Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szabad mondjam neki?

Szabad mondjam neki?

Figyelt kérdés

ezeket a szavakat,hogy rossz vagy ha...,csúnya baba vagy ha...,buta baba leszel ha nem eszel,....stb..ijesmiket.

Megérti ezt egy 2éves?


2010. jan. 29. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne ő legyen a buta, csunya stb, hanem a dolog amit csinál... pl: Nagy butaság amit csinálsz... Most bután viselkedsz...
2010. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

nem jó ilyeneket mondani a gyerekeknek.

Azt mondd, hogy miért jó ha azt csinálja, hogy.....

Az ügyes fiúk/lányok ....

pozítíakat mondj!

2010. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gereke válogatja, hogy érti-e. Az elöttem szolónak igaza van a dolog csunya. De ebben a korban inkább az számit, hogy mondod. Nem kiabálásra gondolok, de határozattan és érezze, hogy komolyan mondondod.
2010. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem megérti, de nem biztos hogy érti miért. Amúgy is talán inkább érzi mint érti. Viszont én a helyedben vigyáznék a destruktív kritikával. Inkább azt mondd neki, hogy milyen jó lesz, ha szót fogad, és ne azt, hogy milyen rossz ha nem! A szeretettel se bűntess, pl hogy nem szeretlek, ha ilyen vagy és hasonlók. Csak pozitívan, de határozottan.
2010. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van, soha nem szabad a gyerekre mondani ezeket a jelzőket. Ne mond neki soha, hogy buta vagy, mert nem általánosságba buta, hanem amit csinált az volt butaság. Csecsemőgondozónak tanulok és a főiskolán ezt nem győzik nekünk elgészer elmondani, hogy soha nem szabad ilyen jelzőket használni. Azt, hogy mennyit ért meg belőle azt gyereke válogatja, de ha te olyan hagsúllyal és mimikával szolsz hozzá, hogy abbol érzi, hogy pl épp nem jot csinált akkor egy idő után már érteni fogja ezeket a szavakat is. A dicséretekre ugyan ez vonatkozik csak forditva :)
2010. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is az első válaszolóval értek egyet.
2010. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon nem szabad.Gondolj bele abba,ha esetleg önhibáján kívül olyat tesz ami nem szabad,mit fog érezni?Inkább ahogy írták,az ellenkezőjét mondd,h milyen okos/ügyes/aranyos ha jól viselkedik.
2010. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!