lehet tanítani a gyerekeket rendre,rajzra,mondókákra,énekelgetni stb???



ja és nagyszülő,segítség nélkül,hogy lehet beszoktatni az oviba?van egy 2 éves öccse és nemsokára egy kishuga!


2010. febr. 5. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem mondókázott:))

De ahogy elkezdett oviba járni ,na azóta le sem áll.Még a wc ülve is csak mondja-mondja.)) Úgyhogy ne aggódj.

A beszoktatás nekem nagyon könnyen ment pedig nem volt egyszerű a lányom.Közöltem vele,hogy most nekem dolgoznom kell,addig itt hagyom játszani a többi kisgyerekkel.Aztán délután jövök is.Semmi probléma soha nem volt vele.Megértette és szerti is az ovit a mai napig.)))

Ne lássa rajtad a "drámát"mert akkor véged.Van egy anyuka aki minig olyan nagy üggyel hagyja ott a kisfiát mintha világgá menne,a gyerek a mai napig ordít minden nap.

Egyszerűbb a gyors és határozott de szeretet teljes elengedés:))

Szóval ne félj és sok sikert:)))

2010. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs saját tapasztalatom még, de azért azt el kell,h mondjam,h amíg veled van az nem olyan mint egy kisgyerek közösség.Ott az ő szintjükön van, te meg nem tudsz annyira azonosulni vele,hiába próbálod^^ Érted mire gondolok?:)
2010. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ne izgulj! A legtöbb gyerek beszokik az oviba. :) Van aki könnyebben, van akinek 1 év is kell. Arra figyelj, hogy ne érezze majd azt, hogy a testvérei fontosabbak, hiszen velük otthon leszel, ő meg oviban. Ha tudod, hozd el hamarabb, ne hagyd ott reggel 8-tól este 5-ig.


Egyébként a közösség minden gyerekre nagy hatással van. Van olyan, aki az oviban nem mondókázik, nem énekel, nem rajzol, de ha hazamegy mesél, mondja a mondókákat, verseket, énekel. Gyerekfüggő ez is.

2010. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ahogy a többiekis mondják a közösség hózóereje igen nagy,ha lehet olyan csoportba kérd ahol mindenki 4 éves vagy vegyes csoportba! az,hogy nem mondókázik nem nagy probléma az oviban mindent bepotol ,mert olyan lesz az agya mint aszivacs,de te is segithetsz neki van egy nagyon hasznoskönyv az óvónénik nagyrésze abbók dolgozik forrai katalin ének az óvodában a cime,vannak benne mondokák höcögtetók..minden amit tudnia érdemes,a rajznál ha csak te rajzolsz ás azt utánozza ó is akkor már fejlódik ,kezdjátek egyszerú dolgokkal....napocska,hoember,sok türelemel és rengeteg dicsérettel sikeresek lesztek

az óviba való beszoktatás a látszat ellenére inkább a szólőnek trauma mint a gyereknek,hidd el az óvonénitek majd tudja mit is kell tennie a gyerekre személyreszabottan elmondja majd ahogy megismrei a kicsi8t és te mesélsz ó majd felajánlja hogy szerinte hogyan kéne megoldani a dolgot,rugalmasak és segitőkélszek lesznek és észre sem beszed boldog és kos ovis lesz a csemetéd

óvó néni

2010. febr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,nagyjából megnyugtattak.aggódtam,hogy talán én csinálhatok valamit rosszul,pedig egész nap vele vagyok,próbálkozunk ezzel-azzal :)
2010. febr. 6. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!