Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem őrültök meg télen a lakásban?

Nem őrültök meg télen a lakásban?

Figyelt kérdés

Úgy értem egész nap bent, kicsi séta persze minden nap, de alapvetően bent...én már nagyon unom, azt hiszem kezdek depis lenni. Az influenza miatt nem igen megyünk és nem viszem a manóm sehova sem.

Egyébként a következő kérdés, hogy mit csináltok bent egész nap a gyerekkel? 16 hónapos a fiam, de néha már nem tudok mit kitalálni neki...


2010. febr. 4. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kisgyermekes anyuka, de hülyét kapok a bent éttől. Olyan a munkaköröm, hogy otthonról dolgozom, de alig várom már a tavaszt!
2010. febr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen elég nehéz. Amíg kicsi, addig egész könnyű volt. Az előző telet meg se éreztem. Hintázunk sokat és könyveket nagyon szeretjük. Rajzolunk szóval semmi különleges.Néha tv-t nézünk. Még szerencse, hogy van egy-két anyuka az utcába akikkel összejövünk néha. A gyerekek is nagyon élvezik és nekünk anyukáknak is jó egy kis beszélgetés.
2010. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már a szélén állunk:)Déelőtt megfőzök-zünk, mosok, pakolok, netezek...11 körül lemegyünk bandázni, kinn vagyunk 1 órát tuti. Utána kajcsi, alvás, kb. 2 óra, ezalatt én teszem a dolgom, pihizek. Miután felkelt itt benn picit játszunk, gyurmázunk, olvasok neki...stb, aztán kimegyünk ismét bandázni kb 1-2 órára. Aztán eljön az este, vacsi együtt, fürdés, énekelek, mesélek aztán lefekszik. Néha nehéz, de lassan jön a tavasz, ismerősök gyerekei állandóan tv-znek , őt nem érdekli így mindig ki kell vmit találni. Egy kisfiús, holnap 20 hónapos gyermek anyukája
2010. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

22 hós kisfiú anyukája vagyok. Igen, elég gáz már a tél, de azért én mégiscsak azt veszem észre, hogy megint este van!!!És megdöbbenek...Ha esetleg más szülőkkel, vagy barátaiddal összejárnátok, az elüti az időt!Nem kell otthon ülni, mert gyerek van. Csak vannak ismerőseid, akik ráérnek, ha áthívod egy délután. Mert ha egyedül vagy a manóval, az téged is kikészít....neked is kell a traság, bezsélgetni valakivel.

Attól meg ne félj, hogy ha kint van a gyerek, attól lesz beteg. Pont attól lesz edzett. Na vízszintes hófúvásban persze nem, de amikor lehet akár egy nap többször is ki kell menni. Már azzal hogy felöltöztök elmegy 20 perc!! :) ha nem több :)

Én nem vagyok vele minden percben, így tanulja meg hogy egyedül is játsszon. Duplo Lego, fakockák, nagy építőkocka, kisautók tömege, könyvek, fejlesztő játékok(forma-rakosgatók).Zenélő-valamit csináló játékok. Aztán amit te kitalálsz, keress mondókákat a neten, mutogatósakat, dalokat, énekeljetek,vannak szétszerelhető autók, nagy méretű, kisfiam imádta szétszedni azokat. Mostanra már nagy részét össze is rakja.

Szóval, ki kell mozdulnod, vegyél erőt magadon, mert így tényleg depis leszel!

2010. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most lesz 1 éves a kisfiam. Legalább egy héten kétszer megyünk bevásárlóközpontokba vagy sétálni egészen más helyre, mint ahova szoktunk. Persze a párommal együtt délutánonként, mert ebbe a fagyba én egyedül nem vezetek. Ha már 3 napig nem megyünk sehova minden bajom van.
2010. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az influenza miatt is viszed sétálni hiszen a levegő kell, miért ne mennétek el akkor ismeretlenebb helyekre vagy nagyobb bevásárlóközpontokba? Csak zárt térben nem ajánlott, ahol nincs légkondi vagy szellőztetés.
2010. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 éves baba miket eszik milyen egy napi étrendje?
2010. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 10 és fél hónapos a lányom, de mi is csak a napi kinti sétát tesszük meg, amúgy itt kotlunk a lakásban. Hát én már kezdek befordulni, nekem a napsütés / a kellemes tavaszi változata:) / hiányzik baromira. És ráadásul mostanában mindenki hanyagol minket az influenza miatt, így még néha beszélgetni sem sikerül. Már annak örülök hogyha valakivel összefutok az utcában és váltunk néhány szót. Én úgy oldom meg hogy vannak játékok amiket elteszek szem elől, így tudom váltogatni időközönként és nem olyan unalmas neki, jobban lefoglalja magát. Újabban táncolgatunk ha eszembe jut, jobban el is fárad és nem olyan uncsi.
2010. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

hogy miket eszünk? reggel tápszer, majd egy kis gyümi, majd ebéd 11 körül főzelék, tészta vagy ilyesmi. 13 körül tehéntej, alvás, majd utána valami nasi, vagy főzi, vagy kenyér...utolsó étkezés tápszer.

Kitartást mindenkinek( leginkább magamnak :) )

2010. febr. 5. 12:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!