Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Antibiotikom? Igen vagy nem?

Antibiotikom? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
A kislányom 15 hónapos.Az orvosunk állandóan írja fel neki az antibiotiumokat ha kell ha nem.Már többet szedett mint én a 30 év alatt.Jó ez??Más gyerkőcök is ilyen sűrűn betegek?Én örülök ha a lányom kibír 3-4 hetet.Már nincs ötletem hogy hogyan vigyázzak rá.Ilyen hidegben sálat kötöttem az orra,szája elé,de állandóan leszedi,ezért vissza álltuk a cumira.De így sem usszuk meg a torok,mandulagyulladásokat.Cebion szirupot is adok neki már 3 hónapja folyamatosan.Anyukák!!Ötletek??Előre is köszönöm! :)
2010. jan. 26. 10:47
 1/8 A kérdező kommentje:
*Antibiotikum :)
2010. jan. 26. 10:48
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! a kislányom a héten lesz 17 hónapos...eddig még nem volt beteg, pedig a 3 nagy tesó hazahozhat bármit. Igaz, még szopik, de szerintem nm csupán emiatt nem beteg. A száj elé kötött sál többet árt, mint amit használ...ui. így a kilélegzett pára ott csapódik le, aztán ezt szívja be a baba. Így hideg, párás levegőt szív... Én minden nap kivittem és máig ki is viszem 1-2 órára, picink kint is aludt, ha fújt, ha esett, jól beöltöztetve nem lehet baja. Egyébként az enyém nem is cumizik. Vitamint se adok. Én az állandó antibiotikumozásban nem hiszek, nincs (elvileg nem is lehet) mindig bakteriális fertőzése, a vírusoknak meg csak táptalaj az antibiotikum... Próbáld ki az Oscillococcinum homeós bogyót, az erősíti az immunrendszert, hátha bejön nálatok is! Heti 1 fiola, pici vízben feloldva. Előtte utána ne igyon, egyen fél óráig!
2010. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyezném, hogy egy antibiotikum-túladagolás után (elszámolta az adagját az ügyeletes helyettesítő orvos) egy banális hasmenés miatt két hónapig volt infúzión a féléves babám, mert annyira kinyírták a bélflóráját, ráadásul a kórházban is főként antibiotikumokkal kezelgették. Végül egy rezidens doktornő szólt, hogy amíg a hétvégén ő van ügyeletben, függesszük fel a gyógyszereket, csak bélflóra-javító bacikat kapjon és szopjon. Csodák csodájára sokkal jobban lett.

Az az orvos, aki csak antibiotikum-recepteket tud írni, nem állhat a helyzet magaslatán. Ha valóban ennyire súlyos a helyzet, akkor alapos kivizsgálásra kéne küldenie a gyereket a gyógyszertömés helyett, ha meg nem, elég sok alternatív módszer létezik, amivel sokszor kiváltható az antibiotikum, de legalábbis megpróbálható kiváltani. A homeopátia egy jó alternatíva, de van, hogy egyszerűen csak többet kell szívni a gyerek orrát és máris nincs szövődmény, sokszor elég a sós orrcsepp, a párologtatás, és semmiféle kemikália nem szükséges, ha beteg, beteg, a gyógyszertől sem feltétlenül gyógyul meg hamarabb, vírusra az antibiotikum egyébként is hatástalan. Minél többször tömöd gyógyszerrel, annál betegesebb lesz. Hozzá is szokik, később ha kell, majd nem fog eléggé hatni, és le is gyengíti a szervezetét az antibiotikum. Egyébként az Aloe Berry nektár nekünk segített átlendülni a beteges korszakon. Jó szívvel ajánlom, nem gyógyszer, csak aloés gyümölcslé. Ártani biztos nem fog. (Egy 3 gyerekes anyuka, akinek hosszú ideje nem voltak betegek a kisgyerekei.)

2010. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó ha állandóan antibiotikummal tömik. A szervezet nem lesz már képes saját maga legyőzni semmilyen bacit, úgy meggszokja, azaz nem lezs immunrendszere! Homeos immunerősítők, vagy vitaminok, béres csepp, stb. Rengeteg természetes módja van annak, hogy erősítsd a szervezetét!
2010. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!!! :)
2010. jan. 26. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Régen volt ez divat...engem is azzal tömtek,olyan lett az immunrendszerem,hogy havonta lebetegedtem



Bélflórára normaflore...az anti mellé

2010. jan. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is mindig felirja az orvos az antibiotikumot, de énnha úgy látom hogy vírusos fertőzése van akkor inkább várok két napot és ha nem javul csak akkor kezdem el. Ha pl vizesen folyik az orra akkor biztos, hogy virus. Igazából én mindig úgy csinálom, hogy várok 1-2 napot és ha másnap még magasabb a láza vagy még rosszabbul van csak akkor kezdem el neki adni. Néha pedig sajnos igen is kell, hogy ne legyen még betegebb. Ezt még a homeos orvosok is mondják. Ha nagyon köhög és begyulladnak a hörgők is amit bacilus okoz abból antibiotikum nélkül akár tüdőgyulladás is lehet. Az én lányom is nagyon sokat volt beteg amikor kicsi volt, pedig sokáig szoptattam, mindig felöltöztettem rendesen, tömtem a vitaminokat, megfogadtam mindenféle tanácsot amit adtak, hogy mivel tudnám erősíteni az immunrendszeréte még is folyton beteg volt. Aztán kb 2 éves kora körül amikor már átesett mindenfél betegségen egyszer csak abbahagyta ezt a betegeskedést és azóta alig volt még csak hőemelkedése is, pedig most sem csinálok nála semmit másképp. Most ovodába jár és még akkor sem kap el nagyon semmit ha a csoport fele hiányzik, mert már a legtöbb betegségen átesett amikor kicsi volt így sokat már felismeri az immunrendszere és ki tudja védeni a szervezete (orvos anyosom mondta). Lehet ez majd nálatok is így lesz, addig is adjál neki sok gyümölcsöt, zöldséget azzal ártani biztos nem ártasz neki!
2010. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne vidd az első tüsszögéssel lázzal, köhögéssel orvoshoz. Ha nagyon fáj a torka vagy második napüőja megy a hasa hívd fel az orvost kérdezd meg járvány van-er mit adhatsz neki? Aztán ha komoly a baj 3 napja lázas akkor persze vidsd el.

lázcsillapításnak ami eddig bevált: Germicid-c kúp, Nurofen vagy Panadol. ami jó volt.

Cebion ok, de adhatsz neki Cebion multit is. Normalfoler babának nulláét ér. Mivel ennyiere tele van antibiotikummal először Pro kid gasztro 2 hónbapig kútra szerűen aztán 1 hónap szünet után simán a pro kid. Napi egy adagoló kanálnyi mindkettőből. Cebion ha beteg napi 2x10 csepp ha nem napi 10 csepp.

Meghüléses időszakban ősztől tavaszig megelőzésnek lehet adni echinacin szirupot is.


Mindezt honnan? 2 gyerek anukéja és dietetikusu vagyopk gyerek orvos mellett lehúzott néáhnyx év tpasztalattal.

Az én gyerekeim még csak az életük 6 éve alatt 3x kaptak antibiotikumot? töszüs mandulára, fűl gyulladásra és egy gége gyulladásra. Ennyi. S ették a homokot, koszos kézzel ap ogácsát a játszón stb.

2010. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!