Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezditek rászoktatni a...

Mikor kezditek rászoktatni a gyerekeket egyedül elintézni a nagy dolgát a wc-én? És egyedül fürdeni, zuhanyozni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

az első kérdést nem értem. 2 évesen lett szobatiszta, 2,5 éves korától a wc-t használja. soha nem ültem mellette és fogtam a kezét kakilás közben :)

ha kész volt szólt és mentem megmosni a fenekét.

most 5 éves lesz, már kitörli egy ideje, de azért még megmosom a bidében.


egyedül fürdik olyan 4 éves kora óta, de fülét, fütyijét azért megmosom én is, biztos ami biztos alapon.

nem szoktattuk semmi ilyenre, maga kérte, hogy egyedül csinálja. minden gyereknél eljön az a kor, hogy elég önállónak érzi magát ahhoz, hogy ezeket megcsinálja, nem kell ezekhez szoktatni, csak hagyni, hogy próbáélkozzon

2014. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Konkrétan arra gondoltam, mikor megy el egyedül kakilni, úgy hogy már nem kell utána takarítani a fenekét


második: elindul, törölközővel, majd felöltözve kijön, tehát abszolut nem kell segíteni neki.

2014. szept. 23. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:

#2 - ez leginkább attól függ, hogy mikor lesz elég hosszú a karja, hogy elérje a fenekét. Lehet, hogy korábban hajlandó lenne már, de fizikailag képtelen.


Egyedül hagyni fürdeni pedig azért nem jó ötlet, mert balesetveszélyes. Ha segíteni nem is, felügyelni nem árt 6-7 éves korig. Leforrázhatja magát, elcsúszhat.

2014. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pontosan nem emlékszem, mert már nagyobbacska :)

Kakilás valamikor ovis korában, 3-4 évesen talán.

Fürdés 6-7 évesen. Viszont a haját én mostam kb. 11 éves koráig, mert nagyon sok haja van és hosszú is.

2014. szept. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

...pfff akkor le vagyunk maradva.

Betöltötte a 6 évet! Már régóta "törli" de azért este fürdésnél érnek meglepetések!


Fürdés...egyszerűen nem tudom rávenni! Áll, és megmakacsolja magát. Volt hogy ott hagytam (alacsony zuhanytálcánk van, tapadós szönyeggel) és kijött szárazon. Ő ugyan meg nem fürdik egyedül!!!!

2014. szept. 23. 13:32
 6/12 anonim ***** válasza:

A feneket kb 6 evesen torolte egyedul..haat parszor feknyomls volt a bugyi,de mindig van bent torlokendo,mondtam,hogy azt is hasznalja,aztan szepen kialakult. A furdes...5 evesen jott a teso,segitseg nulla,tehat sokszor kertem,hogy zuhanyozzon egyedul,persze sokat rsneztem es volt,hogy a kicsivel alltam es figyeltem,mit,hogy csinal. Most 8 es fel eves,de a hajat meg mindig en mosom,nem tudna alsposan,sok id,hosszu is.

Ne keseredj el, hogy a tied 6 evesen nem akar egyedul,lehet,hogy fel,hogy megcsuszik,kerdezd meg. Ulj le es kintrol add az instrukciokat. Marmint mellole a kadon kivul. Ha kesz,segitesz kijonni,el ne csusszon aztan oltozhet. Esetleg egy szep uj pizsi hatha motivalo lenne. De csak annak jar a hello kittys,barbis,amit szeret,aki mar tud egyedul zuhanyozni. Huuu,a csajok ilyenekkel tokjol "megvesztegethetok" :)

2014. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell otthagyni és várni, hogy egyedül megfürödjön.

Legyél ott mellette, csinálja maga, ahogy akarja, aztán legfeljebb szólsz neki, hogy ez vagy az kimaradt, vagy besegítesz, vagy ha igényli, akkor te fürdeted meg.

Nálunk sem úgy volt 6-7 éves korban az "önálló" fürdés, hogy ott sem voltam, csak hagytam, hogy ő csinálja.

Teljesen otthagyni pedig veszélyes is, azért rá kell nézni, nehogy baj legyen.

2014. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nemrég kérdeztem ugyanezt, mert 6 éves a lányom és én furdetem és mindenki letolt, hogy ekkora gyereknek már egyedul kellene furodnie, meg a fogmosást is kérdeztem, arra is azt írták, hogy az o gyerekuk már kis ovis korában egyedul mosta, most meg teljesen más válaszok érkeztek neked.

Szerintem ne eroltesd, ha nem akarja, várj vele egy kicsit. Az én lányomnak itthon én torlom a fenekét, de oviban már rég egyedul csinálja.

2014. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7.! En sem azt irtam,hogy hagyja egyedul,hanem a kad mellol figyelje,alapos e,kimarad e valami.

A fogmosas amugy mas teszta,ott azert 6 evesen is boven oda kell figyelni es atsurolni,mert abban eleg feluletesek meg. Van,hogy a 8 evesemet visszakuldom,mert pl tul hamar vegzett vagy atnezem a fogat es lepedekes,akkor en mar nem mosom,viszont addog mosatom,mig tiszta nem lesz.

2014. szept. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem azért,de 3,5 éves fiam már jó ideje egyedül van a fürdőben,megengedem a vizet,ha kész elzárom beleteszem megmossuk a fogát,megmosom mindenhol,majd nyitott ajtónál otthagyom és csinálom a dolgom,néha ránézek vagy beszélgetünk,Ő meg szépen eljátszik,közben előkészítem a pizsit stb. Tudja,hogy egyedül nem szabad kijönni,mert még nem tud és nem engedi meg a vizet,én meg a közelben vagyok.Egyedül pisil,kakil a wcn,ha kész szól,Ő is húzza le,kezet mosni is tud egyedül,de azért ott vagyok mellette,a fenekét is kitörölte már de még ugye nekik rövidek a karjaik így inkább még én szoktam mondtam is neki még ezzel kicsit vájunk,
2014. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!