Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lesz teljesen szobatiszta?

Mikor lesz teljesen szobatiszta?

Figyelt kérdés

a kislányom már fél éve nem kap pelust nappalra, csak az alvásokhoz. Most volt 2 éves, már a wc-zik, a bili se nagyon kell neki.

Nem beszél még, csak ha ő akar, de olyankor van, hogy mondatokat. Mndent megért és elmutogat, rávezet. Nagyon okos és értelmes, ügyes.

A délutáni alváshoz és az estihez pelusozunk, néha tiltakozik, de sikerül rábeszélnem, szépen elmagyarázva, miért kell ilyenkor a pelenka. Félek lassan majd nem fogom tudni ráadni, viszont minden alvás úgy indul, hogy iszik. Ez tudom nem túl jó szokás, de megissza a cumisüvegből a kb 1-2 deci vizecskéjét és kicsit még tévézik, majd alszik. Így tudtam csak a cicis alvásról leszoktatni, és ez meg is maradt, már nem szopizik.

Hogyan csináltátok? Időközönként felébresztettétek? De amikor felébresztem, akkor nagyon mérges, verekszik, csapkod, megfeszíti magát és nem tudom sikerülne-e megpisiltetnem. Vagy majd idővel egyszer csak nem kell a pelus?


2010. febr. 1. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a fiamnál úgy oldottam meg,hogy a gyerekágyban a szivacsra neylont húztam,és arra a lepedőt..Mivel nappalra már nem kellett pelenka,és nem voltak még véletlen bepisilések,így bíztam abban,hogy éjszaka is átvészeli pisilés nélkül...Ha jól emlékszem 2 napig kellett éjszaka felébrednem,hogy ellenőrizzem be pisilt-e.Az első éjszaka még igen,de utána már soha nem pisilt be éjszaka sem,így végleg elhagytuk a pelenkát.Igaz én már lefekvéskor nem adtam neki inni.ha szomjas volt akkor is csak egy kis pohárral kapott...
2010. febr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ágytisztaság jóval később alakul ki általában mint a nappali szobatisztaság.Erőltetni,"tanítani" nem tudod,az már tényleg az ő érettségétől függ.Nem érdemes ébreszteni éjszaka,mert az ugyanúgy nem ágytisztaság,mint ha nappal csak azért nem kéne a pelus,mert rendszeresen bilire ülteted.Az esti ivást viszont meg kell próbálni előbbre hozni,mert a későbbiekben is jobb,ha nem iszik közvetlenül alvás előtt.Ne aggódj,magától abba fogja hagyni a bepisilést,látni fogod a száraz pelusokat,akkor érdemes gumilepedővel próbálgatni a pelusnélküliséget éjszaka is.Az éjszakai bepisilés 5 éves korig normális.

Az én gyerekeim a száraz éjszakák kezdetekor hónapokig ébredtek pisilni,de nem szóltak,csak felsírás volt,ilyenkor csukott szemmel kimentek a vécére,pisi,és aludtak is tovább.:))

2010. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!