Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három év körüli gyermeketeknek...

Három év körüli gyermeketeknek mit meséltek a karácsonyról?

Figyelt kérdés

Tavaly még ugye kicsi volt hozzá, meg nem is nagyon érdekelte. Most viszont az oviban is sok mindent hall, meg a családunkban, baráti körünkben is. Mégis hogy lehet mindezt az ő nyelvére lefordítani? Nem vagyunk ugyan vallásosak, de én hívőnek tartom magam, ezért mesélek Jézuskáról. De mit mondjak például arra, hogy miért hoz nekünk karácsonyfát vagy ajándékokat? Vagy hogy apa és anya miért nem írt levelet Jézuskának? stb. stb.


Minden érdekelne! Ne nevessetek ki, de teljesen belezavarodtam :-)


2014. dec. 16. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, idén még nem tértem ki a Jézuskára, inkább azt ecseteltem, hogy a szeretet ünnepe a karácsony, és az a legfontosabb, hogy együtt legyen a család. Mondtam neki, hogy a Jézuska mindenkinek hoz ajándékot, fát meg azért állítunk (együtt díszítjük fel, mert mi segítünk a Jézuskának), hogy körbeüljük és jól érezzük magunkat körülötte. Nálunk mi is írunk levelet a Jézuskának! :-)
2014. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sandrachnologic ***** válasza:

Mi vallásosak vagyunk, római kat., templomba is járunk a fiammal, aki 3,5 eves.


A betlehemi történetről olvastam neki meseket es verseket, elmondtam, hogy a kis Jezus karácsonykor született, o a mi negvaltonk, es karácsonykor az o születését ünnepeljük. Ezenkivul persze a lenyeg nalunk is az neg, hogy egyutt a csalad, es akit szeretünk azt megajandekozhatjuk, de ez nem kotelezo. Mi kezlenyomatos képeslapot készítettünk iden a fiammal, amit a nagyszuleinek es a dediknek atadhat. :) es persze milliószor elenekeljuk a mennyből az angyalt, mert az a kedvenc dala :D

2014. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!