Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja? Nem érti,...

Miért csinálja? Nem érti, hogy árt a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Van egy volt férjem, tőle 2 gyermek, 7 és 8 évesek. 6 éve váltunk el, mert megcsalt. Azóta van egy új párom, 2 közös gyermek.

A volt férjem 5 évig nem foglalkozott a gyerekekkel, soha nem vitte el őket, nem kaptak ajándékot. Kb 2 éve a gyerekek elkezdték apának szólítani a párom.

Majd másfél éve megjelent az apuka. Azóta állandóan megígéri nekik, hogy jön, de 10-ből 9-szer nem ér ide. Ha mégis elviszi őket, teletömi a fejüket. Hogy én nem szeretem őket, elhord engem is és a páromat is mindennek az anyjával együtt. A lányom kért tőle 100ft-ot a suliba, amire az volt a válasza, hogy kérjen az én páromtól. Gyerektartást nem fizet.

Minap azzal hozta őket haza, hogy tetvesek, és majd mondják el az oviba, suliba. Nem tetvesek!

Plussz kiabál velük ő is és az anyja is. Mindenféle degeneráltnak, butának elmondják őket, becsmérlik, megalázzák a gyerekeket.

A gyerekek teljesen összezavarodtak. Lelkileg megviseli őket.

Mit tegyek? Hova fordulhatok ilyen esetben?

Sajnos tanú nincs, hogy feljelentsem őket, csak a gyerekek. Ők nem hazudnak, ez biztos.

Multkor épp telefonon beszéltem a nagyobbikkal, mikor ott voltak, a háttérben meg ment az üvöltözést.

Nagyon el vagyok keseredve, minek bukkant fel 5 év után?!


2014. szept. 14. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem fizeti a gyerektartást ne engedd el Őket,nem kötelező.
2014. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hat ez nem igy van elso. A tartasdij es a lathatas kozott semmi osszefugges nincs.
2014. szept. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo!


Kicsit el vagy kesve, korabban kellett volna lepned. Mivel 5 evig nem tartott kapcsolatot a gyerekekel,kervenyezhetted volna a szuloi felugyeletyi joganak megvonasat.

Most annyit tehetsz, hogy kered a lathatas ujraszabalyozasat.

2014. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért is adod oda neki a gyerekeket, ha érzelmileg bántalmazza őket? Nem tudom, ha ez így tényleg igaz, akkor sztem senki nem engedné el a gyerekeket. Ez így nem működik.

Neked van egy olyan érzésem, hogy a másik fél egész másképp mesélné ezt a történetet (az apa).

2014. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azert, utolso, mert van egy itelet a láthatasrol, ami kötelezi. Ha nem engedne a gyerekeket, akkor rendőrségi feljelentes es pénzbírság lenne a következmény. Ezért kell kérni a lathatas ujraszabalyozasat.m
2014. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Jaj persze szenvedjen csak addig a gyerek,én a helyedben bizonyítékokat szereznék és nem engedném el a gyerekeket
2014. szept. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos, utolso, tudod oda is kerülhet az anya azzal, hogy nem engedi őket lathatasra, hogy siman elveszik tole a gyerekeket. Tudod jelenleg az apának joga van a gyerekekhez. Ha ezt a jogot akadályozza a gyereket nevelo szulo, azt a torvény nem nézi jo szemmel. Az apa ezt tudna azonnal bizonyítani, ellenben az érzelmi bántalmazást az anya nem. Igy bizony hogy el kell engednie a gyerekeket, de lépnie kell, kérni a lathatas ujraszabalyozasat, minél előbb.
2014. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bevallom, nem értek a gyerekelhelyezési ügyekhez, szerencsére, de nem látom leírva, hogy az anyuka bármit tett volna, bármit lépett volna bármilyen hatóságnál, hogy alátámassza vagy elpanaszolja azt, hogy az apánál nem jól bánnak a gyerekekkel. Apuka nem fizet gyerektartást, lelécel évekre, utána meg előrángatja a gyerekeit a családi otthonukból, hogy porig alázza őket, anyuka meg ölbetett kézzel nézi mindezt és ohne zsinór rendszeresen odaadja neki a két gyereket? És tőlünk kérdezi, hogy miért bukkant fel az apa? Ez így rendben van? Védőnőtől elkezdve minden követ meg kell mozgatni, hogy (amennyiben a lírtak tényleg így igazak) az apa ne vihesse el a gyerekeket. Max az anyával együtt.
2014. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köteles vagyok odaadni a kicsiket, ennyit mondott a védőnő. A gyermekvédelemnél voltam tegnap, egyenlőre felügyelet mellett találkozhat velük. A bíróságra hétfőre kaptam időpontot.
2014. szept. 16. 09:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy megnyugtatóan és a gyerekek javára rendeződjön a helyzet!
2014. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!