Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Tényleg...

Kisgyerekes anyukák! Tényleg kellett volna köptető neki, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

4 éves lányom ősszel kezdte az ovit. Azóta szinte folyamatosan beteg. Most vittem dokihoz, mert köhög. Kapott 2 doboz!!! antibiotikum tartalmú gyógyszert, és közölte az orvos, hogy ez nem csodaszer, kb jövő hét közepéig köhögni fog... De könyörgöm!!! 3 hete is vittük, hogy nagyon köhög!

Egyszer sem kapott köhögéscsillapítót, vagy köptetőt!! Pedig mondtuk is a dokinak, hgoy a sok köhögés után elkezd hányni, és jön fel neki a váladék.. Holnap viszem vissza. Most is köhög nagyon, már összehányta az ágyat ( annyira kell neki köhögni) , majd bepisilt, és újra fuldoklik... Ti mit tennétek? A városban talán neki van a legtöbb betege, sokan imádják, közel is van.. De már kezd elegünk lenni abból, hogy sosem gyógyul meg rendesen a gyerek!! Gyakran még gyógyszert sem kap ( nem vagyok gyógyszerpárti, de van, amikor kellene), vagy homeó, gyógynövényes akármit.. De nem... Ez s csoda, hogy visszahívott. Szünet előtt volt bárányhimlős, félidőben hozzájött egy megfázás is.Akkor is olyan volt, hogy még éppen nem mondta, minek vittem be, ez a bárányhimlővel jár együtt..) Ti mit tennétek? Váltanátok orvost?


2014. nov. 13. 23:30
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, az orvosváltáshoz még annyit fűznék, azóta kezdünk gondolkodni rajta, mikor szakember közölte, hogy mérges a dokinkra, mert feleslegesen küldözgette vérvételre a kislányt..

Ráadásul nem ez az egy eset volt....

2014. nov. 14. 00:06
 2/9 anonim ***** válasza:

köptető nem vényköteles. tényleg mondhatná az orvos, de te is tudsz venni orvos nélkül.

meg vitaminokat, c-vitamin, d-vitamin, kálcium, ezek alapok ovis gyerek mellett :)

én stodált vagy fluimucilt szoktam neki adni ha köhög.

mikor fullad, ugatva köhög, akkor kell vényköteles köhögés csillapító, de ezt csak akkor szabad adni, ha szárazon köhög, nyilván ezért nem írta ki. de mint írtam, igen, kellett volna mondani, hogy menj el a patikába és vegyél köptetőt.

jobbulást!

2014. nov. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi! Vitamint kap, meg kenegetem is ilyen meghűlés elleni kenőccsel, ami segít neki. Azért sem mertem venni, mert a múltkor meg mondták az ügyeleten, hogy ne adjak neki köptetőt...
2014. nov. 14. 01:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ügyeleten is azt mondták, hogy ne adj neki, a saját dokitok sem javasolta, akkor talán oka van. Én inkább hallgatnék két orvosra mint gyk-s anyukákra. A szakemberek látták a beteg gyerkőcöt, mi csak a saját élettapasztalatunkból tudunk kiindulni. De te tudod.
2014. nov. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az orrát szívod? A fiamnak is volt ilyen fuldoklásos köhögése, akkor arcüreg gyulladást állapítottak meg nagy nehezen. Most is köhög veszettül (5 éves), ő semmi mást nem kap el az oviban, csak 2-3 hetente köhög, alig folyik az orra, de a váladék csorog attól lefelé, az ingerli. Így orrszívás, még ha azt is érzem, hogy nincs semmi, előbb-utóbb beindul. Sok-sok vízzel. (az enyém kap mellé köptetőt is, de nálunk meg mást nem ad az orvos)
2014. nov. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek a 4-es válaszolóval, két orvos is látta a gyerekedet, és egyetértettek. De azt azért hozzátenném igen sok köhögős betegség, bronchitis és fülgyulladás után, hogy nekem is furcsa, hogy se köptetőt, se nyákoldót, se mást nem kapott a köhögésre, de antibiotikumot meg igen. Milyen betegséget állapított meg az orvos? Meghallgatta a tüdejét? Megvizsgálta a fülét?

A Stodal vegyes hatású homeopátiás készítmény, bármilyen köhögésnél (száraz és hurutos) is lehet használni. Azzal bajt nem csinálhatsz Ezen kívül még adhatsz lándzsás útifüvet vagy mézes hársfateát.

2014. nov. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 éves lányom volt úgy, hogy nem akart kigyógyulni a megfázásból. Mondjuk Ő még gyógyszert sem kapott, csak köptetőt. Kicsit javult és megint visszaesett, mondjuk láztalan volt. (ezért nem is kapott antibiotikumot). Végül inkább elvittük a fül-orr-gégészetre, a gyerek orvos javasolta, mert hogy Ő nem tud már mit csinálni. Ott kapott gyógyszert meg egy nyálkahártya lohasztó szirupot és orrspray-t és helyre jött.
2014. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az ügyeleten kb 3 héttel ezelőtt voltunk, nem most.. Viszont azóta sem múlik el rendesen. Olyan, mintha nem keveredne ki belőle...
2014. nov. 14. 12:29
 9/9 A kérdező kommentje:
Visszavittem a dokihoz. Egyáltalán nem volt jobban. Erre, mivel ott akkor nem köhögött a gyerek, elküldte oviba. Erre bementem az oviba, és mondtam, hogy a doki engedné, de látom, hogy nincs jól, hét közepéig nem viszem. Rábólintottak. Szombaton az ügyeleten kötöttünk ki, ahol már olyan elgyalázott állapotban volt bíztam benne, legalább a kórházat megússzuk.. Alig állt a lábán, majdnem összeesett. ( még sosem volt ilyen rosszul). Várakozás közben sikerült lehánynia, és nagyon fájt a hasa is.. :( Holnap viszem vissza a saját dokijához, az ügyeleten kapott 3 féle gyógyszert+ immunerősítőt... Azóta nincs láza ( addig 38.5 alá nem akart menni ), eleven, és olyan, mint régen volt. :)
2014. nov. 16. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!